26.12.2022
Напередодні Нового року, в очікуванні чудес хочеться згадати про старі добрі звичаї наших предків, а саме – про чарівні традиції українок. Відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю» презентує книгу золотої письменниці України Лади Лузіної.
Лузіна, Л. Чарівні традиції українок / Лада Лузіна ; мал. К. Дуднік ; фото Г. Семенова ; дизайнер І. Підліпська ; [іл. О. А. Гугалова-Мєшкова ; пер. з рос. І. М. Алексеєвої]. – Харків : Фоліо, 2021. – 64 с. : іл., портр.
Читаючи сьогодні про магію українок, не припиняєш дивуватися, якими унікальними вміннями та навичками володіли наші предки, яку вагому роль видігравала жінка в українській громаді і з яких прадавніх глибин йдуть ті чи інші звичаї.
Хоча самі українці чекали від своїх ритуалів чарівних наслідків, вони не вважали їх чаклунством – скоріше діалогом із Матінкою Природою, встановити який не завадить, напевне, і нам.
Усе це можна назвати старими добрими звичаями наших предків, а можна й магією – так чи інакше ви водночас будете праві й не праві. Беззаперечно одне – народні обряди наших бабусь настільки пронизани чарами, що немає сумнівів – саме ці реальні свята і ритуали стали основою всіх відомих легенд та казок про київських відьом.
На жаль, у наш час, що так швидко спливає, ми забули більшість традицій нашої землі. І разом з ними ми забули себе – свою особливість, унікальність, свої чари, отримані у спадок. Нам важко зрозуміти себе, свої почуття, бажання і можливості, поки ми не побачимо єдиний зв’язок із полотном минулого. Те ж саме і з чарівними традиціями наших праматерів – без них ми не згадаємо і головного: хто ми такі!
В своїй книзі Лада Лузіна пропонує читачам календар зимової ворожби, а також декілька цікавих ворожінь – на свічці, яка плаває; на рукавичці; а також із зав’язаними очима. Детально авторка описує сам принцип ворожіння.
Чудове оформлення видання, можливість долучитись до нових знань про наших предків, про магію українок робить прочитання книги захоплюючою пригодою у світ неймовірного, загадкового минулого.
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
21.12.2022
Як набути впевненості в собі, як справляти на людей потрібне нам враження, як знайти спільну мову з іншими людьми, як запобігати конфліктам і уникати непорозумінь, і, нарешті, як відновлювати душевні сили і енергію в умовах гарячкового сучасного світу, вам допоможе книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».
Стотхарт, К. Як знайти спільну мову. Впевненість і харизма при спілкуванні з особистостями різного типу / Кетрін Стотхарт ; [пер. з англ. Р. Ладохіної]. – [Київ] : Видавнича група КМ-БУКС, [2021]. – 301 с.
Ми є соціальними істотами. Для більшості з нас стосунки з іншими людьми – найважливіша складова життя. Людські стосунки надають життю вагомішого сенсу, ніж багатство чи соціальний статус. Уміння знаходити спільну мову з людьми дає нам величезну радість і задоволення. Усе, що ми робимо і говоримо, свідомо мимоволі впливає на людей навколо нас. Але ми не завжди усвідомлюємо, яке враження справляємо і як наші вчинки позначаються на інших. Ми так само не завжди розуміємо, як думки і почуття визначають чужу поведінку, і не завжди відповідним чином реагуємо на неї. Якщо навчитися цих двох речей, стосунки з людьми, що нас оточують, значно поліпшаться і приноситимуть задоволення.
В основу цього видання покладено ідею про чотири ключових стилі поведінки, які люди демонструють під час спілкування. Поняття стилів взаємодії допомагає краще зрозуміти мотиви власних вчинків та обрати найбільш слушний спосіб спілкування. Авторка книги Кетрін Стотхарт, коуч з лідерства та командної роботи, пише, що люди зазвичай швидко засвоюють цей підхід і одразу починають ним користуватись із вельми позитивними та вигідними для всіх наслідками.
Дуже корисна книга, повна цікавих ідей і практичних порад із посиланнями на реальні життєві ситуації, з якими доводиться стикатися як на роботі, так і вдома.
