Лютий

10.02.2022

Що насправді ми знаємо про лікарів, про їхні передчуття, про їхні острахи і ризики, про особливі миттєвості блаженства? Реальними історіями зі своєї багаторічної практики з нами ділиться Адам Кей – лікар-ординатор в минулому, автор книги «Буде боляче. Таємні щоденники лікаря-ординатора».

Кей А. Буде боляче. Таємні щоденники лікаря-ординатора / Адам Кей ; – Х.: Віват, 2021. –  256с.

Адам Кей – британський письменник, комік, колишній лікар. До початку письменницької кар’єри кілька років працював акушером-гінекологом, писав фахові підручники, а нині – автор і сценарист каналу «BBC Three». Перша його книга, заснована на щоденниках колишньої лікарської практики, під назвою «Буде боляче» одразу після виходу (2017) стала бестселером «Sunday Times», вона стала найпродаванішою книгою у Великобританії 2018 року і була перекладена 37 мовами світу. Це мемуари, щоденник лікаря, який він вів, просуваючись кар’єрними сходинками від інтерна до старшого ординатора в пологових відділеннях кількох британських лікарень, аж допоки не вирішив розпрощатись із медициною раз і назавжди. Це лаконічні замітки, дуже-дуже різні, написані в короткі миті перепочинку спочатку інтерном-початківцем, а потім вже обізнаним лікарем. І хоч вони подекуди пересипані професійним цинізмом, часом смішні, деякі й моторошні, але доволі зворушливі і нізащо не залишать вас байдужими. Адам Кей оприлюднив свої щоденники після протесту в Британії молодих лікарів 2016 р. Протест був спрямований проти зняття з лікарів додаткової оплати праці в вихідний день. Письменник таким чином підтримав молодих лікарів, вирішивши, що уряд їх абсолютно недооцінює. Він хотів показати, що лікарі – це безумовно живі люди, які мають право не тільки на виснажливі чергування безсонними ночами, а й мати повне право на щастя. Йому страшенно хотілось, щоб ми після прочитання змінили своє ставлення до лікарів та медичних працівників взагалі. Тож спрямуймо наш вояж світом британських медиків!

Замовляйте цю книжку вже сьогодні в нашому відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.

03.02.2022Ще один чудовий подарунок від майстра витонченого слова –Володимира Лиса – його книга «Обітниця» про життя звичайних і водночас незвичайних людей. У кожного персонажа своя життєва історія і кожен робить багато помилок в житті, а потім розплачується за свої гріхи.

Лис, В. (Володимир) Обітниця : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 350 с.

Володимир Лис – відомий український журналіст, прозаїк і драматург. Його називають справжнім народним письменником і феноменом сучасності. Він є володарем численних престижних літературних премій, серед яких титул «Золотий письменник України»; неодноразово перемагав у багатьох літературних конкурсах, у тому числі й «Коронації слова», видав понад двадцять книг. Його твори яскраво розкривають культуру, побут та історичні події ХХ століття, і головне – показують людину й ті випробування, яких вона зазнає серед бурхливих тогочасних подій. Зазвичай події в його творах розгортаються на рідній Волині і Поліссі. В романі «Обітниця» ми знайомимося з трьома сім’ями з різними цінностями, але долі їх тісно переплетені. Вулиця «Обітниця» постає, як маленька модель сучасного світу, сповненого тривог і надій. У кожного персонажа свій життєвий досвід, свої помилки і своя розплата: Алевтина – геніальна «айтішниця», яка шукає самовираження, голиться налисо та має дивні звички, живе у своєму панцирі. Вона довго шукає дитину для всиновлення і нарешті знаходить собі неабияку дівчинку. Дід Антон має не дуже світле минуле, тому його все життя мучить совість, але зараз він – добра і мудра людина. Важка доля випала Богданові: його безпідставно звинуватили у вбивстві. Але справедливість восторжествувала і щастя, врешті-решт, його знайшло. Історія кожного героя напрочуд цікава та незвичайна, а мова твору – жива й неперевершена. У вас не буде жодного шансу занудьгувати.

У нас, у відділі абонемента, чимало творів цього неймовірно талановитого письменника.
Фото взяті з мережі Інтернет.