Колектив бібліотеки дякує
Друзям бібліотеки у 2023 році.
у 2022 році
Благодійному фонду «Покрова Пресвятої Богородиці» за чудовий авторський дарунок по 10 примірників історичних романів про козаччину Сергія та Ірини Кремець: «Слід Сіроманця», «Кароліна», «Лицарі честі». «Великий Луг».
Тимошику Миколі Степановичу – українському науковцю, журналісту, публіцисту, літературному критику, видавцю, доктору філологічних наук, професору, академіку Академії наук вищої школи України, завідувачу кафедри видавничої справи та мережевих видань факультету журналістики і міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв, члену національної спілки журналістів України, члену Національної спілки письменників України – за книгу із дарчим підписом бібліотеці “Материн заповіт у рушнику 1933-го”. Це незвичайна книжка як за змістом, так і за структурою. Перша частина – автобіографічна канва, друга – бібліографія матеріалів про життя та творчість видатного науковця. Він є автором понад 200 публікацій та книжок з історії українського друкованого слова, історії цензури в Україні, теорії та практики сучасної журналістики і книговидання.
Павловському Віталію Андрійовичу – українському науковцю кандидату технічних наук, поету, члену Національної спілки письменників України, Лауреату премії імені В. Сосюри Донецького обласного фонду культури за презентацію та подарунок збірки поетичних творів «Вибране», написаних мистцем впродовж останніх років, яка вміщує десять циклів віршів, п’ять поем та художні переклади творів різних авторів.
Гусейнову Григорію Джамаловичу – відомому українському письменнику, культорологу, головному редактору журналу «Кур’єр Кривбасу», лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка за подароване надзвичайно цікаве видання, якого немає у бібліотеках міста «Добридень, «Кур’єри Кривбасу: двадцятилітня історія українського часопису в листах читачів і авторів». Григорій Гусейнов упорядкував її до двадцятиліття очолюваного ним часопису. Його книжки «Між часом і морем», «Тіні забутого парку» – серед найулюбленіших і у читачів, і у бібліотечних працівників.
Чебаник Вероніці та Корнієнко Анжеліці за унікальний дарунок – видання «Українські прописи для всієї родини». Це видання – важливий крок у справу відродження офіційного використання українського пропису, який понад 300 років вщент стертий нав’язаним нам московією гражданським шрифтом.
Прописи розроблені на основі шрифтів проєкту “Рутенія. Графіка української мови” Василя Яковича Чебаника, всесвітньо відомого українського каліграфа і графіка. Частина примірників подарованих видань відправляться у європейські міста #книжки_вслід.
Зоцу Ігорю Олексійовичу – українському журналісту, головному редактору газети «Донеччина» за книжку «Донбасія». Це теплі спогади про людей, з якими автор крокував поруч по життю багато років, про українців Донбасу, сучасників, яким судилося проходити важкі випробування, а також за книжки із власної бібліотеки для ініціативи #книжки_вслід, які ми відправили українцям у Німеччину, туди, де на них дуже і дуже чекають.
Лучканину Сергію Мирославовичу – професору Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, досліднику з румунської філології та історії Румунії, великому другу бібліотеки за підбірку книжок, які бібліотека відправила українцям у Румунію. Вдячні йому щиро за участь в ініціативі #книжки_вслід
Козинцю Олександру – українському письменнику, науковцю, педагогу і логопеду за чудовий презент – примірники його нової книжки – збірки верлібрів, які він збирав впродовж восьми місяців, включно з воєнним періодом, а також за подарунок сотні книжок, виданих власним коштом. Частина відправилась вслід за українцями у європейські міста, а решта – на полиці київських бібліотек.
За його участі, у ролі ведучого, ми відсвяткували ювілей бібліотеки, організовували презентації та літературні зустрічі.
Родині поета, актора, драматурга, співака, автора пісень Сергія Губерначука за дарунок понад 90 примірників книг – «Сопілка», до якої увійшли драматичні твори, начерки сценаріїв, проза; збірки поезій, роздумів та афоризмів «У колисці мрій» та збірки пісень «Журавлина криниця». Поет пішов у засвіти, не доживши 50 років, залишивши нам свої глибокі, мудрі роздуми про буття і світ.
Палій Ксенії за подарунок – підбірку польських книжок, серед яких шикарні краєзнавчі альбоми, видання з історії бібліотеки Зеленої Гури, пізнавальна і художня література. Усі вони поповнили колекцію польської літератури у нашому відділі літератури іноземними мовами.
Хаженському Анатолію – автору книги «Київські інтелектуальні ігри» за подарунок 4-х картини. Ці прекрасні твори мистецтва милуватимуть око наших користувачів.
Махиньку Леоніду за дарунок найменшим читачикам нашої бібліотеки поетичної збірки “Котик лагідно муркоче”, а також збірки поезій ”І буде день” .