Книга є у бібліотеці.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
12.12.2022
Якщо вам сумно і здається, що світ до вас несправедливий, і вам терміново потрібна підтримка – просто відкрийте цю книжку, яку пропонує сьогодні відділ абонемента у рубриці «Вчимось радіти життю».
Бретт, Р. Бог дає таланти всім : 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя / Регіна Бретт ; [пер. з англ. В. Кучменко]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 287 с.
Життєвий шлях авторки книги – американської журналістки, двічі фіналістки Пулітцерівської премії Регіни Бретт не був безхмарним. Проте випробування загартували цю надзвичайну жінку, яка зібрала свої роздуми про життя в книгу.
Регіна Бретт пише, що всі люди обдаровані, та деякі з них не відкривають своїх пакунків із дарами. Кожен із нас має покликання, призначення, особливий та унікальний талант. Покликання не обов’язково збігатиметься з назвою посади, воно не зазначатиметься на візитці та в опису робочих обов’язків. Воно записане у нашому серці. Що хоче Бог, щоб ми робили з його дарами, які Він нам дав? Щоб ми ними користувались, а не зберігали про всяк випадок і ніколи не відкладали нічого «на потім».
Ми повинні використовувати все, чого навчились, усе незвідане й відкрите – інакше не отримаємо нічого нового. Яким є наше покликання? Ким маємо бути, що маємо робити? Відповідь – в нас самих. Замість того, щоб радитися з родиною і друзями щодо того, якою справою варто зайнятися, треба дослідити свій внутрішній ландшафт, щоб віднайти духовну інтерпретацію свого життя. Бог уже давно прошепотів це нам на вухо. Життя більшості з нас надто заклопотане й гамірне, тому так важливо це розчути.
«50 уроків» – це колекція життєвих притч, інколи кумедних, частіше зворушливих, проте завжди непересічних і повчальних. Цей досвід, який авторка винесла з власного минулого, зі своїх помилок, поразок, випробувань та перемог, допоможе нам усім знайти своє покликання та наповнити життя натхненням та сенсом.
Книга є у бібліотеці.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
28.11.2022
Ми проводимо наше життя в колі різних людей: спочатку в сім’ї, потім зустрічаємось їз сусідами, опиняємось у дошкільних групах дитсадків і школах, пізніше в наше життя входять мітинги, весілля, збори трудового колективу, конференції, святкування днів народжень, презентації, наради, теплі сімейні зустрічі та зустрічі випускників, звані вечері, ярмарки. І іноді нам буває нудно від таких зібрань, які не зацікавлюють нас, не можуть приємно здивувати, змінити наш настрій, мислення або ж не здатні поєднати людей між собою. І, як виявилося, збиратися разом – теж мистецтво
Книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента у рубриці «Вчимось радіти життю», допоможе визначити конкретну мету для вашої зустрічі, порадить, яким чином скласти список гостей та підшукати відповідне місце, як виконати роль господаря сходин і перетворити звичайні зібрання на цікаві та результативні зустрічі.
Паркер, П. Мистецтво збиратися разом. Як організувати змістовну та результативну зустріч / Прія Паркер ; [пер. з англ. О. Гамурарь]. – Харків : Віват, 2020. – 288 с. – (Саморозвиток).
Авторка книги Прія Паркер, яка протягом п’ятнадцяти років консультувала світових лідерів та представників влади з питань мистецтва ефективних переговорів, дає поради з організації, планування та проведення будь-яких зустрічей, приватних чи корпоративних. Немає значення, що це: тусівка в готелі чи бізнес-ланч, переговори тет-а-тет чи комунікація цілої групи. Прія Паркер виділяє кілька принципів, які можна застосувати під час найпростіших зібрань. Вам слід на власний розсуд вирішити, що для вас є корисним і доцільним.
