Вчимось радіти життю

29.05.2023

У повітрі зараз – загроза від ворожих ракет, а ми з вами хочемо поділитися букетом позитиву від самого Далай-Лами і архієпископа Десмонда Туту.

З самого народження кожна людина прагне знайти щастя й уникнути страждань. На це не впливають жодні відмінності в наших культурах, освіті чи релігії. Самою своєю суттю ми просто прагнемо радості й задоволення. Яким чином можна розвивати в собі радість як спосіб життя, а не лише як тимчасове відчуття,  ви дізнаєтесь з книги Далай-Лами.

Далай-Лама. Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі / Його Святість Далай-Лама, архієпископ Десмонд Туту за участю Дугласа Абрамса ; [пер. з англ. Т. Микитюк]. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 400 с. : фотоіл.

Лауреати Нобелівської премії миру, світові духовні лідери Далай-Лама і архієпископ Десмонд Туту діляться секретами, які допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Що таке радість і як вона може викликати широкий спектр почуттів – чи то сльози радості від народження дитини, чи то нестримний регіт після чийогось жарту, чи то  спокійна задоволена усмішка під час медитації? Схоже, радість охоплює увесь цей емоційний простір.

Насправді існують лише чотири фундаментальні емоції: страх, гнів, смуток, і лише єдина позитивна емоція – це радість або щастя. Дослідження радості – не що інше, як намагання з’ясувати, що робить людське життя приємним.

Автори книги пишуть, що радість закладено в кожному з нас, що це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї  чи кар’єри. Радості не треба вчитися, нею слід жити. І найбільшу радість ми переживаємо в глибоких, щедрих, сповнених любові взаєминах з іншими.

 Головне джерело щастя є в нас самих – не в грошах, не у владі, не в статусі. Воно лише в думках і в серці людини, і автори сподіваються, що саме там ви його знайдете, тільки зазирніть всередину себе.

У кінці книзі ви знайдете практичні поради, медитаційні вправи, історії з життя, які надихають і дарують можливість змінити кожен день на краще. Станьте щасливішими уже сьогодні! Вчимося у світлих знакових постатей відверто і щиро радіти життю!

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

 

22.05.2023

Чи хотіли б ви почуватися менш схильними до стресу, жити спокійніше і більш змістовно? Тоді книга Анни Барнс – для вас! Вона навчить вас цінувати поточний момент і приймати усе, що підносить вам життя.

Барнс, А. Як бути усвідомленим / Анна Барнс ; [пер. з англ. А. Бірічева]. – [Харків] : [Ранок] : Фабула, [2019]. – 160 с. : іл.

Усвідомлення – це фокусування на магії поточного моменту. Замість того, щоб шкодувати про минуле або турбуватися про майбутнє, авторка книги Анна Барнс радить зосередитися на накопиченні життєвого досвіду, спостерігаючи за цим процесом щодня і щогодини. Цей простий прийом неймовірно корисний, протягом життя він допомагає відволікатися від турбот і метушні для визнання і подяки. Саме усвідомлення дозволяє торкнутися чудового і дивовижного в нашому житті і почути мудрість наших сердець. Звичні події, якщо вони проживаються з повним зануренням, можуть стати спогадами на все життя.

У цій книзі Анна Барнс дає поради, як найрідше згадувати минуле, бути вдячним за те, що в тебе є зараз, завдяки простим технікам та вправам. Авторка наголошує, що навіть звичайні речі можуть бути надзвичайними, якщо насолоджуватися ними та не поспішати. Авторка вчить нас слухати приємну класичну чи медитативну музику, яка здійснює чудовий вплив на наш настрій, і цілковито радіти життю. Книга багата на цитати різних мудреців, філософів, духовних вчителів з усього світу.

Яскраві, цікаві, колоритні настанови, які привертають неабияку увагу до себе. Книгу приємно не тільки читати та розглядати журнальні ілюстрації, а й фотографувати і просто носити з собою у сумочці для натхнення – вона виконана в ніжних пастельних тонах, і вам захочеться її відкрити й покращити свій настрій через естетичну візуальну насолоду.

Тому читайте, досягайте гармонії й наповнюйте життя спокоєм і задоволенням!

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

16.05.2023

Правила? Знову правила? Хіба життя і так недостатньо складне та обмежувальне, навіть без абстрактних канонів, що не враховують наших унікальних індивідуальних особливостей? А оскільки кожен розвивається по-різному, відповідно до свого життєвого досвіду, чи варто й сподіватись, що кілька правил допоможуть нам? Пропонуємо дізнатися про це в книзі канадського клінічного психолога, професора Торонтського університету Джордана Пітерсона.

