Грудень

30.12.2021

У повітрі відчувається неповторна атмосфера очікування таємничих різдвяних див… Дозволити святковому настрою глибше торкнутися наших душ, ще раз поринути в дитинство і загадати найпотаємніші бажання можна завдяки збірці оповідок «Різдвяний янгол» співавторства Ярослави Терлецької та Галини Петросаняк.

Терлецька, Я. (Ярослава) Різдвяний янгол : зимові оповідки з Карпат / Ярослава Терлецька, Галина Петросаняк. – Брустурів : Дискурсус, 2020. – 111 с.

Наші сучасні українські авторки Ярослава Терлецька та Галина Петросаняк своїми цікавими оповідками переносять нас до феєричних засніжених Карпат, занурюють у різдвяну атмосферу дивовижного українського села. Тут і дванадцять традиційних страв для Святвечора, і квіти, що розцвітають саме на Різдво, і Меланка. Під час читання «Різдвяного янгола» розуміємо, що дива трапляються, особливо напередодні чарівних зимових свят. Подружитися з Антипком, який порає всю роботу в обійсті, чи побачити різдвяного ангела – у цій книжці все можливе, бо вона, подібно до машини часу, переносить нас у прекрасне минуле. Справжнє свято не відбувається без Небесних посланців, які перетворюють яблука на яскраві зорі, а ще й можна силою власної мрії відростити собі за спиною янгольські крила і, поки ніхто не бачить, летіти над вершечками сріблом припорошених смерек – зачаровуватись незрівнянною карпатською красою. Романтичної колоритності історіям додає чудове оформлення від Анастасії Стефурак, яке допомагає глибше відчути відгомін старовинних колядок з автентичним гуцульським діалектом. Наші письменниці – справжні майстрині – створили затишну й чарівну книжку для сімейного читання. Атмосфера незабутнього дитинства і святкових чудодійств живе тут на кожній сторінці!

Заради цієї теплої магії свят завітайте до нашого абонемента і приємне читання зігріє ваші душі, а Різдвяна зірка засяє для вас особливо яскраво!

Фото взяті з мережі Інтернет.

23.12.2021

Переддень Різдва – особливий час, коли можуть збутися наші заповітні мрії, і навіть саме передчуття свята стає кращим подарунком. Ми наче діти в очікуванні дива, приємних миттєвостей, цінних подарунків, дивовижних пригод. У своїх думках ми часто повертаємось у дитинство, у справжній світ умиротворення, в наших серцях  з новою силою спалахують іскри любові. І в такий особливий час дуже хочеться затишку, хочеться ще раз перечитати улюблену книжку, помріяти, загадати бажання. Саме такою і виявилася  надзвичайно цікава і душевна книжка «Львів. Смаколики. Різдво».

Львів. Смаколики. Різдво : збірка / Дара Корній [ та ін.] ; – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 253 с.

Це книга, яку бажано читати в передсвятковий зимовий час, коли за вікном потріскує мороз, віє хуртовина, а поруч дорогі люди. Ця чудова збірка оповідань  – видання благородного букету талановитих авторів: Світлани Горбань, Наталії Лапіної, Анни Хоми, Вікторії Гранецької, Дари Корній, Тетяни Белімової, Алли Рогашко, Ніки Нікалео, Любові Долик, Анастасії Нікуліної. Книга містить всього десять історій, в яких про любов і зраду, про втрати і знахідки, про звичайнісіньких людей. Усі сторінки книги пройняті піднесеним різдвяним настроєм. Люди блукають вуличками, сміються, смакують запашною ароматною кавою, різноманітними смаколиками, і не лише пляцками, які часто подають до кави. Хіба можна назвати інакше всі ті страви, про які йдеться в історіях – обов’язковою є смачна кутя, щедрий узвар, борщ із вушками й пісні голубці, вареники та грибна мачанка до них, апетитні пиріжки та пікантні тістечка. Різдво! Це величне свято. Його шанують у всьому світі і в Україні, особливо у Львові – надзвичайно дивовижно, бо дотримуються традицій, яких ніде ви так не відчуєте, як у цьому прекрасному місті з трепетним передчуттям свята, радості і любові.

А щоб поринути у ці дивні історії з оксамитовим шлейфом ароматної кави – просто завітайте до нашого абонемента. Ми раді кожній зустрічі з вами й бажаємо вам світлого Різдва, яке щедро поділиться з вами своєю казковою магією, обдаровуючи всеосяжним щастям!

Фото взяті з мережі Інтернет.

16.12.2021

«Жалість до себе знесилює, принижує, робить калікою», –  Арундаті Рой, роман «Міністерство граничного щастя».

Рой, А. (Арундаті)  Міністерство граничного щастя : [роман] / Арундаті Рой;  –  Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 544 с.