Поглянути на будь-які зустрічі під іншим кутом зору та створити незабуваючу атмосферу вашого зібрання вам допоможе книга «Мистецтво збиратися разом», яка є в нашій бібліотеці.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
21.11.2022
«Що таке добре життя?» – це питання цікавило людство споконвічно. З плином часу наше суспільство прирівнювало успіх до грошей і влади. Це визначення здобутку не зовсім адекватно. Щоб мати по-справжньому бажане, гідне життя, потрібен третій критерій успіху. Він складається з чотирьох аспектів: доброго здоров’я, мудрості, вміння дивувати і благодійності.
Знайти для себе той шлях, який приносить радість, а не виснаження, та змінити застарілу формулу успіху, а за нею і власне життя, вам допоможе книга, яку сьогодні презентує для вас відділ абонемента.
Гаффінгтон, А. Досягай і процвітай. Про життя, сповнене здоров’я, мудрості й відчуття дива / Аріанна Гаффінгтон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 249 с.
Аріанна Гаффінґтон – суперзірка американської журналістики та одна з найвпливовіших жінок у світі – відверто розповідає про те, як важко їй давалося поєднувати роботу і виховання двох доньок, жонглювати бізнесовими питаннями і сімейними справами. Цей шалений танець «подарував» їй не менш шалений стрес і клопоти зі здоров’ям. Та вона зуміла з цим впоратися, бо знайшла для себе той шлях, який приносить радість, а не виснаження.
Найсвіжіші дані, результати академічних досліджень і наукова інформація переконають навіть найскептичніших читачів у тому, що сучасний стиль життя не працює і що є інші науково обґрунтовані варіанти, які відразу відчутно додають здоров’я і щастя. Авторка наводить приклади різних повсякденних практик, порад і прийомів, що їх легко впровадити в життя.
Мета книги – допомогти віднайти зв’язок із собою, зі своїми близькими, друзями та за щоденною рутиною не пропустити справжню суть життя.
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
07.11.2022
Сучасний ритм життя жене нас все швидше вперед, технології розвиваються космічним темпом. Ще ж хочеться встигнути все, побачити всіх, бути «в ресурсі» і «в потоці». Тож часу на сон лишається жалюгідно мало. А зараз, коли ще йде війна, як ніколи нас усіх турбує питання відпочинку та сну. Сподіваємось, що книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю», допоможе усім нам налагодити свій сон.
Маслова, О. Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням / Ольга Маслова, Вероніка Бєльська. Київ : Віхола, 2021. – 208 с. : портр. – ( Наукпоп)
Авторки дуже доступно розказують про циркадні ритми, про хронотипи, про те, чому не існує і не може існувати універсального рецепту здорового сну для всіх людей на планеті. Є у книзі і поради для тих, хто подорожує на великі відстані, та для молодих батьків, які вперше зіткнулись з необхідністю допомогти своїй малечі налагодити режим сну. А тепер – увага – тут можна знайти вправи, які допоможуть вам приблизно визначити власний хронотип, зрозуміти, чи достатньо ви спите, а також вкажуть на фактори, які можуть покращувати чи погіршувати саме ваш сон.
Сон і біологічний годинник, за яким ми живемо, хоч і складні в роботі механізми, та все ж їх можна налаштувати. Достатньо лише зрозуміти, як усе це працює. Саме ці процеси у книжці пояснюють біологині Ольга Маслова та Ніка Бєльська. А також за допомогою практичних вправ показують, як зробити так, щоб усі ми нарешті таки виспалися.
Книга написана цікаво, легко, не перенасичена складними термінами. Сподіваємось, що ви візьмете для озброєння рекомендацій з неї, які допоможуть поліпшити якість сну.
Окрема подяка видавництву “Віхола” за їхню чудову науково-популярну серію книг українських авторів.
Завдяки Українському інституту книги відділ абонемента має моджливість запропонувати вам цю цікаву роботу.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
25.10.2022
Усі ми знаємо, що українці переживають зараз лихі часи. Але жити треба і долати перешкоди теж треба. І добра порада в цих випадках – як ковток свіжого повітря – стане нам в нагоді.
Як дбати про себе та інших, як спілкуватися з хворим, як пережити погані новини, як подолати страх і упоратись з панікою, як розмовляти з дітьми про смерть, що таке паліативна допомога – про все це та багато іншого ви зможете дізнатися з книги, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».
