Рижко Олена

Народилася 22 квітня 1975 року в селі Вільшанка Чуднівського району Житомирської області. Навчалась у загальноосвітній школі в с. Городківка Андрушівського району Житомирської області, яку закінчила з відзнакою. У старших класах регулярно друкувалася в районній газеті, тому, обираючи життєвий шлях, вирішила присвятити себе Слову.

1992 року вступила до Житомирського державного педагогічного інституту ім. І. Я. Франка, зосередивши свою увагу на літературі. Творча атмосфера, що склалась на факультеті, надихала Олену Рижко і спонукала до нових звершень. Зокрема, 1993 року вона стала переможцем (ІІ місце) обласного та міського літературного конкурсу «Гранослов – 93» у Житомирі.

1998 року закінчила з відзнакою Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова і почала працювати у видавництві «Горудень» (м. Київ) на посаді літературного редактора.

Упродовж 1999–2002 років обіймала посаду наукового співробітника КБ Енциклопедії Сучасної України Національної академії наук України.

Від 2002 року Олена Миколаївна – на викладацькій роботі: до 2008 року працювала доцентом кафедри теорії та історії журналістики Київського міжнародного університету, а з грудня 2008 року – доцентом кафедри журналістики Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету.

2006 року Олена Рижко захистила кандидатську дисертацію на тему «Рубаї в жанрово-стильовій системі української поезії другої половини ХХ ст.», а 2007 року їй присвоєне звання доцента кафедри теорії та історії журналістики.

У науковому доробку дослідниці – 35 наукових статей, серед них монографія «Рубаї в українській поезії: від канонізованої строфи до поліжанру», посібники «Типові лексичні помилки у діловому мовленні», «Стилістика української мови. Практикум». Авторка поетичних збірок «Суїцизм», «Любов до чорного строю», «В обіймах Місафір», «Між бажанням і вчинком», «Любов/Ненависть». Добірки віршів друкувались у часописах «Авжеж!», «Сучасність», «Кур’єр Кривбасу», альманахах «Косень’93. Поезія Житомирщини», «Хвиля – 2002», «Хвиля – 2003», «Хвиля – 2005»; антології «Мало бути так, як і було…»; газетах «Нива», «Не хлібом єдиним», «Вільне слово», «Літературна Україна», «Слово Просвіти», «Віче».

З 2004 року вона є членом Національної спілки письмеників України. Дебютувавши як поет, останнім часом Олена Рижко активно освоює прозові жанри: вже вийшов її роман «Карнавал триває», готуються до друку «Рай епохи інфосфери», «Сни», «Зелений промінь».

Нині Олена Миколаївна – заступник керівника відділу міжнародних зв’язків, координатор Солом’янської районної у м. Києві територіальної громади Всеукраїнського об’єднання «Чесне слово».

Активна життєва позиція та професійна діяльність Олени Рижко були поціновані 2005 року відзнакою київського міського голови.

Один із заходів з участю Олени Рижко відбувся у бібліотеці 22 червня 2017 року.