Серпень

26.08.2021

Якщо ви ще збираєтесь на відпочинок, то зовсім не зайвим буде прихопити з собою книжку Марка Леві «Закоханий привид».

Леві, М. (Марк)  Закоханий привид : роман / Марк Леві. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 288 с.

Марк Леві – відомий французький письменник-романіст. Його книги неймовірно популярні – їх перекладено та надруковано понад 40 мовами, а загальний наклад вже перевищив тридцять мільйонів примірників, але письменник майже не має літературних премій, за винятком премії Гойї. Сам творець філософськи ставиться до такого стану справ, відзначаючи, що у Франції інститут літературних премій давно вимер, а нагороди цікаві тільки тим, хто їх організувує. Зараз у доробку письменника понад два десятка творів – щороку у світ виходить його нова книжка, чим дуже радує своїх шанувальників.

Роман «Закоханий привид» багато в чому перегукується з книгою Леві «Між небом і землею». Але це дійсно приємна й легка історія для відпочинку. Головний герой – талановитий всесвітньо відомий піаніст Тома. До ньго приходить привид померлого п’ять років тому батька і  просить сина про зовсім незначну послугу. Усього лише викрасти прах жінки, яку він кохав протягом більшої частини свого життя, після чого розвіяти їхній прах разом над океаном неподалік від Сан-Франциско, щоб увіковічнити це незбагненне кохання. Спочатку Тома намагається списати це на непосильну втому, стрес чи зайву викурену сигарету. Але привид так просто не здається. Це його головна місія. Тож він доручає синові полетіти в Сан-Франциско на похорон жінки і викрасти урну з її прахом. Та зовсім нелегко провезти в літаку прах свого батька. А викрасти зовсім чужий прах – справа нереальна.  Але чого не зробиш заради останньої волі батька, тому Тома купує квиток і вирушає в цю дивну подорож, де на нього чекають багато проблем і, несподівано, справжнє кохання. Батько і син отримують таку рідкісну можливість – побути ще трохи часу разом. Зворушлива історія з певною порцією сарказму, але для відпочинку – саме те!

Книжка чекає на вас на поличці нашого абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.

19.08.2021

«Не знаю як вам, а от мені не вистачає в оточенні небайдужих людей. І хай вони із трохи романтичною вдачею, високими ідеалами, але здатні наполегливо досягати своєї мети. Мені щастить багато чути про таких, надихатися їхнім прикладом, вірити, що якщо такі люди живуть десь поруч із тобою, значить, не таке вже й погане майбутнє на нас чекає», – сказала Оксана Сайко, авторка роману «Забута мелодія».

Сайко, О. (Оксана) Забута мелодія : роман / Оксана Сайко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 266 с.

Оксана Сайко – сучасна українська письменниця, дипломантка літературного конкурсу «Гранослов». Читацьке визнання письменниці  принесла книга «Новенька та інші історії», яка у 2012 році була відзначена премією «Книга року ВВС». Її твори про багатий внутрішній світ людей, людей не простих, а з глибоким душевним драматизмом та філософічністю. Надзвичайно образна проза Оксани Сайко занурює нас у світ таємниць минулого, яке дуже тонко переплетене із сьогоденням. Роман «Забута мелодія» – це історія життя несправедливо загубленого в небутті геніального скрипаля. Головна героїня твору Романа намагається довідатися про непросту долю забутого генія і відродити про нього втрачену пам’ять. Воліючи розпочати самостійне життя та прагнучи незалежності, героїня переїздить до провінційного містечка, винаймає старий дім і на горищі випадково віднаходить старовинну скрипку. Із цієї знахідки все й починається. «І почавши розплутувати клубок зі струн чужого життя, можна відкрити для себе і для світу ім’я, а головне, музику непересічного композитора. Адже жив він у непрості часи, коли примха і бажання одного могли зламати долю іншого. Його змусили відмовитися від власної музики», – каже письменниця.

Цей неймовірно цікавий твір вже є у відділі абонементу. Прочитавши його, ви самі зможете переконатись, наскільки він сповнений тим рідкісним незримим світлом, яке надовго лишає слід у вашому житті.

Фото взяті з мережі Інтернет.