[Леухіна, А.] Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть і все, що поміж ними / [Анастасія Леухіна]. – [Київ] : ДУХ І ЛІТЕРА, [2020]. – 368 с. : іл., портр.
Ми не хочемо зайвий раз робити собі боляче, тож читати книгу справді буває важко. Анастасія Леухіна веде чесну розмову про те, що відбувається в житті і допомагає наблизитись до прийняття реальності, у якій всі ми живемо. Коли ми стикаємося із незнайомою шокуючою ситуацією, перед нами постає безліч запитань. У цій книжці зібрані практичні рекомендації, які дають відповіді на них. Але вони не казенні, а написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій, інколи з гумором. Рекомендації помережані щирими й щемкими історіями людей, які діляться власним досвідом переживання життєвих ситуацій, показуючи, що навіть хвороби і смерть не здаватимуться такими страшними, якщо переживати їх усвідомлено і в любові. Це не депресивна книжка, хоч і змушує плакати. Вона не тільки про смерть, а й про життя. Вона про любов і повагу, про силу і мужність, про вміння відпускати, пережити горе і планувати життя, не відштовхуючись від хвороби.
Ми впевнені, що ви із задоволенням прочитаєте її, адже книга дуже практична, дієва, і довірливо інформує про дійсно важливі речі та містить посилання на ресурси, які розкривають певні теми глибше.
Чекаємо на вас у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
17.10.2022
Наш сьогоднішній ранок був зовсім не добрим – ворожі дрони закрили сонце, щоб відрізати нас від усього живого… Але їх старання марні – життя триває. Щоб заспокоїти вас, любі читачі, пропонуємо до вашої уваги оптимістично налаштовану книгу з рубрики «Вчимось радіти життю».
Бабанова, Є. До дзену на шпильках. Як створити нове життя і справу мрії з нуля / Єлизавета Бабанова ; пер. Наталія Матвійчук. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], – 2020. – 432 с. : портр.
Авторка книги Єлизавета Бабанова, психологиня, письменниця, авторка 24 наукових публікацій і 15 освітніх програм для жінок, щиро та відкрито розповідає про своє життя, помилки та досягнення, про пережиті почуття та зроблені висновки. Книга про перши невдачі і перемоги в студентські часи, про дружбу і роботу своєї мрії, про великі гроші, про кардинальні зміни та нове ставлення до життя після аварії.
Єлизавета ділиться з нами, чому її стосунки довгий час не ставали щасливими, і як вона змогла подолати цю ситуацію. Письменниця зовсім не повчає нас, як правильно жити, а розповідає свою історію від маленької дівчинки до успішної бізнес-леді та коханої жінки.
Ліза Бабанова – це чудовий приклад, як не здатися у важких ситуаціях, її історії вражають. Такі люди, як вона, надихають і дають неабиякий імпульс рухатись вперед, не дивлячись на жодні перешкоди.
Ця книга-знахідка допоможе вам краще зрозуміти себе і свої проблеми, розкрити свої таланти, знайти улюблену справу і побудувати щасливі стосунки.
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
12.10.2022
Друзі! Розуміємо, що нам усім зараз тривожно, але хочемо відволікти вас від сумних думок. Щоб зберегти фізичне та психічне здоров’я в таких умовах, психологи рекомендують направити роботу вашого мозку в інше русло. Тож пропонуємо сьогодні в рубриці «Вчимось радіти життю» ознайомитися з книгами, які є у нашому відділі абонемента. Вони для тим, хто цікавиться здоровим способом життя, хоче покращити свій режим харчування та дізнатися більше про роботу мозку, про те, звідки виникає креативність, яку роль у таланті художників відіграють їхні мозкові захворювання та багато ін.
Москоні, Л. Їжа для мозку : наука розумного харчування / Ліса Москоні ; пер. з англ. Валерії Глінки. – Київ : Наш формат, 2019. – 336 с.
Свааб, Д. Наш творчий мозок / Дік Свааб ; [пер. з нім. Святослава Зубченка]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 463 с. : іл.
