Вчимось радіти життю

09.08.2022

Сьогодні в рубриці «Вчимось радіти життю» відділ абонемента пропонує вашій увазі книги для різних вікових категорій – 20-річної молоді та для жінок за 50. Будь-який вік прекрасний і має свої переваги. Ознайомлення з цими книгами допоможе уникнути помилок, про які було б добре знати всім у свої 20 років, та зрозуміти, які зигзаги психічного здоров’я можуть очікувати жінок у постп’ятдесятирічний вік і які неприємні виверти долі вони можуть спровокувати, якщо їм вчасно не запобігти.

 Підлісна, Н. Про жінок за 50. Психологія вікових змін / Наталя Підлісна. –Київ : Віхола, 2021. – 272 с. (Психологія).

Ви – жінка в розквіті осінньої життєвої пори і вам раптом здається, що щось пішло не так: світ змінився в гірший бік, усі довкола вас не розуміють, та й ви почуваєтеся не надто добре, не встигаєте за сучасним ритмом на роботі й постійно конфліктуєте з родиною. Що трапилося? Книга психологині Наталії Підлісної допоможе жінкам прожити період клімаксу легше, якісніше і впевненіше. Аби ця неминуча сходинка переходу в інший період не псувала якості життя й не позбавляла відчуття щастя, а навіть додавала його і допомагала краще відчути смак повноцінного розвитку.

Сіліґ, Т. Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі / Тіна Сіліг ; пер. з англ. Олени Ломакіної. – 2-ге вид. Київ : Наш формат, 2020. – 189 с.

Часто у житті ми боїмося зробити невірний крок і йдемо протореним шляхом. Однак іноді найкраща стратегія – це помилятися, експериментувати й мислити креативно. І неважливо, 20 років вам чи 50. Цю книжку викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліґ написала насамперед для свого сина, намагаючись застерегти від помилок, яких припустилася сама. Авторка підкреслює, що зовсім не страшно відрізнятися від інших або чинити не так, як від вас очікують. А скоріше навіть навпаки – найчастіше наша сила саме в сміливості не побоятися зробити не так, як усі.

Книги є у нашому відділі завдяки Українському інституту книги. Фото взяті з мережі «Інтернет». Чекаємо на вас! І пам’ятайте, що ви прекрасні у будь-якому віці!

30.05.2022

Як позбутися позиції жертви та перестати звинувачувати всіх, окрім себе у власних негараздах? Як припинити засуджувати чужі вчинки та погляди на життя? Як побачити любов у кожній події свого життя та в кожному, хто приходить до нас в якості батьків, родичів, друзів, випадкових знайомих? Про все це ви дізнаєтесь з книги сучасного письменника і практикуючого психолога Коліна Тіппінга «Радикальне прощення», яку сьогодні пропонує вашій увазі відділ абонемента.

Тіппінг, К. Радикальне прощення :  / Колін Тіппінг; пер. з англ. Євгена Мирошниченка. – Київ : BOOKCHEF : [ Форс Україна]. – 2021. – 304 с.

Метод радикального прощення, розроблений Коліном Тіппінгом, завоював мільйони прихильників по всьому світу. Автор однієї з найпопулярніших на сьогодні технологій особистісного та духовного зростання пропонує п’ять основних етапів радикального прощення й докладно пояснює, як за їх допомогою позбавитися архетипу жертви й зробити своє життя досконалим.

На основі історії своєї сестри К. Тіппінг пояснює простими словами, чому ми страждаємо все життя. Ця книга про трансформацію нашої свідомості, вона переверне ваші погляди на власне існування. Ознайомлення з ідеями автора допоможе зберігати рівновагу у будь-якій ситуації, не гніватися й не засуджувати, позбавитися страху, сорому й таким чином змінити майбутнє. Книга неодмінно сприятиме налагодженню стосунків з рідними та з самим собою.

Відгуки про книгу найрізноманітніші. Про що це каже? Про те, що кожен має скласти про неї та про унікальну методику радикального прощення власну думку, а

чудовий переклад українською мовою та заворожуючий дизайн книги сприяють ще більшому бажанню з її ознайомленням. Запрошуємо – книга є у відділі абонемента.

Фото взяті з мережі Інтернет.

14.02.2022

Від харчування залежить наше здоров’я, яке потрібно берегти змолоду. «Зав’язати» з виснажливими дієтами, неконтрольованою обжерливістю та приступити до нового етапу життя під прапором правильного харчування вам допоможуть книги, які сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».

Бєловєшкін, А. Що й коли їсти. Як знайти золоту середину між голодом і переїданням : [12 правил вибору продуктів, 12 правил режиму харчування] / Андрій Бєловєшкін ; пер. Алла Долгая. Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2020. – 256 с. : портр.

