Посольство США

ПРОГРАМИ ТА ПРОЕКТИ, ПІДТРИМАНІ
ПОСОЛЬСТВОМ США В УКРАЇНІ

 

За рахунок грантів, отриманих від Посольства США в Україні на базі бібліотеки:
– відкрито і працює Інтернет-центр;
– проводяться міжнародні конференції;
– реалізовано проект “На підтримку демократії”.

 

З 2001 року Відділ преси, освіти та культури Посольства США реалізує програму “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LЕАР)”. Урядом Сполучених Штатів було виділено 1 млн. 400 тис. доларів на поліпшення доступу громадян України до інформації через відкриття у публічних бібліотеках Інтернет-центрів, безплатних для читачів. 76 бібліотек з різних регіонів України стали переможцями всеукраїнського конкурсу проектів, що проводився за цією програмою.

 

Згідно з проектами бібліотеки отримали фінансування (до 24 тисяч доларів кожна) на придбання техніки, програмного забезпечення, оплату послуг провайдера, навчання користувачів. Крім того, програмою були передбачені тренінги бібліотечних працівників з надання читачам цієї нової для українських книгозбірень послуги. Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, що організував та проводив конкурс LEAP, проводив навчання і для директорів бібліотек і керівників проектів, консультував бібліотекарів, а також через відкриті в усіх областях України Інтернет-центри поширював інформацію з актуальних питань. Партнером цього проекту виступав Центр безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Української бібліотечної асоціації.

 

У результаті реалізації проекту в публічних бібліотеках України було відкрито 92 Інтернет-центри. До послуг читачів – не менше п’яти робочих станцій, підключених до Інтернет, консультації та навчання методиці пошуку інформації.

 

Завдяки відкриттю Інтернет-центрів не лише покращився доступ тисяч громадян України до електронної інформації, а й істотно змінилися самі бібліотеки. Функціонування цих центрів сприяло збільшенню підтримки бібліотек з боку владних структур і бізнесових кіл, привернуло увагу до книгозбірень засобів масової інформації. Активізувалася співпраця з громадськими організаціями, закладами освіти та науковими установами.

 

У Публічній бібліотеці імені Лесі Українки Інтернет-центр відкрився у грудні 2001 року. Після цього, наша бібліотека отримала перемогу у конкурсах “LEAP-plus” та “LEAP-connect”, що поетапно подовжили термін надання безкоштовної послуги користувачам бібліотеки.