Авторка першої книги нейродослідниця Ліса Москоні аналізує все, що наука каже про харчування для здоров’я мозку, вона досліджує, як раціон впливає на роботу цього органу й чому дієта для мозку може відрізнятися від тієї, що потрібна решті тіла. Москоні дає багато простих рекомендацій і варіантів того, як заряджати мозок. Дотримування правил оптимального харчування для мозку ( і саме про це книжка насамперед), регулярна фізична активність, пізнавальна діяльність, читання, зустрічі з друзями, проби чогось нового, повноцінний сон попередять деменцію та інші захворювання мозку. І загальна порада, яку дає авторка – це знайти своє щасливе місце, навчитися насолоджуватися життям і так боротися зі стресом.
Дік Свааб, лікар та вчений-нейробіолог зі світовим ім’ям та автор другої книги, продовжує попередні свої дослідження, заглиблюючись у найпотаємніші куточки нашого мозку. Автор говорить про взаємодію мозку із середовищем, оскільки саме це, на його думку, робить нас людьми. І не просто людьми, а унікальними особистостями. Як оточення впливає на мозок та вибір професії? Мистецтво – це ліки для мозку чи хвороба? Книга дуже добре проілюстрована, легка для розуміння і надає вичерпну інформацію про те, як працює наш мозок, і кожен зможе вибрати розділи, які його цікавлять.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
04.10.2022
Книги українських журналістів, письменників та громадських діячів Олександра Михайлюти і Володимира Стешенка, які сьогодні презентує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю», допоможуть пробудити свідомість до здоровішого і щасливішого життя.
Михайлюта, О. О. Ясновидець Дід Петро / О.О. Михайлюта. Київ : Журналіст України, 2005. – 471 с. : фото.
Стешенко, В. В. Ясновидець (Ясновидець Дід Петро). Книга № 1. Для тих, хто прагне Жити щасливо! / Володимир Стешенко. – Київ : ПУЛЬСАРИ, 2012. – 512 с. : іл., портр.
Книги двох різних авторів присвячені одній надзвичайній людині – народному цілителю і провидцю, наділеному Космосом неймовірними здібностями. Це Петро Дементійович Утвенко з древнього села Дивин Брусилівського району Житомирської області.
До книг ввійшли його пророцтва, настанови, прості й дієві поради для підтримання та відновлення здоров’я. Природний Божий дар бачення, лікувальна сила біострумів і знання трав допомогли діду Петру врятувати десятки тисяч людських життів із сотень тисяч прийнятих. Свого часу його відвідували знані в державі люди: відомі письменники, артисти, генерали, вищі посадові особи, вчені, дипломати. Кілька разів П.Д. Утвенка запрошували практикувати у США, але він не залишив рідної землі.
Ім’я Петра Утвенка (Діда Петра) стоїть на рівні з китайським провидцем і науковцем Конфуцієм, зі святим Антонієм, Оленою Блаватською, Вангою, ясновидцем Вольфом Мессінгом, пророками Заратустрою і Мухамедом, святими Серафимом Саровським і Сергієм Радонезьким…
Україна і світ ще мають осягнути значення Петра Утвенка, вшанувати його пам’ять належним чином та прилучитися до його невичерпного джерела духовності і добротворення.
Книги про феноменальну особистість планетарного масштабу розраховані на широке коло вдумливих читачів та стануть талісманом, оберегом у вашому житті.
Книги чекають на вас у відділі абонемента. Фото взяті з мережі «Інтернет».
19.09.2022
Знаходити сенс у повсякденній рутині та при цьому не втрачати свою особистість у тяжкій праці й дедалі більше відчувати цінність і насолоду від життя вам допоможе знайомство с книгою, яку сьогодні пропонує відділ абонемента у рубриці «Вчимось радіти життю»
Джеймс, Д. Л. Справа наповнювати сенсом життя : [пер. з англ.] / Джессі Л. Джеймс ; [відп. ред. Інна Деркач]. Вид. 2-ге. – [Київ] : [Довіра], [2019]. – 160 с. : іл., портр.