Пітерсон, Дж. 12 правил життя. Як перемогти хаос / Джордан Пітерсон ; пер. з англ. Дмитра Кожедуба. – 3-тє вид. – Київ : Наш формат, 2020. – 381 с. : іл.

У нас неоднозначне ставлення до правил, навіть коли ми знаємо, що вони для нас корисні. Хоч ми й хочемо бути вільними від них, усім нам потрібна чітка структура. Джордан Пітерсон не лише критикує людей за відсутність ясних моральних установок, а й закликає згадати про індивідуальну відповідальність. Для цього він розробив дванадцять правил, що вкажуть вірний шлях та допоможуть перемогти хаос повсякдення. Окрім того, автор розповідає історії, ділиться знаннями в багатьох галузях, пояснює, чому найкращі правила не просто обмежують нас, а й сприяють досягненню наших цілей і роблять вільними.

Виявляється, що є багато людей, які не можуть терпіти хаос, притаманний нашому життю та посилений цим моральним релятивізмом. Вони не можуть жити без етичного компасу, без ідеалів, на які можна рівнятися. І ось тут на допомогу прийдуть конкретні поради одного з найвпливовіших авторитетів сьогодення пана Пітерсона.  

Автор зачіпає серйозні теми, але підходить до них із дещицею гумору, що відображається в назвах розділів – наприклад, «Якщо зустрінете на вулиці кота, погладьте його».

«12 правил життя. Як перемогти хаос» не покидає полиці топових книг та бестселерів, вона підкаже вам, як змінити життя, і сподіваємось, завжди буде вашим найкращим порадником.

Книга є у відділі абонемента!
Фото взяті з мережі «Інтернет».

 

08.05.2023

Ця книга не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики допомагають змінити наш стан. У нас всіх зараз скрутні часи, але ми шукаємо дієві методи для їх подолання. Як пережити втрати й не чіплятися за минуле? Як навчитись давати раду емоціям? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Чи може регулярна практика зробити нас спокійнішими, сильнішими і доброзичливішими? На ці та інші питання дає відповідь науковиця, перекладачка, коучка Ольга Корнюшина.

Корнюшина Корнюшина, О. С. 37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи / Ольга Корнюшина. – Київ : Наш Формат, 2021. – 240 с. : іл.

Авторка книги досліджує схоже в баченні сучасної науки та буддійських методах тренування розуму та пропонує вправи, які змінять наш психологічний стан і ставлення до життя. Автор пропонує нам зазирнути до 37 буддійських навчань і з кожного з них винести щось корисне для себе. Тут нема теми релігії. А є просто ознайомлення з буддійськими практиками, які допомагають зберегти в нормі психологічний стан. І цей шлях проходить кілька етапів: ️підготовчі кроки, побудова мотивації, тренування розуму, шлях довжиною в життя. Кожен розділ книги містить вправи, які допоможуть краще опанувати ці навички. В основі кожного кроку – буддійська мудрість, підкріплена історіями з власного досвіду авторки та паралелями зі сфер психології, самодопомоги та нейронаук. Книга написана доброзичливо і зрозумілою легкою мовою. Чудовими «дитячими» ілюстраціями авторка апелює до емоційної частини людини – зайчиха з ліхтарем, яка зображена на обкладинці, підбадьорює нас: з ліхтарем, бо інколи нема світла, з великими очима, бо інколи страшно. Знайомство з цією книгою дасть вам відчуття рівноваги, гармонії та спокою.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

01.05.2023

Чи знайоме вам відчуття невпевненості від очікувань майбутніх невдач?

А може, не треба постійно програмувати себе на негаразди, намагатися догодити всім і в усьому? Зрештою ми виросли жінками, які бояться невиправдань своїх планів. Найліпша авторка за версією New York Times Решма Саджані стверджує, що розправитися зі страхами, які глушать наші мрії і знижують наш шанс на щастя, зовсім не складно.

Саджані, Р. Недосконала, проте смілива. Менше стережися, більше лажай. Живи сміливіше! / Решма Саджані ; пер. з англ. Валерії Максимець. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2019. – 224 с.

