Міжнародний день інтелектуальної власності

Щорічно 26 квітня світове співтовариство відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності. Цей день був заснований Генеральною Асамблеєю Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) (World Intellectual Property Organization (WIPO)) на своєму засіданні у вересні 2000 року і знаменує собою дату набуття чинності Конвенції (26 квітня 1970 року), що заснувала ВОІВ.

Щодня творчі особистості у різних куточках світу – архітектори, художники, ремісники, дизайнери, інженери, підприємці, дослідники, науковці та багато інших – народжують нові ідеї у різних сферах. Від мистецтва до штучного інтелекту, від моди до сільського господарства, від відновлюваної енергії до роздрібної торгівлі, від туризму до ТБ, відеоігор та віртуальної реальності. І цей перелік далеко не вичерпний.

Деякі ідеї перетворюються на товари та послуги, привабливі для кінцевого споживача. Інші не встигають цього зробити. Визначна роль інтелектуальної власності в цьому процесі – допомогти підприємствам краще передбачати, орієнтуватися та керувати своїм доробком на шляху до його комерціалізації.

Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини і вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право та суміжні права як результати творчості і знань є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку всього світового співтовариства. В цей день проходять різні тематичні заходи, акції та кампанії, метою яких є привернення уваги світової громадськості до проблем, які виникають у WIPO при вирішенні поставлених перед нею завдань, а також з метою інформування суспільства про те, що являє собою інтелектуальна власність та яким чином система її захисту сприяє розвитку багатьох напрямів прогресу: від мистецтва до інноваційних технологій.

Щороку Міжнародний день інтелектуальної власності присвячений новій темі. Тема Всесвітнього дня інтелектуальної власності 2024 року – “Інтелектуальна власність (ІВ) та цілі сталого розвитку (ЦСР): будуємо наше спільне майбутнє за допомогою інновацій та творчості”. World IP Day 2024 – це можливість пролити світло на те, як інтелектуальна власність (ІВ) підтримує наше прагнення побудувати краще майбутнє і досягти Цілей сталого розвитку (ЦСР) Організації Об’єднаних Націй.

Таким чином професійна спільнота вшановує творців змін у всьому світі, які допомагають будувати наше спільне майбутнє за допомогою інновацій та творчості, що спираються на права ІВ.

Міжнародний день інтелектуальної власності покликаний продемонструвати ті можливості та переваги, які стають доступними завдяки ефективному використанню прав інтелектуальної власності у сучасному швидко мінливому світі, який рухають цифрові технології.

 

Інтернет-ресурси:

Інтелектуальна власність. Вікіпедія

Міжнародний день інтелектуальної власності

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій

Укрпатент

World Intellectual Property Organization (WIPO)

Дорого, недієво й не на часі? 10 міфів про захист інтелектуальної власності від Олени Орлюк

Поняття і види права інтелектуальної власності. Авторське право і суміжні права

Презентація “Інтелектуальна власність та авторське право”

ІР навколо нас: як академія інтелектуальної власності підвищує культуру ІВ

Інтелектуальна власність та авторське право в Україні

Інтелектуальна власність та авторське право. Відео

Лекція №5 «Авторські права та інтелектуальна власність в культурі»

Інтелектуальна власність

Інтелектуальна власність й авторське право: як жити за правилами

Інтелектуальна власність в Україні: коли чуже стає своїм

5 способів безкоштовно і ефективно захистити власну інтелектуальну власність

Топ-5 гучних кейсів захисту ІВ: Україна і світ

Інтелектуальна власність в Україні

Як захистити своє авторське право в інтернеті

Що змінилося в регулюванні права інтелектуальної власності під час війни

Інтелектуальна власність у період воєнного стану в Україні: що змінилось

Захист прав інтелектуальної власності в умовах війни

Під час війни відтік фахівців у сфері IP суттєво відчувається

“Інтелектуальна власність та Авторське право”

Поняття та еволюція інтелектуальної власності

Об’єкти права інтелектуальної власності

Право інтелектуальної власності

Література по темі у каталозі ПБ імені Лесі Українки