Книжка американського автора, бізнесмена і консультанта у сфері бізнес-освіти й особистого розвитку Джессі Л. Джеймса є своєрідним філософським дослідженням звичайних життєвих історій. Ми проживаємо своє життя відповідно від того, як ми бачимо світ, незалежно від того, чи усвідомлюємо ми це. Світогляд, який дійсно працює – той, що відповідає «формі дійсності» – резонуватиме з тим, як ми відчуваємо життя і справи, якими займаємося, у повсякденному контексті. Коли світогляд вірний, конфлікт із сутністю буде дуже малим чи зовсім відсутнім. Це впливає на спосіб нашого життя, спрямовує наші рішення та вибір, надає задоволення та сенс, до якого ми прагнемо. Дуже сподіваємось, що прочитання цієї книги дадуть поштовх вашим думкам і цілям, які потім втіляться на практиці. Видання призначене для широкого кола читачів.
Книга чекає на вас у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».
05.08.20222
Відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю» пропонує сьогодні вашій увазі книгу, що буде корисною не лише для людей, які зараз переживають певну втрату чи тривогу, а й для усіх, хто прагне покращити своє життя і життя людей навколо.
Морін, Е. 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди : поверніть собі сили, сприйміть зміни, протидійте страхам та підготуйте свідомість до щастя та успіху /Емі Морін ; [пер. з англ. Т. Архіпова]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 288 с.
Погані звички є у кожної людини – ті, які дійсно псують життя та заважають нам досягати поставленої мети. Авторка книги психолог та психіатр Емі Морін склала власний список шкідливих звичок, яких прагнула уникнути. Тих звичок, що стосуються наших емоцій, звичок реагувати на ті чи інші моменти життя. Саме тоді з’явився її список із 13 речей, що можуть позбавляти психічної сили, якщо дати їм волю.
Ось вони – звички, яких слід позбавитися раз і назавжди: не витрачайте час на жалість до себе; не витрачайте свої сили марно; не уникайте змін; не зосереджуйтесь на речах, які ви не можете контролювати; не турбуйтеся про те, щоб догодити всім; не бійтеся йти на ризик; не зациклюйтесь на минулому; не робіть одних і тих самих помилок знову і знову; не заздріть успіхам інших людей; не здавайтесь після першої невдачі; не бійтеся самотності; не думайте, що світ винен вам щось і не чекайте на негайні результати.
Ця робота – керівництво до дії, як стати сильним духом, незважаючи на життєві труднощі, і бути прикладом для оточуючих. Реальні історії з життя додають книзі гострої цікавості і привабливості для прочитання. У вольових людей завжди є чому повчитися!
Не зволікайте – книга є у відділі абонемента і зробить світ навколо вас більш яскравішим і жвавішим. Фото взяті з мережі «Інтернет».
09.08.2022
Сьогодні в рубриці «Вчимось радіти життю» відділ абонемента пропонує вашій увазі книги для різних вікових категорій – 20-річної молоді та для жінок за 50. Будь-який вік прекрасний і має свої переваги. Ознайомлення з цими книгами допоможе уникнути помилок, про які було б добре знати всім у свої 20 років, та зрозуміти, які зигзаги психічного здоров’я можуть очікувати жінок у постп’ятдесятирічний вік і які неприємні виверти долі вони можуть спровокувати, якщо їм вчасно не запобігти.
Підлісна, Н. Про жінок за 50. Психологія вікових змін / Наталя Підлісна. –Київ : Віхола, 2021. – 272 с. (Психологія).
Ви – жінка в розквіті осінньої життєвої пори і вам раптом здається, що щось пішло не так: світ змінився в гірший бік, усі довкола вас не розуміють, та й ви почуваєтеся не надто добре, не встигаєте за сучасним ритмом на роботі й постійно конфліктуєте з родиною. Що трапилося? Книга психологині Наталії Підлісної допоможе жінкам прожити період клімаксу легше, якісніше і впевненіше. Аби ця неминуча сходинка переходу в інший період не псувала якості життя й не позбавляла відчуття щастя, а навіть додавала його і допомагала краще відчути смак повноцінного розвитку.
Сіліґ, Т. Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі / Тіна Сіліг ; пер. з англ. Олени Ломакіної. – 2-ге вид. Київ : Наш формат, 2020. – 189 с.