Коваленко, О. Фрукти проти овочів. Чому кавун – не ягода, а томат – це фрукт / Олексій Коваленко. Київ : Віхола, 2021. – 224 с. : іл., портр. (Наукпоп)

А. Беловєшкін, лікар та кандидат медичних наук, ділиться своїми знаннями та досвідом. Він розповідає про два найважливіших аспекти харчування – режим харчування та харчові продукти, які глибоко впливають на наш організм на всіх рівнях. Метод, пропонований автором, простий – лише 12 правил режиму харчування і 12 правил вибору продуктів. Його головна мета – навчити слухати своє тіло, пізнати свої слабкі місця, приймати правильні харчові рішення й почати отримувати задоволення від їжі. Скориставшись порадами та доступними методиками, кожен уже за кілька тижнів зможе відчути суттєве поліпшення якості життя.

Книга ботаніка Олексія Коваленка – реальна та дотепна історія найзвичайнісіньких овочів і фруктів: від особливостей їхньої ДНК та селекції до найдивніших міфів і кулінарних лайфхаків. Автор розповідає про справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще вчить відрізняти овоч від фрукта, горіх – від горішка, а кавун – від ягоди. Ця ботанічна подорож створена для того, щоб ви звернули увагу на звичні чи екзотичні компоненти обіднього столу. Запропоновані книги приділяють увагу продуктам харчування та правилам їх вибору з метою найбільшої користі для організму людини. Пам’ятайте, що здорові харчові звички – це ключ до довголіття!

Книги є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережи «Інтернет».

01.02.2022

Наші залежності керують нашим життям. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Виявити їх, встановити причину виникнення та позбутися назавжди вам допоможе книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».

Брювер, Дж. Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати / Джадсон Брювер ; [пер. з англ. Ю. Гірича]. – Харків : Віват, 2018. – 288 с. : іл.

Всі ми люди, і в кожного з нас свої слабкості, свої залежності. Хтось любить випити на вихідних, для когось притаманно постійно переглядати кількість лайків в соцмережах. А хтось не може прожити й дня без солодощів або здобних виробів. А хтось не уявляє своє життя без певної людини, стосунки з якою руйнівні і токсичні.

Ми продовжуємо жити із цими залежностями тому, що не знаємо, як їх позбутися. Комусь, напевно, так комфортно, і це – нормально. Проте, якщо ви б хотіли викорінити свої залежності, читайте саме цю книгу, яка буде доречна та актуальна всім. У ній дається короткий огляд всіх можливих звичок, а також пропонуються методики позбавлення від тих, що тягнуть людську особистість на дно. Автор книги Дж. Брювер, який понад 20 років вивчає механізми розвитку залежностей, дає дуже лаконічний та вдалий опис того, як формуються звички, і пояснює різницю у психології позитивної звички та негативної. Цікава у нього «теорія 21-го дня». Якщо коротко, то всі наші звички формуються за 21 день. Тож для того, щоб, наприклад, кинути палити, необхідно протриматися саме цей час.

Завдяки знанням, отриманим із цієї книги, ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя. Читайте, будуйте своє життя, будьте вільними і незалежними від шкідливих звичок!

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.

17.01.2022

Ось ми й перегорнули сторінку новорічних свят, але життя продовжується, грає різними кольорами веселки, і ми не припиняємо йому радіти. Того ж бажаємо і вам і запрошуємо до читання книги американського психолога та дослідника Джона Ґоттмана «Сім принципів щасливого шлюбу», яка є в нашому відділі завдяки Українському інституту книги. В ній даються поради про те, як будувати успішний та щасливий шлюб.

Ґоттман, Дж. М. Сім принципів щасливого шлюбу : [практичний посібник зі шлюбних стосунків] /Джон М. Ґоттман, Нен Сільвер ; [пер. з англ. О. Голуб]. – Харків : Віват, 2021. – 335 с. – (Саморозвиток)

Однією із сильних сторін представленого в посібнику підходу є його універсальність – можливість застосування на різних етапах стосунків. Ця книжка і для неодружених, і для тих, хто вже побудував тривалі стосунки і прагне зміцнити їх та захистити те, що має. Спостерігаючи за звичками подружніх пар, Джон Ґоттман окреслив сім принципів, які допоможуть шлюбу, що опинився в небезпеці. Автор пропонує зміцнювати дружбу, яка лежить в основі будь-якого шлюбу; посилювати власні «мапи кохання»; зберігати любов і захоплення партнером; повертатися обличчям до партнера, а не бігти геть; давати партнерові змогу керувати ситуацією; завжди знаходити вихід із ситуації; формувати спільне бачення. Результати одного з досліджень свідчать, що 63 відсотки сімейних пар, які прочитали «Сім принципів щасливого шлюбу», визнали: завдяки цим рекомендаціям їхній шлюб змінився на краще.

Тож приходьте до бібліотеки, знайомтеся з посібником, який допоможе вам зберегти і зміцнити ваші взаємини, сприятиме розумінню цілей і сенсу вашого спільного життя! Книга є у відділі абонемента.

Фото взяті з мережі Інтернет.

Архів 2021