Просто… зненацька, коли тобі стукає тридцять,
хочеться в тиші згадати щось тепле й хороше…
Сашко Обрій
Завтра відзначає тридцятий день народження молодий український поет Сашко Обрій.
Сашко Обрій (справжнє ім’я – Олександр Васильович Кучеренко) народився 20 травня 1991 року в маленькому мальовничому місті-супутнику АЕС, Южноукраїнську, Миколаївської області.
Перші два вірші на задану тему написав у 8-му класі. Промучився з мамою над цим завданням і зрозумів, що таке писання не подобається. Тому, на певний час, методика заданої теми відвернула хлопця від поезії. Але згодом захотілося створити щось самому, на вільну тему.
Після закінчення Севастопольського університету ядерної енергії та промисловості з 2013 по 2017 рр. працює на Південно-Українській АЕС машиністом-обхідником турбінного обладнання.
Саме в цей час активно займається поезією. Одна за однією виходять у світ дві збірки «Абетка юності» (2015) та «І. ДЕ. Я» (2016), які молодий поет видав власним коштом.
Перша збірка була високо оцінена фахівцями, а автор став лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка. У тому ж році увійшов до лав Національної спілки письменників України.
З часом робота на АЕС стала тягарем для молодої людини. Він усвідомлює, що це не є справою його життя і він не реалізується повноцінно як особистість, а просто буде їздити на роботу, як у платну тюрму.
Восени 2017 року переїжджає до Києва. Закінчує 9-місячні курси журналістики (за спеціальністю «телеведучий-тележурналіст»), але в журналістику також не пішов, відчувши, що або це не його стезя, або саме в Україні з цією галуззю – все дуже сумно. Навесні 2019 року за сприяння української казкарки та громадської діячки Лариси Ніцой і за підтримки київського мецената, «свободівця» Петра Кузика виходить з друку третя поетична збірка «БУСОЛ». Основу збірки склала громадянська лірика – поезії, присвячені збереженню, віднайденню, закріпленню, відтворенню української ідентичності, культури, мови в часи, коли відбувається агресія Росії проти України.
Влітку 2019-го року на одному з фестивалів отримав пропозицію спробувати свої сили в Музеї книги і друкарства України, де і працює зараз.
Олександр Кучеренко неодноразовий переможець багатьох поетичних конкурсів:
– переможець обласного поетичного конкурсу Миколаївщини «Золота Арфа» (2007, 2015);
– володар гран-прі фестивалю поезії «Підкова Пегаса» (Вінниця, 2017);
– абсолютний чемпіон поетичного марафону Всеукраїнського літературно- мистецького свята «Просто на Покрову» (Коростень, 2017);
– лауреат міського конкурсу Южноукраїнська на звання «Людина року-2015» в номінації «Мистецтво».
Поет зазначає, що «Багато кому з читачів припадають до душі мої експерименти зі словом, усілякі алітерації, гра зі звуками та ритмами. Бо поезія для мене – це ще й музика. Є в них і виховний момент, мораль, ідейні засади, цінності. Є естетика, краса, яку я люблю і намагаюся передати в текстах. Є гумор та іронія, які також дуже подобаються людям і підтримують їх у складний для них (та й для усіх нас) час, викривають ті задавнені нариви суспільства, з якими нам слід боротися».
11 жовтня 2018 року в приміщенні бібліотеки відбулося творче знайомство з Сашком Обрієм.
В лютому минулого року поет представив свою збірку «БУСОЛ».
І от нова зустріч… 24 травня о 18-30 ми чекаємо в гості на творчу зустріч в читальній залі бібліотеки молодого талановитого поета Сашко Обрій з презентацією тільки-но виданої збірки «Сокира сатири». Тож, коли книга надійде до бібліотеки, запитуйте і читайте.
А ми щиро поздоровляємо Сашка з днем народження і зичимо творчої наснаги і нових поетичних звершень.
Ця земля в мені палким вирує духом.
Крізь негоди, мряку, темряву й туман,
земле-мамо, шепочу тобі на вухо,
що від тебе в світі кращої нема!
Обрій, С. БУСОЛ. Бережу Український Світ Од Лиха : [поезії] / Сашко Обрій ; [худож. Т. Гущина]. – [Слов’янськ] : [Друкарський двір], [2019]. – 167 с. : іл., портр.
Назва збірки має декілька значень: 1) абревіатура – «Бережу Український Світ Од Лиха»; 2) синонім слова “лелека”. Цікаво? Запитуйте у відділі абонемента.