Наталка Білоцерківець, українська поетка, перекладачка та есеїстка народилася на Сумщині, в селі Куянівка, Білопільського району, в родині сільських учителів, які належали до тієї сільської інтелігенції, котра, за словами самої поетки, «вже вимирає як явище».
Наталка Білоцерківець авторка семи поетичних збірників і книги літературно-критичних есеїв. Перші дві поетичні збірки Наталки Білоцерківець «Балада про нескорених» (вийшла друком у 1976 р., коли вона була ще студенткою) та «У країні мого серця» (1979 р.) містили чимало віршів, написаних поеткою ще в підлітковому та старшому шкільному віці. Основна ж частина її «дорослої» творчості припадає на 1980-1990-ті роки, і представлена поетичними збірками: «Підземний вогонь» (1984), «Листопад» (1989). Вони стали справжньою візитівкою українського поетичного життя 80-х років. А її вірш «Ми помрем не в Парижі» зі збірки «Листопад», став своєрідним гімном для всього молодого покоління постчорнобильської України. Її ім’я часто асоціюється саме з цим віршем, хоча вона написала і багато інших чудових поезій. Збірки «Алергія» (1999) та «Готель Централь» (2004) стали переможцями конкурсу «Книжка року» у 2000 та 2004 роках.
Західні читачі добре знайомі із поезією української поетеси Наталки Білоцерківець. Увага іноземних перекладачів до її творчості виявилася у численних публікаціях в англомовних антологіях та журналах у США та Західній Європі. Окремі добірки поезій Наталки Білоцерківець опубліковані в Польщі (Róża i nóż, 2009 р.) переклад Богдана Задури, у Сполучених Штатах Америки (Eccentric days of hope and sorrow / Ексцентричні дні надії та скорботи, 2021 р.) переклад Ali Kinsella and Dzvinia Orlowsky та у Великобританії (Subterranean Fire / Підземний вогонь, 2021 р.) в перекладах Michael M. Naydan, Dzvinia Orlowsky, Andrew Sorokowski та інші.
12 грудня 2024 року відділ електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування презентував бібліографічний покажчик «Першорядний майстер…», присвячений творчості дивовижної, сучасної, української поетки Наталки Білоцерківець, яка є знаковою постаттю не тільки свого покоління, а і всієї поезії ХХ – початку ХХІ століття.
Переглянути запис творчої зустрічі з поеткою Наталкою Білоцерківець можна за посиланням.