«Хлопців вчать сміливості, а дівчат – досконалості», – так пише письменниця Решма Саджані. Вона впевнена, що жінки бояться невдач через виховання. Свідомо чи несвідомо жінки бояться осуду, переживають, що в разі помилки будуть засуджені та зневажені. І саме тому в більшості випадків вони навіть не пробують щось нове: не просять підвищення, не висловлюють свою думку, не подають свою вакансію на нову посаду.

Решма Саджані в книзі ділиться міркуваннями і практиками, які допоможуть  відмовитися від потреби в досконалості й  перепрограмувати себе на сміливість і  стати творцем свого найповнішого, найсміливішого й найрадіснішого життя.

Потреба бути досконалими затримує наш поступ. Коли ми стримуємо себе через острах виглядати недостатньо хорошими чи дістати відмову, ми вбиваємо свої мрії, обмежуємо власний світ і втрачаємо нагоду стати щасливішими. Прагнення досконалості впливає і на наше самопочуття, адже ми втрачаємо сон, намагаючись проаналізувати навіть найменші наші помилки. Прагнучи за будь-яку ціну залишатися чуйними і привітними, ми тліємо серцем і врешті втомлюємося, виснажуємося, а інколи й хворіємо, бо витратили надто багато часу й енергії на інших.

Відпустити свій страх бути чимось меншим, ніж ідеал, – це простіше, ніж ви думаєте. Авторка закликає час від часу тренувати свої м’язи хоробрості.  І тоді у вас все вийде.  Решма Саджані пише, що кожна жінка заслуговує на шанс розбити кайдани ідеальності та  почати життя, сповнене радості, сміливості, енергії, і керувати ним самостійно.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

24.04.2023

Якщо вам колись буде здаватися, що ви чогось не вмієте, у вас не вистачає сил і часу, то просто озирніться навкруги або краще візьміть і почитайте книгу Джен Брікер та Шеріл Берк «Йди за мрією».

 

Брікер, Дж. Йди за мрією. Все можливо / Джен Брікер, Шеріл Берк ; [пер. з англ. В. Кучменко ; передм. Н. Вуйчича]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 222 с. : портр.

Однією з авторок книги являється Джен Брікер – відома повітряна гімнастка, яка брала участь у наймасштабніших світових шоу. Якщо вас це не вразило, то додамо найважливіше – у Джен Брікер відсутні нижні кінцівки. Лікарі не вірили, що вона колись зможе просто сидіти… Відразу після народження Джен від неї відмовились біологічні батьки. Дівчинку всиновила багатодітна родина.  Нові батьки жодного дня не вважали Джен не такою, як усі. Вони її прийняли в свою сім’ю, подарували своє серце і найважливіше – свою підтримку і віру в неї.

Дівчинка без ніг мріяла стати дизайнером взуття, видавати журнал для жінок без фотошопу й ретуші. Та побачивши світлину олімпійської чемпіонки з гімнастики Домінік Мочану, сказала: «Я хочу бути, як вона!» І змусила говорити про себе всю Америку. На своєму шляху Джен зустрічала багато непорозуміння, ігнорування і скепсису. Їй довелось пройти непрості випробування, іноді навіть приниження для того, щоб доказати світові, що вона краща і здатна на великі звершення.

Сьогодні Джен Брікер – чемпіонка Америки з силової гімнастики, повітряна акробатка, що літає на шовкових полотнах високо над землею і об’їздила пів земної кулі, а ще й ораторка, яка своєю енергією та оптимізмом надихає мільйони людей. Джен Брікер в книзі ділиться історією свого життя, історіями несправедливості, величезної сили волі і віри. Кожна глава закінчується подякою комусь, бо підтримка – найголовніше, що допомогло Джен дійти до своєї цілі. Про себе вона пише разом із Шеріл Берк – авторкою бестселерів про життя, що приголомшують.

Безстрашність, віра і рішучість  Джен надихають та можуть стати стимулом для кожного, хто ставить перед собою мету для досягнення нових вершин.

Книга, яка змінює життя й зігріває серця, є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

17.04.2023

Нещодавно ми відзначали Всесвітній день здоров’я. Наше тіло і свідомість творять унікальний варіант буття, який неможливо показати іншій людині. Здоров’я потребує турботи та рівноваги протягом усього життя.

Про надважливість руху – книга словацького  письменника, журналіста, мислителя Мартіна Мілана Шімечки.