Часто у житті ми боїмося зробити невірний крок і йдемо протореним шляхом. Однак іноді найкраща стратегія – це помилятися, експериментувати й мислити креативно. І неважливо, 20 років вам чи 50. Цю книжку викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліґ написала насамперед для свого сина, намагаючись застерегти від помилок, яких припустилася сама. Авторка підкреслює, що зовсім не страшно відрізнятися від інших або чинити не так, як від вас очікують. А скоріше навіть навпаки – найчастіше наша сила саме в сміливості не побоятися зробити не так, як усі.
Книги є у нашому відділі завдяки Українському інституту книги. Фото взяті з мережі «Інтернет». Чекаємо на вас! І пам’ятайте, що ви прекрасні у будь-якому віці!
30.05.2022
Як позбутися позиції жертви та перестати звинувачувати всіх, окрім себе у власних негараздах? Як припинити засуджувати чужі вчинки та погляди на життя? Як побачити любов у кожній події свого життя та в кожному, хто приходить до нас в якості батьків, родичів, друзів, випадкових знайомих? Про все це ви дізнаєтесь з книги сучасного письменника і практикуючого психолога Коліна Тіппінга «Радикальне прощення», яку сьогодні пропонує вашій увазі відділ абонемента.
Тіппінг, К. Радикальне прощення : / Колін Тіппінг; пер. з англ. Євгена Мирошниченка. – Київ : BOOKCHEF : [ Форс Україна]. – 2021. – 304 с.
Метод радикального прощення, розроблений Коліном Тіппінгом, завоював мільйони прихильників по всьому світу. Автор однієї з найпопулярніших на сьогодні технологій особистісного та духовного зростання пропонує п’ять основних етапів радикального прощення й докладно пояснює, як за їх допомогою позбавитися архетипу жертви й зробити своє життя досконалим.
На основі історії своєї сестри К. Тіппінг пояснює простими словами, чому ми страждаємо все життя. Ця книга про трансформацію нашої свідомості, вона переверне ваші погляди на власне існування. Ознайомлення з ідеями автора допоможе зберігати рівновагу у будь-якій ситуації, не гніватися й не засуджувати, позбавитися страху, сорому й таким чином змінити майбутнє. Книга неодмінно сприятиме налагодженню стосунків з рідними та з самим собою.
Відгуки про книгу найрізноманітніші. Про що це каже? Про те, що кожен має скласти про неї та про унікальну методику радикального прощення власну думку, а
чудовий переклад українською мовою та заворожуючий дизайн книги сприяють ще більшому бажанню з її ознайомленням. Запрошуємо – книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.
14.02.2022
Від харчування залежить наше здоров’я, яке потрібно берегти змолоду. «Зав’язати» з виснажливими дієтами, неконтрольованою обжерливістю та приступити до нового етапу життя під прапором правильного харчування вам допоможуть книги, які сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».
Бєловєшкін, А. Що й коли їсти. Як знайти золоту середину між голодом і переїданням : [12 правил вибору продуктів, 12 правил режиму харчування] / Андрій Бєловєшкін ; пер. Алла Долгая. Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2020. – 256 с. : портр.
Коваленко, О. Фрукти проти овочів. Чому кавун – не ягода, а томат – це фрукт / Олексій Коваленко. Київ : Віхола, 2021. – 224 с. : іл., портр. (Наукпоп)
А. Беловєшкін, лікар та кандидат медичних наук, ділиться своїми знаннями та досвідом. Він розповідає про два найважливіших аспекти харчування – режим харчування та харчові продукти, які глибоко впливають на наш організм на всіх рівнях. Метод, пропонований автором, простий – лише 12 правил режиму харчування і 12 правил вибору продуктів. Його головна мета – навчити слухати своє тіло, пізнати свої слабкі місця, приймати правильні харчові рішення й почати отримувати задоволення від їжі. Скориставшись порадами та доступними методиками, кожен уже за кілька тижнів зможе відчути суттєве поліпшення якості життя.
