Вітаємо з перемогою!

Польський Інститут у Києві оголосив трійку фіналістів Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021. Ця премія заснована Польським Інститутом у Києві 2007 року, вручається раз на два роки. Вона присуджується українським письменникам віком до 40 років за послідовність у реалізації творчого шляху, пошук і втілення нових форм, а також універсалізм послання. Журі насамперед акцентує увагу на прозових україномовних творах претендентів, що порушують актуальні теми, змушують до рефлексії, розширюють знання про інші культури. За умовами конкурсу, лауреат премії Конрада 2021 року отримає 3 тисячі євро (від Польського інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від партнера премії – Національного центру культури).

Цього року фіналістами премії Конрада 2021 стали Вікторія Амеліна, Катерина Бабкіна та Павло Коробчук. Церемонія вручення відбулася 15 грудня о 15:00.

Павло Коробчук народився в Луцьку. Син українського поета, перекладача та літературного критика Петра Коробчука. Освіту здобув на відділенні сходознавства Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він – сучасний український письменник, музикант і журналіст.

Павло Коробчук є представником покоління так званих письменників-двотисячників, творчість яких кристалізувалася вже від початку нового тисячоліття. Перший свій вірш він створив у 13 років, відтоді митець може похвалитись чималим доробком. Це поетичні книги «Хвоя», «Цілодобово», «Динозавр», «Мерехтіло», «Натщенебо», «Кайфологія», роман «Море для шульги», книга оповідань «Священна книга гоповідань». Окрім того, Павло шукає себе в музиці. Він є автором музичного альбому «HOROBRO».

Твори Павла Коробчука перекладено англійською, німецькою, італійською, польською, литовською, білоруською, словацькою, російською мовами. Він – переможець двадцяти літературних слемів, а також учасник чемпіонатів Європи з літературного слему. У вересні 2021 року став директором департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного.

Павло Коробчук активно співпрацює з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки. Минулого року митець відгукнувся на запрошення провести прямий етер, декламував свої вірші та спілкувався з ведучою щодо проекцій власної творчості. Він хоч і нечастий, але бажаний гість у нашій бібліотеці.

Щиро вітаємо Павла Коробчука, Вікторію Амеліну та Катерину Бабкіну з успіхом!

Ви можете переглянути, які книги письменника можна знайти в електронному каталозі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки та замовити їх у нашій бібліотеці.