Серпень

#читаєморазом #luklibrary #абонемент
Сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» радимо вам прочитати книгу «Щоб не загубитися у місті» Патріка Модіано.

Модіано, П. (Патрік) Щоб не загубитися у місті : роман / Патрік Модіано ; пер. з фр. Я. Коваля. – Київ : Видавництво Жупанського, [2017]. – 142 с.

Патрік Модіано посідає поважне місце в сучасній французькій літературі, лауреат багатьох літературних премій, серед яких Гонкурівська і Нобелівська. Його книги вражають своєю глибиною. Роман «Щоб не загубитися у місті» – це книга-спогад. Розповідає про життя самотнього немолодого письменника Жана Дарагана. Йому дзвонить незнайомець, який знайшов його телефонну книжку. Під час зустрічі він починає допитуватися про одного чоловіка, чиє прізвище в ній побачив. Але Дараган уже не пригадує, хто це, бо бачив його мимохідь і дуже давно.

Ця пригода змушує його зануритися в спогади про не дуже щасливе дитинство й неспокійну молодість, які вже давно стерлись з його пам’яті. Один за одним виринають постаті, адреси, кафе, зустрічі, готелі – і всі вони обертаються довкола загадкової дівчини, яка колись була його коханням.
Так Модіано вибудовує свою щиру детективно-поетичну розповідь про зустріч, що відродить спогади, відновить втрачену пам’ять. Цікаво, як може одне прізвище збурити спогади 50-річної давності. Спогади, в які поринаєш, забувши про все на світі. Саме так і буває. Один момент може сколихнути цілу історію в пам’яті. Якщо вам захочеться заглибитися в атмосферу Парижа з історіями його людей – читайте цей чудовий твір.

Книга є у відділі абонемента. Фото взяті із інтернету.

Серпень 20, Мацко.jpg#читаєморазом #luklibrary #абонемент

20.08.2020    Напередодні свята Незалежності радимо прочитати разом з нами книгу української письменниці Ірини Мацко «Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи». Ця книга – погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.
Мацко, І. Секрети українського щастя, або Хюге по-українськи / Ірина Мацко. – Київ : Саміт-книга, 2019. – 207 с. : іл., портр.
Рецепти українського секрету щастя можна знайти у цій книжці. Адже всі знають, що дарує нам ці відчуття – затишок, достаток, гармонія, спокій. Людське щастя – у маленьких радощах, а вони для українця в сім’ї, родині, затишній оселі, єднанні з природою, особистому житті, здоров’ї, мирі. Українці мріють про міцну сім’ю, свій будинок, кохання. Для молоді ж щастя у подорожах, участі в громадах, самореалізації, особистому житті. Українці – нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення, – українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні.. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. В українця є чого повчитися, адже причин і засобів для гармонійного, щасливого, затишного життя, що у світі називають «хюґе», є дуже багато. Наше вміння спілкуватися, товарищувати та родичатися є унікальним секретом, який дає нам змогу триматися разом і бути щасливими. Украй важливо відкрити секрет щастя українців для вього світу, бо це є справді унікальним феноменом. А також варто нагадувати самим же українцям про ті цінності та життєві моменти, які, попри все, роблять нас щасливими. Тому ми радимо усім ознайомитись з цією книгою, щоб згадати про те, де ще у світі є такі багаті землі, неймовірної краси природа, працьовиті люди, мелодійні пісні, унікальна культура, така гостинність і щирість.

Книга чекає на вас у відділі абонемента. Фото взято з інтернету.

Серпень 13 Махно.jpg#читаєморазом #luklibrary #абонемент

13.08.2020     Сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» радимо вам прочитати вибрані есеї Василя Махна «Околиці та пограниччя».

Махно, В. Околиці та пограниччя : вибрані есеї 2011-2018 / Василь Махно. – Київ : Yakaboo Publishing, 2019. – 240 с.

У збірку знаного українського письменника Василя Махна увійшли вибрані есеї. Присвячена ця збірка дивним подорожам, тут є не тільки есеї, а й короткі етюди під назвою «Сім листівок з Америки». Автор оригінально описує всі країни, в яких вдалося побувати. Василь Махно понад два десятиліття мешкає у Нью-Йорку і його твори сповнені вражень від трансатлантичних перельотів, в них— прагнення долати величезні відстані між Нью-Йорком і Бучачем, Тернополем і Парижем, між Колумбією і Монголією. Його сюжети неначе вже готові сценарії, на які ми так довго чекали, щоб відкрити для себе щось особливе, щось таємне, щось невідоме… про міста та узбережжя, про кохання та розчарування, про околиці та пограниччя.

Це не просто мандрівка в історію, у минувшину — це мандрівка у пам’ять, у дошукування свого коріння. Вона розпочинається зі Стейтен-Айленду, що неподалік славнозвісного мосту Верразано і триває не лише в межах Лонґ-Айленду, чи майстерень американських художників, чи залів «Метрополітену». Вона шириться гайвеєм на позашляховику, трансатлантикою до Європи й далі аж до самої Індії.

«За стільки разів, що я перелітав Атлантичний океан, – каже автор, – мені завжди хотілося відчути у легенях лоскотання європейського повітря разом із сиґаретним димом на летовищах або перемішаним запахом, який втримують вигорілі під сонцем смуги трав або ж розкислі глина із чорноземом, якщо випаде дощ. І якщо в Україні травневе тепло вже нагрівало землю, то в Європі безперервно падали дощі».

Читайте з задоволенням «Околиці та пограниччя»! Вони допоможуть відчути вам аромат подорожей, про які ви, можливо, так часто мріяли! Книга є у відділі абонемента. Фото взято із інтернету.

Серпень 6 Джіо.jpg #читаєморазом #luklibrary #абонемент

6.08.2020  Сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» радимо вам прочитати книгу сучасної американської письменниці Сари Джіо «Остання камелія».

Джіо, С. Остання камелія : роман / Сара Джіо ; [пер. з англ. Т. Скрипник]. – Харків : Vivat, 2017. – 318 .

Роман «Остання камелія» – це книга, що читається на одному подиху. В ній є все: і кохання, і зворушливі історії минулого та теперішнього, і таємнича історія родинного маєтку з квітучим садом, і розкриття секрету непримітної няні Флори… Кожен персонаж грає свою визначену роль і по ходу сюжету розкриває свої істинні мотиви.

Тож, якщо вам захочеться відволіктись від буденності разом із чудовою книгою, «Остання камелія» Сари Джіо саме для вас. Авторка чудово передала атмосферу загадковості, акцентуючи увагу на описі старовинного маєтку, кімнати загиблої дружини лорда, її щоденників з гербарієм.

Книга добре підходить для відпустки. Ви можете вже зараз взяти її на абонементі!

Фото взяті з інтернету.