12.08.2021

Сьогодні ми пропонуємо вам книжку, яка буде цікавою для читачів різного віку та різних смаків. І це книжка Джеральда Даррелла «Моя сім’я та інші звірі».

Даррелл, Дж. (Джеральд) Моя сім’я та інші звірі : [повість] / Джеральд Даррелл ; – [Тернопіль] : Навчальна книга-Богдан, [2020]. – 327 с.

Джеральд Даррелл – пристрасний британський натураліст, обдарований письменник, активний мандрівник, засновник Тресту охорони дикої природи і Джерсійського заповіднику, де зібрано тварин таких видів, які майже зникли на земній кулі, але там створено всі умови для їхнього збереження й виживання. Його авторському стилю притаманні м’який гумор, вміння точно й образно передати свої спостереження та враження. І якщо згадати, що Даррелл-зоолог прекрасно обізнаний зі своїми «героями», їхньою поведінкою і звичаями, то стає зрозумілим той величезний успіх, що випав на долю його науково-художніх творів про тварин. А втілити всі свої найпотаємніші мрії в життя письменнику вдалось завдяки щирим настановам свого найулюбленішого вчителя-натураліста Теодора Стефанідеса. Саме він підніс хлопчикові перші уроки зоології, яка згодом стала для нього професією та основним сенсом життя. Найбільшої популярності приніс письменнику його твір «Моя сім’я та інші звірі», який є спогадом про щасливе дитинство на острові Корфу. Це одна з найкращих книг про сімейні стосунки та тварин. Книга написана на основі власних спогадів автора про дитинство. Йдеться про велику сім’ю, в якій всі люблять один одного, незважаючи на недоліки. Маленький Джеррі дарує свою любов не лише своїм рідним, а й звірям, які живуть поряд. Ця неймовірна відповідальність за тварин супроводжувала Джеррі все його життя. І всі книги про природу та тварин колоритно живі та неймовірно захоплюючі. Любов знаного натураліста до флори та фауни відчувається на кожній сторінці. Головною особливістю книги є наявність у ній специфічного англійського гумору, і вчить вона тому, що треба вірити в себе, у свої захоплення, навіть якщо оточуючим вони не до вподоби.

Завітайте до нашого абонемента і порадуйте себе та своїх рідних цією живою цікавезною книжкою.
Фото взяті з мережі Інтернет.

05.08.2021

Іноді так хочеться прочитати книжку, написану саме справжньою живою мовою, і роман «Химерниця» Олени Печорної сьогодні стане нам в нагоді.

Печорна, О. (Олена) Химерниця : роман / Олена Печорна. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 383 с.

Олена Печорна – українська письменниця, лауреатка премії Олеся Гончара 2010 року. Її відомі романи «Грішниця», «Кола на воді» та «Фортеця для серця» стали абсолютними бестселерами та були відзначеними престижними вітчизняними преміями. За рейтингом журналу «Фокус» авторка увійшла до Топ-20 найуспішніших українських письменників. Її новий роман «Химерниця» набув особливо широкого  розголосу, щойно побачивши світ. Тут містика вміло переплетена з карколомністю людських доль. Ідеться про наслідки страшного вчинку можновладців з невеличкого містечка на Поліссі. Заради задоволення своїх низьких потреб багаті чоловіки зламали життя трьом молоденьким дівчатам. Та справедлива розплата за ганебні вчинки не забарилася – невблаганна доля відбирає у них найдорожче. Одну за одною вони втрачають своїх коханих і близьких, жінок, дітей. Руся, дочка мера містечка, страждає на тяжку невиліковну хворобу легень. І ніякі закордонні лікарі, ніякі гроші не в силах їй допомогти. У відчаї батько відправляє її до хатини Химерниці, дівчини з екстрасенсорними і цілительськими здібностями. Хатина ця знаходиться в гущавині лісу. І на превеликий подив серед живописної поліської природи Русі стає краще. І саме тут хвора дівчина зустрічає своє кохання. Але хворобу так просто не здолати, особливо якщо її корені знаходяться в минулому батька. Роман  викликає цілий букет емоцій, очікувань і прощення, гіркого болю та душевної радості – ви прочитаєте його на одному диханні.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.