Anastasia Osculata за багато примірників книжки Євгенії Сенік “Будинок із сірників”, що надійшла зі Львова.
Москаленко Наталії – фотографу за дарунок з домашньої колекції розкішних видань з мистецтва.
Наталії та Андрію Дурундам із нашого прекрасного Ужгорода, які надіслали в дар нашим читачам власні твори. Декілька примірників, з їх дозволу, ми відправили українцям за кордон.
Шерман Ганні – головній редакторці журналу «Антиквар» за розкішні видання з мистецтва, що збагатили нашу бібліотечну колекцію.
Губерначука Станіславу – знаному філологу, письменнику, журналісту за прекрасний дарунок – мовознавчі книжки від автора, за його наукові дослідження, присвячені походженню української мови.
Дмитру Чистяку – доктору філологічних наук, автору поетичних і прозових творів, літературознавчих і мовознавчих досліджень, літературно-критичних статей, перекладачу із германських, романських, слов’янських та східних літератур, члену Національної спілки письменників України, Спілки письменників Євразії, почесному члену PEN-клубу Бельгії, дійсному члену та міжнародному секретарю секції літератури Європейської академії наук, мистецтв і літератури та інших вітчизняних та зарубіжних наукових і мистецьких установ і товариств за дарунок понад двох десятків книжок, власних перекладів іншими мовами, а також декілька книжок, які популяризуватимуть українську літературно-музичну спадщину за кордоном.
Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України за понад два десятки чудових книг, виданих інститутом. Частина залишилась у нашому фонді, а частина відправилась по акції #книжки_вслід до українців за кордон.
Баранівському Василю Федоровичу – сучасному українському філософу, доктору філософських наук, професору, академіку Української академії політичних наук, Національної академії вищої освіти України, Заслуженому працівнику освіти України, Відміннику освіти України, полковнику у відставці, учаснику бойових дій в Чехословаччині за дарунок книжки «Родовід…», що є літописом не лише його життя і родоводу, але й цілої епохи.
Татьянченко Олені – авторці чудової збірки «Позахмар`я, примірники якої бібліотека передала для українців за кордон #книжки_вслід.
у 2021 році
Багатолітня співпраця поєднує Публічну бібліотеку імені Лесі Українки та Французький інститут в Україні. Володіючи багатьма європейськими мовами, серед яких і французька, будучи визнаною однією з наймайстерніших перекладачок, Леся Українка переклала українською мовою твори Віктора Гюго, Жорж Санд та Моріса Метерлінка. До 150-річного ювілею Лесі Українки Ambassade de France en Ukraine та Французький інститут в Україні зробили символічний дарунок бібліотеці – 150 книжок, виданих за підтримки Програми сприяння видавничій справі в Україні «Сковорода».
Бібліотека вдячна друзям за такий чудовий подарунок!
Миколі Григоровичу Жулинському – українському літературознавцю. і політику, директору Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, президенту Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство», голові Наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки за подаровані 19 прим. книг;
Президенту Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» Костянтину Родику за подарований Альманах Український BEST. Мініенциклопедія книжкового дворіччя: 2019-2020. – К.: Майстер Книг, 2021 – 90 пр.;
Видавництву «Арій» – 47 пр. книг;
Видавництву «КІС»: Делфи-Блюм А. Потусторонняя Имиграция. – 1 пр. Спадщина. Літературне джерелознавство, текстологія. – 1 пр. Дитина і дитинство в середньовічному та ранньомодерному соціумі. – 1 пр.
ТОВ «Часопис «Дух і літера» – 17 пр.
Громадській спілці «Творче Патріотичне об’єднання. Музичний батальйон» – 903 пр.
у 2020 році
Агенції Gres Тодорчук «Кримінальна справа Стуса» за Збірку документів з архіву колишнього КДБ УРСР /уклад. Кіпіані В. – 72 пр.
Комунальному закладу культури «Хмельницький обласний літературний музей» в особі Миколи Мачківського за книгу «Дерево триєдине» – 100 пр.
ПП «Видавництву «Фенікс» за книгу «Прочани» Назара Розлуцького – 310 пр.
Видавництву ТОВ «Форс Україна» – 64 пр.
ТОВ «Часопис «Дух і літера» – 65 пр.
Видавництву «Арій» за 15 книг серії «Таємниці історії»
Комунальому підприємству Київської Ради «Центр публічної комунікації та інформації» за книги: «Секрети українського щастя, або Хюге по-українськи» – 400 пр., «Мудрості від Максима Рильського» – 350 пр., «Новорічні пригоди Морозенка» – 100 пр.
Благодійному фонду «Бібліотечна країна» в особі Люсьєни Шум за подаровані 287 шт. CD та 9 пр. книг.
«Видавничому дому Дмитра Бураго» – 392 пр.