Шімечка, М. М. Фізичне виховання. Міркування бігуна, плавця, тенісиста й вершника про рух, тіло та дух / Мартін Мілан Шімечка ; [пер. зі словац. Ірини Пушкар]. – Київ : Дух і Літера, 2022. – 216 с.

Роздуми Мартіна Шімечки про роль спорту, фізичної культури, руху як такого в нашому житті  глибокі, несподівані, дотепні. Вони нагадують одним про вічний зв’язок тілесного й духовного, а інших же змушують згадати, коли останній раз виходили на пробіжку і скільки зайвих кіло набрали за час локдауну. А хтось,  дочитавши, дістане давно закинуту в шухляду тенісну ракетку або поведе онуків на плавання.

Книга присвячена міркуванням про рух та його вплив на тіло, дух і, зрештою, на долю людини. Це спроба автора розповісти про свій спортивний досвід тенісиста, плавця, вершника й легкоатлета та про відкриття, які він зробив, займаючись спортом. Ми дізнаємось, чому все ж таки пан Шімечка свого часу не став на шлях професійного спортсмена.

Відчуття руху є індивідуальним, і автор лише сподівається, що інші люди спримають його так само, як він. Завжди рухатись – це такий самий унікальний досвід, як досвід кохання або болю. Ми повинні свідомо дбати про душу й тіло, але тоді як душа вимагає постійної уваги, тіло не є настільки вимогливим. Воно винагородить вас за добросовісний догляд. Важливо прислухатися до свого тіла: коли воно вам натякає, що швидко бігати – це не для вас, то потрібно це почути і перейти на повільну ходьбу. Найкраще лісом і босоніж. Витривалість – це непростий дар, який змушує дбати про тіло.  А стосовно душі, то всі ми маємо – на відміну від будови тіла, рівня інтелекту чи таланту – рівні шанси.

Книжка також про те, в чому ж насправді криється краса буття. Мова автора проста, оздоблена мереживом самоіронії.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

10.04.2023

Чи бувають досягнення без невдач? Чимало відомих людей зазнавали поразки, перш ніж їм вдавалось стати  успішними. Як же навчитись долати невдачі, перетворювати поразки на перемоги та здійснювати свої мрії? І ось вам поради від французького філософа та письменника Шарля Пепена.

Пепен, Ш. Переваги поразок / Шарль Пепен ; [пер. з фр. Є. Голобородько]. –Харків : Віват, 2019. – 191 с. (Саморозвиток).

Автор на конкретних прикладах з досвіду життя відомих людей (спортсменів, музикантів, письменників, тренерів та ін.) описує, як вони переживали поразки, піднімалися, рухалися вперед і досягали неймовірного успіху. Існують поразки, що дають нам силу не сходити зі свого шляху, і ті, що спонукають нас його змінити. Є провали, які формують із нас бійців, роблять мудрішими, звільняють час для інших справ.

Найстрашніший та найсильніший ворог кожної людини – її власний страх. А раптом не вийде? А якщо з мене сміятимуться? А коли я залишуся ні з чим?  Це питання, що з’являються у голові кожного, хто хоч раз намагався щось робити. Книга Пепена і є сміливою відповіддю на них. Ні, звісно, вона не позбавить вас страху, але навчить діяти, незважаючи на нього. Приємно, що на відміну від багатьох перекладних книжок, у «Перевагах поразок» український читач знайде багато спільного з читачем французьким, для якого ця книжка першочергово була написана. Тут і про бажання приховувати свої невдачі, і про недосконалу систему освіти, і, звісно, про ставлення до поразок. Книжка має зручну структуру: невеликі за обсягом розділи дозволяють братися за читання навіть тоді, коли бракує часу, щоб зосередитися.

Автор розглядає поразку як стимул до швидкого навчання, спосіб знайти істину – пізнати дійсність і віднайти себе.

Кожен читач зможе відчути себе у цій книзі й відшукати інструменти для зміцнення характеру у пошуках шляхів свого успіху.

Книга чекає на вас у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

03.04.2023

Вам нецікаво жити у світі придуманих іншими схем, алгоритмів і готових рішень? Ви хочете і вмієте шукати та знаходити цікаві ідеї там, куди інші і не додумалися б подивитися? Тоді наша книга – для вас! Спробуємо вчитися радіти життю разом з відомою українською радіожурналісткою  Аліною Акуленко.

Акуленко, А. Побачити свої зірки в калюжі : [про ідеї, що змінюють не лише вас… : книга-інструкція] / Аліна Акуленко. – [Київ] : КМ-БУКС, [2017]. – 271 с.

