Партнерство задля науки

У переддень Всесвітнього для науки за мир та розвиток відбулося засідання гуманітарної секції Київського інституту бізнесу та технологій   для обговорення важливих для відбудови України питань:

– Творчість як сублімація: парадигма відновлення
– Творчість – це альфа й омега відновлення: особистий, національний та загальнолюдський виміри
– Конструктивні, деконструктивні та деструктивні аспекти творчості
– Самоідентифікація української нації

Свої доповіді виголосили викладачі, доктори наук та студенти. Окрім них, з мистецькими доповідями виступили наші працівники – поет, художник Анатолій Горовий та поет, упорядник антології наймолодшої української поезії «Ніжний вал» Віталій Білозір.

Привітала учасників засідання директор Публічної бібліотеки імені Лесі Українки Ольга Романюк. Вона підкреслила  важливість науки в повсякденному житті та необхідність залучення широкої громадськості до сучасних проблем, пов’язаних із наукою.

Зараз наука грає одну з найголовніших ролей у світі, адже, від неї залежить комфортне і досконале існування суспільства в цілому. Розвиток цього напряму покращує та полегшує життя людей. Нові технології, винаходи, комунікації все це створено завдяки науці.

І тут, справді, головні слова – мир і розвиток, бо за відсутності таких наука не має сенсу. Особливо – миру, про що ми усі добре знаємо.

Творчість сприяє миру. Духовна нерозвиненість, розмитість моральних цінностей при наявності соціальної активності здатні породити людину-робота, кар’єриста, руйнівника.

В. Сухомлинський визначав, що творчість є необхідною умовою існування людини: «Без творчості немислиме пізнання людиною своїх сил, здібностей, нахилів; неможливе утвердження поваги до себе, чутливе ставлення особистості до морального впливу колективу. Без творчого життя особистість не може бути вихованою, без творчості немислимі духовні, інтелектуальні, емоційні, естетичні, ідейні взаємини між особистостями в колективі»

І сьогодні дуже знаково і символічно, що цей день відзначається  у бібліотеці, колисці мудрості і науки.

Рей Бредбері – один із найвідоміших американських письменників-фантастів, автор близько 400 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п’єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв писав:

«Мене виростили бібліотеки. Я не вірю у коледжі та університети. Я вірю у бібліотеки, бо більшість студентів не мають достатньо грошей [на освіту]. Коли я завершив школу, тривала Депресія й грошей не було. Я не міг відвідувати коледж, а тому проводив у бібліотеці три дні щотижня впродовж 10 років».

Під час конференції урочисто було укладено меморандум про співпрацю з Київський інститут бізнесу та технологій – КІБіТ. Працюємо над втіленням спільних наукових і творчих задумів.