Наталія Гурницька

Щастя кожна людина носить у собі, а не шукає його зовні
Н. Гурницька

Наталія Гурницька – одна з найпопулярніших письменниць сучасної української літератури.

Книги Наталії Гурницької сьогодні потрапляють практично до всіх переліків кращих українських романів про кохання та кращих книг про Львів. І перше, і друге – цілком заслужено.

Народилась Наталія Зенонівна у Львові. Там вона й закінчила економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Довгий час працювала за фахом.

Наталя Гурницька не тільки з книг і підручників знає, що таке розділені сім’ї, зламані долі, втрачене майно, фабрика, партія, земля… «Хтось вижив, когось розстріляли, хтось героїчно боровся в УПА та загинув, хтось поєднав своє життя з підпільною греко-католицькою церквою, а ще хтось просто залишився у Львові, бо не зумів втратити це місто для себе», – розповідає Наталя про свою родину. Без старого сімейного фотоальбому, без старих львівських історій, які зачіпають позаминуле століття, не з’явився би на світ чудовий роман, а Наталя не стала письменницею.

Письменниця згадує, що писала вони завжди: у дитячому садочку, у школі, навіть під час лекцій з економіки та на роботі. Досі зберігаються нотатки й зошити. Адже як тебе покликала доля, то від неї вже не відвернешся. Отак і сталося. Усі записи поступово почали складатися, як мозаїка, в роман. І цей роман вже сам диктував свої умови гри та вів за собою…

Деталі творять атмосферу. Це не лише історичні факти, це музика, література, забобони тих часів – треба знати все та ніби жити паралельно в XIX столітті. Тоді буде атмосфера і буде «відчуття присутності».

Корінна львів’янка, письменниця не приховує любові до рідного міста, вивчає його історію і майстерно переносить атмосферу, життя і побут міста Лева на сторінки своїх книг. Те саме і з коханням – в описаних історіях воно зображено так глибоко, проникливо і щиро, що не повірити в нього неможливо. Кожне слово, кожного персонажа Наталя Гурницька неначе пропускає через себе. Це відчувається, підкупляє і зворушує.

На професійній письменницькій ниві Наталія Гурницька дебютувала зовсім недавно. Її перший роман «Мелодія кави у тональності кардамону» з’явився у 2014 році, і вже цьогоріч авторка презентувала його продовження, книгу «Мелодія кави у тональності сподівання». У 2015 вийшла збірка оповідань «Львів. Кава. Любов», однією із авторок якої була пані Наталя.

Цьогоріч львівська письменниця Наталія Гурницька отримала відзнаку «Золоті письменники України». Це літературна відзнака, яку вручають українським письменникам-романістам, які видали твори українською або в перекладі українською мовою у форматі паперової книжки сукупним накладом понад 100 тисяч примірників за період від початку 2000 року до теперішнього часу.

Чарівна львів’янка й талановита письменниця, Наталія Гурницька своїм дебютним романом «Мелодія кави у тональності кардамону» довела, що ніжний і витончений, як старовинне мереживо, український жіночий роман упевнено випереджає закордонних конкурентів у яскравих обкладинках. Один із лідерів за популярністю в Україні 2014 року за рейтингом газети «Факти», він вимагав продовження. І сьогодні чарівна мелодія кави, що розповідає історію юної городянки, яка жила й кохала серед кам’яниць і брукованих вулиць міста Лева в середині позаминулого століття, зазвучить знову. У новій тональності – тональності сподівання…

20 грудня цього року на каналі СТБ відбудеться прем’єра масштабного серіалу «Кава з кардамоном» за романом Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону».

Гурницька, Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Історія забороненого кохання : роман / Наталія Гурницька. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 398 с. : іл., портр. 

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це – мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї – це перше кохання, для нього – мабуть, уже й останнє… Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..

Гурницька, Н. Мелодія кави в тональності сподівання : роман / Наталія Гурницька. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 253 с. : портр. 

Не можна було випробовувати долю й без кінця кидати їй зухвалі виклики. Але ж Анна кохала Адама… Утікачка, утриманка, коханка. Щаслива наречена, дружина, удова. Як на гойдалках, перехоплювало від щастя подих на злеті, однак і донизу політ був таким самим невпинним. Єдине, заради чого живе тепер, без Адама, – його дитина там, під серцем, яке ще досі любов тримає в облозі. Під чорним вбранням, наче середньовічний лицар під латами, Анна до часу почувалася захищеною від світу. Мовчазна, піднесено шляхетна у своїй скорботі, вона знову мусить жити для дітей. І сонячного ранку в улюбленій альтанці за книжкою і кавою з кардамоном прислухатися до нової мелодії кохання, її гучних мажорних акордів і ледь чутної обіцянки чогось справжнього в майбутньому…

Львів. Кава. Любов : збірка / Наталія Гурницька [та ін. ; уклад., передм. Н. Нікалео]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 268 с.

Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі із цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші – гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів.

Думками, які народжуються за горнятком кави, діляться Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Дара Корній та інші автори.

ЧИТАЙТЕ ЯКІСНУ ЛІТЕРАТУРУ!