Авторка розповідає про цікавий досвід медіабізнесу, про досить відомі, загальноприйняті елементи розвитку власної справи, такі як: визначення мрії, цілі, плану, фінансового підрахунку, набору людського ресурсу та постійного моніторингу.

І радіо, і медіапростір у книзі – це життєві і дуже прикладні ілюстрації до загальних тенденцій і процесів, які вирують у нашому житті. Бо ми переживаємо поразки й перемоги, боїмося і наважуємося, зупиняємося й йдемо далі, живемо в шорах стереотипів чи розширюємо обрії – щодня. Незалежно від того, хто ми, ким працюємо, чого прагнемо і про що мріємо.

Це унікальна українська книга-інструкція для реального життя, яка допоможе вам досягати персональної самореалізації на різних життєвих рівнях. Авторка щиро та креативно веде читачів до їхніх зірок, прокладаючи шлях крізь лабіринти українських реалій та враховуючи нашу ментальність. Мова написання книги зрозуміла й легка.

Від наших ідей світ змінюється, і від того, чи готові ми роздивитися свої зірки, а побачивши, зробити усе можливе, залежить наше життя. Чому в калюжі? Бо на небі зірки побачить кожен. А ось в калюжі усі, за звичкою, бачать багнюку й бруд. І лише одиниці, не навчені мислити стереотипно, можуть роздивитися у ній відбиток зоряного неба. А для цього треба зруйнувати стереотипи у собі. Тому – дерзайте! Ідіть уперед. Не бійтеся. Ризикуйте. Думайте. Творіть. Ваші зірки чекають на вас!

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

27.03.2023

Ми захоплюємося котами з найдавніших часів. Нам подобається спостерігати за ними, намагатися їх зрозуміти. Усе ж таки є щось магічне у цих істотах – їхніх силі, поведінці, звичках, дивакуватих примхах. Чи можуть ваші коти навчити вас життя? Так! Не вірите? Тоді прочитайте книгу Стефана Ґарньє «Думай і дій як кіт».

Ґарньє, С. Думай і дій як кіт / Стефан Ґарньє ; [пер. з фр. В. Барської]. – Харків : Vivat, 2019. – 159 с. : іл. (Саморозвиток).

Автор змінив безліч професій: теслі, продавця квітів, піарника, звукорежисера, бухгалтера, журналіста, блогера, письменника, співака. А за своїм котом він пильнує протягом 15 років і  постійно вчиться у нього. У багатьох вдома є ці чарівні домашні улюбленці, але не всі, як автор цієї книги, пильно за ними спостерігають і намагаються зрозуміти їх життєвий устрій, спосіб мислення і прийняття рішень. Адже кіт – істота незалежна, горда, спокійна, розсудлива, спостережлива, харизматична, витончена.

У цій книжці автор описує 40 особливих рис характеру, які властиві всім котам. І саме ці риси можуть допомогти людям в складних життєвих ситуаціях, на робочому місці, в колі сім’ї або в спілкуванні з друзями.

Також ми зачаровуємось їхньою здатністю жити вільно, спокійно й просто бути щасливими. Кіт має безліч переваг, якими можемо скористатися й ми в нашому повсякденному особистому чи професійному житті. Розуміючи потроху життєві механізми котів, ми можемо відкрити для себе зовсім інші перспективи, інше сприйняття світу, а також інше, значно краще сформоване розуміння себе.

Легка книга, яка швидко читається. Але змушує задуматись про всі ті турботи, переживання, якими люди зайняті. Потрібно, як коти, спокійніше відноситись до навколишнього середовища та навчитись бути гармонійними і впевненими в собі. Книжку перекладено 25 мовами.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

13.03.2023

Тим читачам, які давно хочуть кинути нудне повсякденне життя і почати втілювати все те, про що давно мріяли, але не наважувалися, відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю» презентує сьогодні 2 книги.

Шер, Б. Мистецтво мріяти : як отримати те, чого насправді бажаєш / Барбара Шер за участі Енні Готтліб ; [пер. з англ. О. Зосімової]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 432 с. : портр.

Шер, Б. Мрій правильно : як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти / Барбара Шер, Барбара Сміт ; [пер. з англ. О. Зосімової]. 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 432 с.

