Томенко Микола

«Краса може зробити світ кращим, але врятують його швидше добро і любов», – сказав в інтерв’ю газеті «Факти і коментарі» Микола Володимирович Томенко. І це не просто мудра фраза, а його тверда життєва позиція, що кожного дня підтверджується добрими справами на благо рідної країни.

У своїй багатогранній діяльності він знаходить час для вирішення багатьох проблем українських бібліотек. Неодноразово на засіданнях сесій Верховної Ради України Микола Томенко домагався прийняття важливих документів з питань діяльності бібліотек України.

За його підтримки Верховною Радою України прийнято ряд змін до законодавчих та нормативних актів щодо заборони виселення бібліотек з їх приміщень, про відміну тендерних процедур при закупівлі книг для бібліотечних фондів та інші. Запам’ятався виступ Миколи Володимировича на засіданні Комітету з питань культури і духовності, де розглядалося питання розвитку сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів.

Микола Томенко є автором багатьох книг. Їх презентації проходять у стінах Публічної бібліотеки імені Лесі Українки та інших бібліотек Києва. Для публічних бібліотек Києва ним передані його книги «Історія української Конституції», «Український романтик Микола Гоголь», «Теорія українського кохання», електронні видання “Класика української літератури: Живі голоси”, “Слуханка для української малечі” та інші.

Микола Володимирович щиро любить Україну, піклується про її культурну спадщину. Протягом останніх років веде низку просвітницьких культурологічних проектів: «Сім чудес України», «Сім природних чудес України», «Сім чудес України: замки, фортеці, палаци» та «Сім туристичних маршрутів України». Він є ініціатором створення проекту «Рідна країна» — культурологічного світоглядного веб-порталу, організатором інших загальнонаціональних акцій. Ці роботи допомагають бібліотекам у популяризації українських народних традицій, відродженні національної культури.

Ми вдячні Миколі Володимировичу за його подвижницьку діяльність. З його ініціативи реставровано пам’ятник Лесі Українці на її могилі на Байковому кладовищі. За його підтримки Публічною бібліотекою імені Лесі Українки видано бібліографічний покажчик «Ні! Я жива, я буду вічно жити…» (до 140-річчя від дня народження Лесі Українки).

Нам дуже приємно, що Микола Володимирович, займаючи високу посаду заступника Голови Верховної Ради України, був таким близьким і таким «своїм» для бібліотечної громади міста.

Один із заходів з участю Миколи Томенка відбувся у бібліотеці 25 січня 2016 року.