28.12.2021
Під час різдвяних та новорічних свят хочемо порекомендувати вам перечитати неймовірну, чудову, повчальну історію Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі» – справжній світовий бестселер, який залишиться таким назавжди, оскільки саме він якнайкраще передає головний різдвяний меседж – духовне переродження та оновлення людини.
Діккенс, Ч. Різдвяна пісня в прозі : святвечірнє оповідання з привидами / Чарлз Діккенс ; пер. з англ. М. Філоненко ; за заг. ред. Т. Клюкіної. – Київ : Форс Україна, – 2018. – 144 с. : іл.
Ось уже друге століття ця чудова книга знаходить відгук у серцях людей у всьому світі та не втрачає своєї актуальності.
«Різдвяна пісня в прозі» – класична святкова книга, яку дійсно слід прочитати кожному, особливо на зимові свята. Вона подарує незабутню атмосферу, змусить замислитися над одвічними людськими проблемами. Кожна вікова група читачів знайде щось своє в цій історії. Це книга про перемогу світла над темрявою, про перемогу своїх внутрішніх драконів та негараздів: людина, яка загубила себе справжню, себе світлу, переживає екзистенційний досвід, який дозволяє їй поглянути на себе інакше. Герой Діккенса віч-на-віч зустрічається з усіма наслідками свого способу життя. Чи подобається йому те, що він бачить? Чи подобається читачеві пізнавати себе в головному герої? Чи зміни можливі лише через страх? Чи можемо ми відшукати себе без залякувань долі? Всі ці складні питання постають, коли читаєш «Різдвяну пісню в прозі». Тут і містерія, й оповідь про життя. Це і філософія щосторінки, і захопливий сюжет…
Книгу, видану в чудовому оформленні, приємно тримати в руках та гортати сторінки. Завдяки прекрасним кольоровим ілюстраціям і гарному перекладу українською мовою історія читається легко, невимушено та варта того, аби займати чільне місце на книжкових поличках поціновувачів якісної художньої літератури.
Книга стане чудовим новорічним подарунком як дітям, так і дорослим. До неї хочеться повертатися кожного року перед зимовими святами та насолоджуватись відчуттям, ніби читаєш її уперше, отримуючи кожного разу естетичну та інтелектуальну насолоду.
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.
20.12.2021
Для всіх, хто прагне зберегти своє здоров’я та навколишнє середовище, хто цікавиться проблемами екології, відділ абонемента пропонує сьогодні в рубриці «Вчимось радіти життю» книгу екологічної активістки Ґей Браун «Жити із «зеленим серцем».
Браун, Ґ. Жити із «зеленим серцем». Подбай про себе і планету / Ґей Браун ; пер. з англ. Наталії Яцюк. – Київ : Наш формат, 2020. – 272 с.
Авторка книги розповідає, як наші звички та спосіб життя можуть покращити добробут та відновити Землю. Маленькі кроки здатні змінити світ. «Жити із «зеленим» серцем» – книга, яку варто прочитати кожному. Особливо якщо ви цікавитесь проблемами екології, намагаєтеся зменшити кількість сміття, яка після вас залишиться. І, звісно, якщо ви хочете щось зробити, але вам здається, що це дуже складно, що потрібно все життя себе обмежувати, витрачати купу часу і грошей.
Ґей Браун трішки правильніше розставляє акценти. Дбати про природу – це дбати про себе! Так, якийсь час потрібно на це виділити. Так, іноді доводиться трішки доплатити, купити дорожчий товар чи заплатити за безпечну утилізацію відходів. Але ви ж не жалієтесь на те, що витрачаєте купу часу для того, щоб прийняти душ? Не рахуєте гроші, які пішли вам на одяг, їжу, меблі? Бо це для вас. Так от, піклуватися про природу та дбати про збереження планети – це теж для вас.
Авторка не вимагає в одну мить змінити наші звички, все наше життя. Вона пропонує плавний перехід. Скажімо, ви не можете відмовитися від м’яса взагалі – то спробуйте не їсти його лише понеділками. Або якщо ви не можете відмовитися від пластику, авторка радить просто не купувати воду у пляшках. Дрібничка, виконувати яку абсолютно неважко – але це вже крок у правильному напрямку.
Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, а також пропонує рішення, які відповідають вашому бюджету і способу життя.
Прочитавши книгу, ви, можливо, й не встановите системи фільтрації повітря, але, найімовірніше, посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.
06.12.2021
Житло окреслює наші думки, а речі змінюють наш настрій. Безпосередньо впливати на свої думки й дії непросто, але, покращуючи стан свого середовища, ми можемо поліпшити свій душевний стан. Допоможе в цьому книга американської письменниці та блогерки Ґретхен Рубін, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».
Рубін, Ґ. Порядок довкола – спокій у душі. Як позбутися зайвого й організувати свій простір так, щоб мати більше місця для щастя / Ґретхен Рубін ; пер. з англ. О. Гординчук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 168 с.