Авторка книг американська письменниця Барбара Шер стверджує, що ніколи не пізно стати тим, ким ви мріяли бути. Вона була матір’ ю-одиначкою, яка виховувала двох синів і ледве зводила кінці з кінцями. Їй було майже 45, що означало надто багато для того, щоб почати щось нове. Але вона повірила в себе і написала книгу, яка нині видана більш ніж мільйонами примірників. То ж якщо ви прямо зараз сидите в нудному офісі і мрієте про те, щоб стати фотографом, режисером чи власником фірми, то книги Б. Шер – це саме те, що вам потрібно. В них ви знайдете низку історій реальних людей, які, прочитавши цю книгу, повірили в себе і стали тим, ким давно хотіли бути. Усі ці історії можуть змотивувати – адже якщо змогли інші, то чому б не спробувати і вам? Авторка ділиться цікавими вправами, які допоможуть вам візуалізувати власні мрії, перетворити їх на цілі і визначити стратегію дій. Так переборіть свій страх, відпустіть минуле й рухайтеся вперед, бо життя надто коротке, а ваш унікальний потенціал надто цінний, аби марнувати його. Невпинно мрійте, міцно стійте ногами на землі та втілюйте свою мрію в життя!

Книги написані легко та натхненно, вони допомогли мільонам людей стати успішними, краще зрозуміти себе й здійснити свої мрії. Чекаємо на вас у відділі абонемента!

Фото взяті з мережі «Інтернет».

06.03.2023

Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародного миру відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю» пропонує вам прочитати книгу американської підприємниці, однієї з найвідоміших та найвпливовіших жінок світу Шерил Сендберґ.

Сендберґ, Ш. Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою / Шерил Сендберг за участі Нел Сковел ; пер. з англ. В. Наріжної ; передм. Н. Яресько. – Київ : Критика, 2015. – 277 с. : портр.

Шерил Сендберґ, операційна директорка компанії «Facebook», написала книгу для жінок, які прагнуть поліпшити шанси дістатися вершини у своїй професійній царині та рішуче досягати будь-якої мети.  А також авторка пише і для чоловіків, які  хочуть зрозуміти, з чим стикається жінка – колега, дружина, мати чи донька – на своєму шляху і зробити свій внесок у розбудову світу рівності. Шерил відверто розповідає про перешкоди, які стоять перед дівчатами та жінками у побудові кар’єри, стереотипи, суспільний осуд та упередження, з якими доводиться боротися успішним жінкам.

Шерил Сендберґ обирає авторку передмови до кожного перекладу іноземною мовою. Її пише суспільно активна, відома в цій країні жінка, яка самотужки досягла значних успіхів у бізнесі й публічно підтримує інших жінок у їхньому прагненні до лідерства. Авторкою передмови до українського перекладу є Наталія Яресько, яка разом із партнерами заснувала компанію «Horizon Capital», була міністеркою фінансів України.

Шерил Сендберґ також адаптує текст книжки для кожної країни, в якій перекладають «Lean In». Для цього вона та її команда вивчають становище жінок і перешкоди у професійному житті, особливості країни та статистику, аби наблизити текст до знайомих читачкам і читачам реалій.

Книжка змусить і чоловіків, і жінок зупинитись і подумати про своє місце у суспільстві, про рівність на роботі, про ролі, виконання яких очікують від нас усіх. Сподіваємось, що книга принесе у ваше життя новий сенс та нове натхнення.

Книга є на абонементі.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

27.02.2023

Відчувати себе неймовірними жінками, почати дбати про себе так, як ви цього заслуговуєте, а також поновити життєву енергію, покращити емоційне та фізичне здоров’я вам допоможе книга «Синдром білки в колесі», яку сьогодні пропонує вашій увазі відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю».

Уівер, Л. Синдром білки в колесі. Як не втратити здоров’я і зберегти нерви в світі нескінченних справ : [пер. з англ.] / Ліббі Уівер. – Київ : Сварог, 2020. – 232 с.

Авторка книги Ліббі Уівер – фахівець із жіночого здоров’я, і ​​пише вона про жінок і для жінок. Звичайно, і чоловіки повинні спати досить багато і їсти більше овочів та пити більше води, але звертається авторка саме до жінок і докладно розповідає про жіночий організм.

Проблеми з фізичним і психологічним здоров’ям сучасних жінок Уівер називає «синдромом виснаженої жінки». Цей термін характеризує жінок, які намагаються тримати все під контролем та всюди встигати, переживаючи при цьому, що ні на що не вистачає часу. Безсоння, підвищений тиск, гормональні збої або зайва вага – все це наслідки шаленого ритму життя. Наслідки, які часто намагаються лікувати, не звертаючи уваги на причини їх виникнення.

