Січень

27.01.2022

«Проза великої чарівності і цілісності» – це про роман Елінор Браун «Світло Парижа», і сьогодні в рубриці «Читаємо разом» мова про нього.

Браун, Е. (Елінор) Світло Парижа : роман / Елінор Браун ; [пер. з англ. Т. Мухамедшиної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2017]. – 384с. – (Світовий бестселер)

Елінор Браун – сучасна американська письменниця, антолог, редакторка, вчителька та спікерка, авторка міжнародних бестселерів – романів «Дивні сестри» та «Світло Парижа». У книзі «Світло Парижа» йдеться про життя двох жінок одного роду – Марджі та Мадлен. Це історії бабусі та онучки, між якими пролягла відстань у сімдесят п’ять років. Події з життя Марджі, які мали місце в далекому 1924 році, та частина життя Мадлен, яка відбувається у 1999 році. У цій книжковій історії дуже багато говориться про жіночі цінності та мрії. Чи нормально це – не хотіти виходити заміж? Що обрати: те, що хочеться тобі, чи обов’язок перед родиною? Чи важливо у будь-якій ситуації відчувати себе достойною та гарною? І у книзі дається однозначна відповідь: потрібно слухати свою душу і серце та йти вперед за своїми мріями. Мадлен, здавалося б, має усе, що тільки забажаєш: розкішний будинок, гарного чоловіка, статус, престиж. Але вона не відчуває себе щасливою. У дитинстві та юності вона мріяла стати художницею, це заняття приносило їй радість та задоволення. Але після заміжжя дівчина перестала малювати. Після сварки з чоловіком жінка їде до матері і там, у старому будинку, знаходить щоденники та листи її бабусі, яку вона завжди знала як серйозну та дисципліновану жінку. Але, судячи з листів, вона була й іншою: романтичною, мрійливою та ніжною. Бабуся хотіла стати письменницею. Чому ж бабуся відмовилась від своїх мрій? І що про неї ще дізнається Мадлен?  Про це ми довідаємось, коли дочитаємо книгу – дуже вражаючу, атмосферну й особливу. І ви переконаєтесь у цьому, замовивши її у нашому відділі абонемента.

Фото взяті з мережі Інтернет.

20.01.2022

Вміти урізноманітнювати своє життя неочікуваними сюрпризами – це своєрідний талант, яким обдаровано далеко не кожного з нас. А ось герої роману Софі Кінселли «Здивуй мене», побоюючись набриднути одне одному, вирішують додати неабияких несподіванок до своїх стосунків, щоб вони не згасли. І ми, прочитавши цю книжку, вкотре переконаємось, що наша авторка – надзвичайно цікава оповідачка і здатна створювати такі унікальні персонажі.

Кінселла, С. (Софі) Здивуй мене : [роман] / Софі Кінселла – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2020] – 448 с.

Софі Кінселла – сучасна британська письменниця, сценаристка, одна з найпопулярніших авторок любовних романів, володарка престижних премій та нагород, серед яких Glamour Awards у номінації «Письменниця року». З-під її пера вийшло близько тридцяти захопливих історій, що полонили уяву мільярдів читачів. У романі «Здивуй мене» йдеться про щасливу англійську сім’ю, яка живе «душа в душу» – Сільві й Ден разом уже десять років. Вони мають затишну оселю, роботу, що дає змогу реалізуватись, і чудових доньок-двійняток. Подружжя щасливе у шлюбі, вони добре вивчили одне одного і спілкуються так легко, що можуть продовжувати початі своєю «половинкою» фрази. Але їхнє казкове життя раптом змінюється, коли лікар повідомляє подружжю, що з таким відмінним здоров’ям вони мають шанси прожити разом ще мінімум 68 років. Багато хто сказав би, що це фантастично, але Сільві миттю задумалася, наскільки вони з чоловіком встигнуть набриднути одне одному за такий довжелезний термін, а Ден підрахував, скільки в них буде сніданків (25 000) та ночей кохання (11 000). Ось тоді Сільві і пропонує влаштовувати сюрпризи, щоб майбутні роки пройшли неперевершено. І через це несподіване рішення все летить шкереберть. Що з цього вийде – дізнаємось, прочитавши до кінця цю досить дотепну та емоційну історію.

У нашому відділі абонемента чимало книжок Софі Кінселли – не відмовляймо собі в задоволенні читати її твори, які піднімають нам настрій та відволікають від буденності.

Фото взяті з мережі Інтернет.

13.01.2022

Іноді варто робити перерву від звичних книжкових жанрів і прочитати щось справді корисне – наприклад, зануритись у незвідану подорож невідомим Всесвітом. Книга Хорхе Чема і Деніела Вайтсона «Гадки не маємо» допоможе нам це зробити, щоб розширити діапазон наших знань.

Чем, Х.(Хорхе) Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом / Хорхе Чем, Деніел Вайтсон; – Київ : Наш формат, 2019. – 347 с.

Хорхе Чем – популяризатор науки, доктор робототехніки у Стенфордському університеті. Творець популярних онлайн-коміксів, відомих як PHD Comics. Деніел Вайтсон – професор експериментальної фізики в Каліфорнійському університеті, член Американського фізичного товариства. Він проводить дослідження за допомогою Великого адронного колайдера в ЦЕРНі.