Книга ботаніка Олексія Коваленка – реальна та дотепна історія найзвичайнісіньких овочів і фруктів: від особливостей їхньої ДНК та селекції до найдивніших міфів і кулінарних лайфхаків. Автор розповідає про справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще вчить відрізняти овоч від фрукта, горіх – від горішка, а кавун – від ягоди. Ця ботанічна подорож створена для того, щоб ви звернули увагу на звичні чи екзотичні компоненти обіднього столу. Запропоновані книги приділяють увагу продуктам харчування та правилам їх вибору з метою найбільшої користі для організму людини. Пам’ятайте, що здорові харчові звички – це ключ до довголіття!
Книги є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережи «Інтернет».
01.02.2022
Наші залежності керують нашим життям. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Виявити їх, встановити причину виникнення та позбутися назавжди вам допоможе книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».
Брювер, Дж. Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати / Джадсон Брювер ; [пер. з англ. Ю. Гірича]. – Харків : Віват, 2018. – 288 с. : іл.
Всі ми люди, і в кожного з нас свої слабкості, свої залежності. Хтось любить випити на вихідних, для когось притаманно постійно переглядати кількість лайків в соцмережах. А хтось не може прожити й дня без солодощів або здобних виробів. А хтось не уявляє своє життя без певної людини, стосунки з якою руйнівні і токсичні.
Ми продовжуємо жити із цими залежностями тому, що не знаємо, як їх позбутися. Комусь, напевно, так комфортно, і це – нормально. Проте, якщо ви б хотіли викорінити свої залежності, читайте саме цю книгу, яка буде доречна та актуальна всім. У ній дається короткий огляд всіх можливих звичок, а також пропонуються методики позбавлення від тих, що тягнуть людську особистість на дно. Автор книги Дж. Брювер, який понад 20 років вивчає механізми розвитку залежностей, дає дуже лаконічний та вдалий опис того, як формуються звички, і пояснює різницю у психології позитивної звички та негативної. Цікава у нього «теорія 21-го дня». Якщо коротко, то всі наші звички формуються за 21 день. Тож для того, щоб, наприклад, кинути палити, необхідно протриматися саме цей час.
Завдяки знанням, отриманим із цієї книги, ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя. Читайте, будуйте своє життя, будьте вільними і незалежними від шкідливих звичок!
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.
17.01.2022
Ось ми й перегорнули сторінку новорічних свят, але життя продовжується, грає різними кольорами веселки, і ми не припиняємо йому радіти. Того ж бажаємо і вам і запрошуємо до читання книги американського психолога та дослідника Джона Ґоттмана «Сім принципів щасливого шлюбу», яка є в нашому відділі завдяки Українському інституту книги. В ній даються поради про те, як будувати успішний та щасливий шлюб.
Ґоттман, Дж. М. Сім принципів щасливого шлюбу : [практичний посібник зі шлюбних стосунків] /Джон М. Ґоттман, Нен Сільвер ; [пер. з англ. О. Голуб]. – Харків : Віват, 2021. – 335 с. – (Саморозвиток)
Однією із сильних сторін представленого в посібнику підходу є його універсальність – можливість застосування на різних етапах стосунків. Ця книжка і для неодружених, і для тих, хто вже побудував тривалі стосунки і прагне зміцнити їх та захистити те, що має. Спостерігаючи за звичками подружніх пар, Джон Ґоттман окреслив сім принципів, які допоможуть шлюбу, що опинився в небезпеці. Автор пропонує зміцнювати дружбу, яка лежить в основі будь-якого шлюбу; посилювати власні «мапи кохання»; зберігати любов і захоплення партнером; повертатися обличчям до партнера, а не бігти геть; давати партнерові змогу керувати ситуацією; завжди знаходити вихід із ситуації; формувати спільне бачення. Результати одного з досліджень свідчать, що 63 відсотки сімейних пар, які прочитали «Сім принципів щасливого шлюбу», визнали: завдяки цим рекомендаціям їхній шлюб змінився на краще.
Тож приходьте до бібліотеки, знайомтеся з посібником, який допоможе вам зберегти і зміцнити ваші взаємини, сприятиме розумінню цілей і сенсу вашого спільного життя! Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.