Дивлячись на свої речі, ми бачимо відображення нас самих. Ми почуваємося щасливішими, коли ці речі впорядковані і коли вони є тими, яких ми потребуємо, якими користуємося і які любимо – бо це відображення впливає на те, як ми бачимо себе. Автор пропонує п’ять стадій облаштування довколишнього порядку. Спочатку ми вибираємо, які речі залишити і що з ними робити. Позбувшись зайвого, даємо лад шляхом упорядкування чи ремонту закинутих зон. Далі ми рефлексуємо, щоб пізнати себе та інших й узяти до уваги ці індивідуальні особливості кожного. Потім, коли безладу навколо вже немає, корисно виробити хороші звички, щоб підтримувати порядок і завадити хаосу повернутися. П’ятий і останній крок – це додати краси, щоб зробити наше оточення затишним і комфортним. Книга містить різноманітні пропозиції щодо облаштування порядку. Людям подобаються різні ідеї, тож кожен може втілити ті з них, які припали йому до серця, проігнорувавши ті, які не відгукнулися. Крок за кроком – у межах нашого звичного життя, не витрачаючи багато часу, енергії чи грошей – ми можемо створити впорядковане середовище, що допомагатиме нам жити щасливішим, здоровішим, продуктивнішим і сповненим творчого духу життям. Незалежно від того, коли ви це читаєте і які ваші життєві обставини, зараз саме вдалий момент, щоб взятися до упорядкування свого простору, щоб він сприяв вашому душевному спокою і щоб ви почувалися щасливими. Книжка зацікавить усіх, хто бажає звільнити свій розум – і полиці! – для по-справжньому цінних речей.
Книга чекає на вас у відділі абонемента. Фото взяті з мережі Інтернет.
22.11.2021
Цінності не приходять до нас уві сні. Але вони існують. Кожна людина народжується й зростає за певної сукупності обставин, і її цінності визначаються досвідом, пережитим за цих обставин. Існують вищі і нижчі цінності. Вищі цінності спонукають вас до пошуку щастя, самореалізації та життєвого сенсу. Нижчі підштовхують до тривоги, депресії й страждань. Ще ніколи людство не було настільки нещасним і настільки одержимим гонитвою за «щастям», як нині. Сучасна культура й ЗМІ диктують, ким і якими ми маємо бути.
Книга, яку сьогодні пропонує до вашої уваги відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю», допоможе досягти спокою та цілей, до яких кожен із нас прагне, та навчить, як подолати негативні думки та звички.
Шетті, Дж. Думай як чернець : посібник із досягнення внутрішньої гармонії / Джей Шетті ; пер. з англ. Ірини Павленко. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2021.–- 416 с. : портр.
Джей Шетті, автор книги «Думай як чернець», який три роки прослужив ченцем у буддистському храмі, переконаний: перемкнути свій розум у режим ченця потрібно всім, хто хоче мати щасливе, спокійне життя. Монахи вміють протистояти спокусам, ніколи не критикують, здатні приборкати біль і тривогу, заспокоювати своє его й будувати життя, сповнене сенсу та наміру. То чому б і нам не повчитися у найспокійніших і найщасливіших людей на землі? Прочитавши книгу «Думай як чернець», ви зможете: чітко сформулювати, чого ви хочете насправді; навчитися протистояти негативу і якомога менше помічати його; перетворити свої страхи із супротивників на союзників та створити міцні стосунки з тими, кому з вами по дорозі.
У книзі ви знайдете конкретні поради та вправи, доступні кожному з нас. Чекаємо у відділі абонемента!
08.11.2021
Відділ абонемента започатковує нову рубрику «Вчимось радіти життю», з якої можна буде дізнатись майже про все – про психічне здоров’я та складові здорового способу життя; про мистецтво відпочивати та говорити; про те, як все витримати, приймати кращі рішення і жити змістовно; як кинути палити; як отримати фінансову свободу та багато іншого. Сьогодні до вашої уваги пропонуємо книгу досвідченої сімейної психологині Ольги Луб’яної «Я більше не можу!..», яка стане в пригоді тим, хто піклується про свою родину, про своє подружжя, про своїх дітей, про себе.
Луб’яна, О. Л. Я більше не можу! Антикризові рецепти для мами / Ольга Луб’яна. – Харків : Основа, 2021. – 128 с. : портр. – (Для турботливих батьків)
Бувають моменти, коли в житті не все складається вдало. Кризи і стреси, сварки й розлучення, помилки та втома. Ситуації, коли негативні емоції накривають з головою, і ми чітко розуміємо: все, я так більше не можу! На жаль, без цього не обходиться жодна сім’я. І так уже склалося в нашому суспільстві, що створювати рецепти вирішення проблем найчастіше доводиться жінці, мамі. Книжка складається з окремих історій про найбільш поширені проблеми сучасних жінок-матерів і містить фахові поради щодо того, як їх вирішити або – ще краще – їм запобігти. Чи траплялося у вашому житті так, що негативні емоції накривали з головою, і ви ясно відчували: все, я так більше не можу! Якщо вам хоча б раз хотілося бігти світ за очі від проблем та криз із власними дітьми, чоловіком, батьками, роботою, сусідами, хатніми тваринами – тоді ця книжка для вас. Та навіть якщо у вас все добре – книга теж може бути корисною: вона підкаже, як не потрапляти у глухі кути проблемних ситуацій.
Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.