Свою книгу «Гадки не маємо» автори написали для того, щоб допомогти нам глибше дізнатися про Всесвіт в цілому. Прочитавши її, ми не станемо фізиками, але зможемо краще розбиратись у фізичних поняттях та розуміти те, про що інші люди й гадки не мають. Деніел Вайтсон та Хорхе Чем пишуть в дуже позитивному і веселому ключі. На сторінках книжки ми не знайдемо відповіді на найбільш важливі питання, але зможемо привідкрити завісу на маленькі таємниці невідомої для нас історії науки. Вся розповідь у книзі подана у вигляді діалогу, який легко читати і розуміти, тут ставиться більше запитань, ніж ми собі можемо уявити.

І якщо раніше ми не цікавилися найменшими частинками, кварками чи гігантськими розмірами космосу та галактик, то тепер ці думки не даватимуть нам спокою і спонукатимуть до того, щоб згадати те, що ми вчили на уроках фізики, хімії чи астрономії, та переглянути свої знання. Ця книга – справжня знахідка як для дорослих, так і для дітей, написана доступною мовою і дає відповіді на багато запитань. Ілюстрації в книжці кумедні й інформативні, вони веселять і допомагають зрозуміти написане ще краще.

Читаймо разом щось справді корисне!
Фото взяті з мережі Інтернет.

10.01.2022

Атмосфера свята, добра і любові ще відчувається в повітрі, а покращити  різдвяний настрій нам допоможе книга Джона Толкіна «Листи Різдвяного Діда», яку сьогодні пропонує до вашої уваги відділ абонемента в рубриці «Читаємо разом».

Толкін, Дж. Р. Р. Листи Різдвяного Діда / Дж.Р.Р. Толкін ; мал. Дж.Р.Р. Толкіна ; за ред. Бейлі. Толкін ; пер. з англ. Олени О’Лір ; консультант Олег Фешовець. – [Львів] : Астролябія, [2017]. – 160 с. : іл.

«Листи Різдвяного Діда» – дивовижне видання, яке зворушує і вражає. По-перше, приваблює його літературна цінність: у книзі наводяться 22 листи, які Дж. Толкін писав своїм дітям напередодні Різдва від імені Різдвяного Діда впродовж 22 років. Причому листи викладені як оригінальні (фото самих рукописних листів англійською мовою), так і їхній переклад. Кожний лист доповнюється кольоровими ілюстраціями самого автора, і це також приваблює, адже хто, як не автор, зможе найкраще передати в кольорах атмосферу свого твору. По-друге, фантазійний світ заклопотаного Різдвяного Діда, незграбного Білого Ведмедя, дивакуватого Місячанина і прудких оленів дуже захопливий: із кожним листом дивуєшся їхнім кумедним пригодам і стосункам. Ці листи пронизані любов’ю автора до своїх дітей. Відчувається щире намагання батька їх здивувати, розвеселити і втішити.

Цю книгу Толкін почав писати, коли його діти були ще зовсім маленькими. Потім вони  дорослішали, листи ставали дедалі серйознішими, в них піднімались важливі теми, проте вони не втратили того тепла й любові, з якими були написані перші послання. Дуже гарна книга, яку можна читати як дітям, так і дорослим. Особливо в період зимових свят.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.

05.01.2022

СагаДеякі книги йдуть до свого читача досить довгий час. Книга Сельми Лаґерлеф «Сага про маєток» уперше була надрукована в 1899 році, а прийшла до українського читача у виданні рідною мовою через сто двадцять один рік. І сьогодні хотілось би повідати про неї.

Лаґерлеф, С. (Сельма),  Сага про маєток : [роман] / Сельма Лаґерлеф – Львів : Апріорі, 2020.  – 128 с.

Сельма Лаґерлеф – усесвітньо відома шведська письменниця, авторка всіма улюбленого твору «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми». Пані Лаґерлеф у 1909 році було нагороджено Нобелівською премією з літератури, що зробило її першою жінкою-лавреаткою. Незважаючи на важку долю, бідність та самотність, вона писала книги, які й сьогодні продовжують вчити людей оптимізму та доброті. Майже у всіх своїх творах письменниця порушувала тему гіркоти втрати родинного вогнища та радості повернення додому.

Книга «Сага про маєток» приваблює перш за все своєю назвою, яка відразу налаштовує на якусь таємничість, незвіданість в пошуках скарбів та розгадках таємниць. Перед нами розгортається філософська, лірична розповідь – зовсім непередбачуваний перебіг подій. Історія старого маєтку починається для нас із моменту, коли він балансує на межі виживання та повного занепаду. Юний спадкоємець, на якого всі сподівання, не дуже старається та не горить бажанням щось змінювати у своєму житті, не помічає, що відбувається навколо та взагалі живе у своєму світі мрій і фантазій. Проте друг повертає Гунара – нашого головного героя – в реальний світ. Ось від цього моменту й починаються пригоди та намагання всіма доступними засобами і методами повернути маєток до життя. Незламність, щире кохання та віра, відданість місцю, де народився, прагнення допомогти іншому – саме цим нас зворушує ця цікава історія, сповнена особливої розчуленості. Ми чекали на неї з нетерпінням понад сто двадцять років. Тож читаймо її з превеликим задоволенням.

Фото взяті з мережі Інтернет.