Арундаті Рой – сучасна індійська екофеміністська письменниця, її перший напівбіографічний роман «Бог дрібниць» здобув Букерівську премію. За версією «New York Times» роман увійшов до списку найкращих книжок і посів четверту сходинку в списку бестселерів. Нещодавно світ побачив другий роман Арундаті Рой – «Міністерство граничного щастя», в якому авторка своїх героїв перенесла у вир новітньої історії Індії, в прекрасні ліси штату Джамму і Кашміру, де вже багато років точиться Індо-Пакистанський гострий збройний конфлікт. Її герої –   представники розмаїтих каст, віросповідань та світоглядів. Після визволення Індії від британського колоніального панування протистояння між представниками різних віросповідань суттєво загострилися. Коли почалися перші в світі теракти мусульманськими угрупуваннями, влада Індії вирішила очистити країну від вірних Аллаху, незважаючи на те, що ці люди народились і жили тут. Авторка зображує світ людей, які через різні життєві обставини відкидаються суспільством і намагаються втекти від свого минулого: хтось став гіджрою (людиною середньої статі), а хтось проводив приховану повстанську роботу. Гіджра Афтаб-Анджум, Саддам Гусейн, Зейнаб, панна Джебін Друга, Тілотамма – вимушені жити і боротися в нелюдських умовах. Зібрані в одній місцевості, ці люди утворили комуну, де вирувало особливе життя. Кастовий поділ, багатонаціональність, різні релігійні вірування, складні соціальні й економічні умови життя – все це наклало важкий відбиток на житті цих людей. Безумовно, твір художній, але, попри це, в ньому неймовірно багато цікавих фактів про індійську історію і культуру. Читач поринає у надзвичайно болісну і розмаїту атмосфера справжньої Індії. Відкриваючи для себе Арундаті Рой, ви потрапите у справжній дивосвіт її рідного краю.

Фото взяті з мережі Інтернет.

09.12.2021

КФ-к2Навички спілкування у всі часи були надважливими і ті, хто їх освоїв, заздалегідь приречені на успіх. Було б дуже корисно оволодіти умінням  невимушеного спілкування, а  книжка Керол Флемінґ «Говорити легко та невимушено» допоможе нам в цьому.

Флемінґ, К. ( Керол ) Говорити легко та невимушено. Як стати приємним співрозмовником / Керол Флемінґ; – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 240 с.

Керол Флемінґ – фахівець в області комунікативних навичок, автор декількох книг, отримала докторський ступінь на кафедрі комунікативних розладів Північно-Західного університету США. Вона працює в галузі культури мовлення та логопедії в Сан-Франциско і завдяки своїм книгам «Звук вашого голосу» та «Ці серйозні несерйозні розмови»  стала відома у всьому світі.

Свою книжку «Говорити легко та невимушено» авторка адресує  всім, хто відчуває деякі труднощі в спілкуванні, описує найпоширеніші проблеми і наводить безліч вправ, які допоможуть з ними впоратися. Ми відкриємо секрети правильного представлення себе, таємницю гарних манер, бесіди по телефону і дізнаємося, як інші чують нас, чи правильно ми налагоджуємо контакти, маючи деякі мовні проблеми. Вміло проведені переговори, вдало підібрані слова, коректно поставлене зауваження, ввічлива розмова, після якої у нашого співбесідника лишається гарне враження, виважене спілкування на роботі, чітке формулювання власних думок, вміння вирішувати конфліктні ситуації і розуміння, як інші можуть сприйняти наші слова – люди з таким вмінням завжди будуть успішними. Книжка написана з гумором і з цікавими прикладами і є дуже корисною всім, для кого вкрай важливо навчитись знаходити потрібні слова та направляти розмову в необхідне для вас русло.

Давайте будемо опановувати вміння виважено спілкуватись з усіма і вчитись переконувати наших співбесідників в досить коректній формі, дякуючи безцінним порадам Керол Флемінґ.

Фото взяті з мережі Інтернет.

02.12.2021

КІДРУК

Мабуть, не раз ми ловили себе на думці – як добре було би дещо змінити в своєму житті, уникнути непоправного, та от тільки якою ціною? І сьогодні рубрика «Читаємо разом» саме про це – книга Макса Кідрука «Доки світло не згасло назавжди».

Кідрук, М. (Макс)  Доки світло не згасло назавжди : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 558 с.

Макс Кідрук – талановитий український письменник, мандрівник і активний популяризатор науки, який відвідав уже понад 30 країн світу, а в майбутньому прагне підкорити ще й Антарктиду. Його романи «Зазирни у мої сни» і «Де немає Бога» входили до короткого списку премії «Книга року ВВС». Про майстерне поєднання містики та невгамовної жаги до наукових обґрунтувань ми більше взнаємо з його роману «Доки світло не згасне назавжди». Це історія про життя особливої дівчини Рути, яка за допомогою своїх дивних сновидінь може потрапити в інший вимір: вона бачить і переживає події, які вже відбулися в минулому, а згодом усвідомлює, що вона здатна змінити дещо не тільки в минулому, а й у майбутньому, не підозрюючи, яку смертельну загрозу несуть її незбагненні сни. Авторські роздуми про незламні закони Всесвіту і про наше життя в його безмежній системі неймовірно захоплюють, а динамічність сюжету тримає нас в неабиякій напрузі, нібито це нас наздоганяють імунні агенти Макрокосмосу, щоб ми ніколи не дізнались про їхню таємницю існування і не поставили під загрозу цілісність величезної системи Світобудови. Перегорнувши останню сторінку, ми остаточно переконуємось, що жодні жертви не варті спроб виправити минуле, бо всесильний Всесвіт не забариться з розплатою.

Цікаво було б почути ваші враження від прочитання цього унікального твору. А взагалі книжок Макса Кідрука в нашому відділі абонемента предостатньо. Ми завжди раді вас з ними познайомити.

Фото взяті з мережі Інтернет.