Видавництву «КЛІО» за книгу Самійла Величка «Літопис»
Президенту Міжнародного благодійного фонду імені Ярослава Мудрого Валентині Стрілько за подаровані книги
Голові Наглядової ради Благодійного мистецького фонду «Хорова школа Павлв Муравського» Олександру Шокалу за подаровані книги
Степовику Дмитру за 112 примірників книг з історії, культури та мистецтва, фольклору, етнографії, іконології та іконографії.
Художнику Роману Петруку за альбом-каталог «Полотно душі»
Письменникам Володимиру Шовкошитному, Анатолію Горовому, Аскольду Лозинському, Олені Кулінській, Сергію Авдеєнко, Ользі Ковпак, Юлії Корнєєвій, Сергію Губерначуку, Олені Кучерявій, Віталію Міхалевському, Василю Горбатюку, Людмилі Ясній, Олександру Борщенко, Роману Кухаруку, Людмилі Кравченко, Владиславу Стольникову за подаровані власні твори.
Давнім і вірним друзям:
Президенту Благодійного фонду «Літературний» Чмих Володимиру Петровичу за співпрацю та благодійну допомогу нашій бібліотеці та публічним бібліотекам міста, в рамках якої подаровано 2150 примірників книг (автор Спеціальний Микола Миколайович) та інші.
Старшому директору компанії «Microsoft» («Майкрософт») Ахтару Бадшаху за співпрацю та благодійну допомогу нашій бібліотеці, в рамках якої надане безкоштовне ліцензійне програмне забезпечення вартістю 28,799.00 доларів.
Директору Bидавництва ТОВ «Кріон» Валентині Зубановій за подаровані книги на суму 41.867 гривень. Книги видані в рамках патріотичного, загальнонаціонального проекту «Україна: Історія великого народу» за фінансової підтримки Благодійного фонду «Схід-Захід разом» висвітлюють історію українського народу, пропагують високі ідеї його національної свідомості.
Голові Шевченківської у м. Києві державної адміністрації Зіміну Сергію Георгійовичу за виконання робіт ТОВ «КБК» (директор Петрик І.А.) по реставрації фасаду будинку № 4 по вул. В.Житомирській, де працює відділ мистецтв нашої бібліотеки
Голові правління АТ «Газтранзит» Лінчевському Михайлу Петровичу за надану фінансову підтримку Публічній бібліотеці імені Лесі Українки, послугами якої користується понад 25 тисяч киян та гостей міста
Директору Видавництва «Знання» Володимиру Карасьову за подаровані книги на суму 30 тисяч гривень для публічних бібліотек міста.
Заступнику голови Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Аблазову Валерію Івановичу за подаровані книги нашій бібліотеці.
Почесному Президенту футбольного клубу «Карпати» Димінському Петру Петровичу за подарований бібліотекам Києва фотоальбом Президента видавничого підприємства «Світло й тінь», заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Пилип’юка «Нам пора для України жити».
Заступнику Голови Верховної Ради України Томенку Миколі Володимировичу за подаровані для публічних бібліотек міста книги «Історія української Конституції», «Український романтик Микола Гоголь», «Теорія українського кохання», Українські щорічники на 2011, 2012, 2013 роки, колекцію книг правової тематики, електронні видання «Класика української літератури: Живі голоси», «Слуханка для української малечі», «Сім чудес України», «Сім чудес України: замки, фортеці, палаци», «Сім природних чудес України», «Сім туристичних маршрутів України».
Ми вдячні Миколі Володимировичу за його подвижницьку діяльність. З його ініціативи реставровано пам’ятник Лесі Українці на її могилі на Байковому кладовищі.
За його підтримки бібліотекою до 140-річчя від дня народження Лесі Українки видано бібліографічний покажчик «Ні! Я жива, я буду вічно жити…». Нам дуже приємно, що Микола Володимирович, займаючи високу посаду заступника Голови Верховної Ради України є таким близьким і таким «своїм» для бібліотечної громади міста.
Українському політику і державному діячу, народному депутату України Віктору Івановичу Балозі за подаровані бібліотеці п’ять комплектів комп’ютерної техніки.
Українській письменниці Вірі Арсенівні Янченко за подаровані публічним бібліотекам Києва власні твори в 6-ти томах
Директору «Видавничого Дому Іващенка» Тетяні Швець за подаровані публічним бібліотекам Києва книги
Українському культурному фонду
Національній спілці письменників України
Київському міському Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству
Французькому інституту в Україні
Анатолію Несторовичу Паламаренку, народному артисту України, лауреату Національної премії України імені Т.Г.Шевченка
Громадянам США:
Григорію Малиновському
Любомиру Курилку
Дякуємо хостингу “UKRAINE” за якісну співпрацю
Бібліотека пропонує свої послуги, чекає пропозицій. Запрошуємо до співпраці.
Угоди
Про співпрацю з Київським професійно-педагогічним коледжем імені Антона Макаренка