Ліббі Уівер закликає жінок зупинитися і переосмислити свій спосіб життя и переконання, які не дають вирватися із замкнутого кола вічної спішки та цейтнота. Ліббі Уівер у своїй книзі надає численні приклади й історії з життя реальних жінок різних професій, походження та сімейного стану та розповідає про вплив адреналінової гонки на ендокринну, нервову та репродуктивну системи, про  важливість роботи з емоційним станом.

Вирушайте в дорогу разом з авторкою і ви почнете по-новому розуміти і застосовувати запропоновані нею стратегії, які допоможуть повернути в життя спокій і здоров’я.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

13.02.2023

Книга, яку сьогодні пропонує вашій увазі відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю», буде корисна для власників бізнесу та HR-менеджерів, а також для всіх, хто хоче отримувати задоволення від життя.

Шей, Т. Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії / Тоні Шей ; пер. з англ. Анатолія Саган. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 286 с.

Американський інтернет-підприємець Тоні Шей,  головний директор однієї з найбільш відомих інтернет-компаній Zappos,  розповідає про свої перші спроби у бізнесі, про те, як йому вдалося здобути прибуток завдяки творчому підходу та кмітливості, а також дає поради підприємцям-початківцям. Автор вважає, що вдалий бізнес неможливо створити без ризику. І такий ризик цілком виправданий і потрібний, коли йдеться не лише про прибуток, а й про взаємини між людьми. Тоні Шею пощастило створити спільноту однодумців, справжніх друзів і любителів своєї справи, людей, які «доставляють щастя» іншим і водночас роблять щасливими одне одного.

«Доставка щастя» – це книжка про великі гроші, дружбу і справжню любов до людей, коли родиною є не тільки родичі, а також працівники, клієнти і навіть конкуренти.  Це книжка про вміння кожної миті наповнювати своє життя змістом, вносити елемент інтриги задля власного щастя і щастя людей, які знаходяться навколо тебе, викладатися на повну в усьому – як у дрібницях, так і в підкоренні гірських вершин.

Чудова книга, наповнена натхненням, мотивацією, конкретними порадами, історіями з життя, які привели до успіху, підказками, які не будуть зайвими ані в роботі, ані в повсякденному житті. Тоні Шей показує, як можна докорінним чином примножити свої досягнення і успіх, примножуючи щастя людей довкола нас. Навіть якщо ви далекі від бізнесу та технологій, вам сподобається ця американська повість про те, як заповзятість, лінощі, талант, невдачі, змішані в одне, роблять життя захопливим.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

06.02.2023

Для тих дорослих, які вже виросли, але не перестали бути дітьми і прагнуть щирого спілкування, відділ абонемента пропонує сьогодні в рубриці «Вчимось радіти життю» книгу  української письменниці, журналістки й публіцистки Марії Титаренко.

Титаренко, М. О. Комунікація від нуля : есеї для Мані / Марія Титаренко. Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 229 с. : портр.

Ця книжка – спроба віднайти втрачену комунікацію. Втрачену не лише через нові технології та нові ритми життя, але й через те, що ми перестаємо всередині бути дітьми. Бо саме діти – місточок до цього забутого спілкування, комунікації від нуля. Натхненницею в написанні книги стала донька авторки Маня, яка відкрила їй багатство і глибину такого спілкування – спілкування півтонами, обіймами, сміхом, цілунками, щирістю, мріями, а передовсім – довірою, любов’ю, серцем. Ми, дорослі, з різних причин втрачаємо цю вроджену здатність – здивовано і по-дитячому пізнавати світ і себе в ньому.

Кожен есей книги – частинка натхнення на кожний день. Де б не читав їх – за ранковою кавою, у дорозі, в перервах між роботою – потрапляєш в інший світ, «обнулюєшся», і водночас замислюєшся про речі, яких ми, дорослі, вже не помічаємо. Дивовижно, як ці есеї водночас лягли для читання і глибокі за змістом, а ще написані сучасною легкою мовою, яка передає дух часу та витворює чудову гру слів.

Ця книжка про відновлення комунікації від нуля підкріплена цікавими історіями і прикладами відомих спікерів, авторськими знахідками й помилками, а також жартами, грою слів і уяви. Вона рекомендована для усіх, хто бажає переосмислити своє спілкування і повернути втрачене.

Книга є у бібліотеці. Фото взяті з мережі «Інтернет».

23.01.2023

Відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю» презентує сьогодні книгу для тих, хто мріє про новий домашній клімат, хто прагне ефективніше комунікувати та дужче любити близьких, хто хоче розібратися, як заохочувати дітей.

Чепмен, Ґ. Збудуй міцну сім’ю : покрокова інструкція / Ґері Чепмен, Шеннон Ворен ; пер. з англ. Адама Лозевича і Анни Оксентюк. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2020. – 256 с.

У своїй книзі Ґері Чепмен (відомий американський психолог та консультант із питань сімейних стосунків) та професор Шеннон Ворен порівнюють розбудову стосунків зі спорудженням будинку та облаштуванням домівки.  Якщо дім зруйновано, ви можете відбудувати й оновити його, знову зробивши затишним і теплим. Те саме можна вчинити і з сімейними стосунками.

Гадаємо, що ви й самі не проти поліпшити певні аспекти вашого життя, що вже давно потребують уваги.  Вам цікаво, чи це справді можливо – мати стосунки, яких хочете, з людьми, яких любите? Відповідь – так! І ваша оновлена домівка – не така вже й недосяжна мрія, як вам може видаватися. Ви прагнете поліпшити взаємини вдома й готові попітніти задля цього.  А ще в цій  книзі батьки знайдуть поради, які допоможуть  виправити якісь помилки, поки ще не запізно і їхні діти не виросли й не полишили батьківської домівки. Практичні і заохочуючі поради і методи цієї книги стануть ключами до поліпшення ваших домашніх стосунків.

Разом із практичними інструментами поліпшення сімейних взаємин автори наводять приклади-аналогії прибирання й оновлення помешкання, щоб надійніше засвоїти пропоновані тези.  Автори говорять про все – від щоденного прибирання до капітального ремонту – але не з позиції виконробів чи прибиральників, а як консультанти з сімейних взаємин.

Автори сподіваються, що ця паралель із реновацією помешкання веселитиме вас, а заразом навчить чогось нового в процесі роботи над вашим проєктом поліпшення домашнього клімату. Тож берімося за інструменти і вперед!

Ця цікава і пізнавальна книга є у бібліотеці. Фото взяті з мережі «Інтернет».

16.01.2023

Для тих, хто втратив орієнтири та сенс життя, хто неспроможний відчувати щастя попри надлишок матеріальних благ, а також для тих, хто очікує багато хорошого за малу ціну та хоче віднайти радість життя, відділ абонемента в рубриці «Вчимось радіти життю» презентує дві книги.

Зімон, К. Багато гарного за малу ціну : калейдоскоп житейських мудрощів від А до Я і казок із літературного процесу з коміксами, купою запитань і дитячих листів до Диявола / Крістоф Зімон ; пер. з нім. Неля Ваховська. – Київ : Медуза, 2013. – 237 с. : іл., портр.

Жордано, Р. Твоє друге життя, або Шанс змінити все : роман : [практики, які допоможуть змінити життя на краще] / Рафаелла Жордано ; [пер. з фр. А. Шведик]. – Харків : Віват, 2019. – 208 с. (Художня література)

В книзі швейцарського письменника, карикатуриста і музиканта Крістофа Зімона ви знайдете все: корисне і некорисне, казкове і правдиве, філософські питання і поради на всі випадки життя. Як виховувати дітей, знайти жінку чи чоловіка своєї мрії, злочинами тримати себе у формі, плекати ворожнечу та уникати шлюбу та багато іншого. Абетка порад, коміксів та відповідей на типові запитання, іронічні правила та роздуми стосуються різних аспектів життя. Проілюстрована самим автором книжка виглядає кумедно та доволі позитивно.

Друга книга – робота психолога Рафаелли Жордано – здатна змінити світобачення. Це історія однієї жінки, що мотивує, змушує задуматися і зрозуміти, що варто все ж таки дещо змінити в житті. Книга сторінка за сторінкою відкриває нове життя однієї з тисячі людей, якій все вдалося, яка стала щасливою і замінила щоденну рутину на насичене, яскраве життя. І тут ти розумієш, що це під силу і тобі. Цікава побудова книги: нон-фікшн + роман з елементами психології.

Книги є у бібліотеці. Фото взяті з мережі «Інтернет».

09.01.2023

Друзі, сьогодні в нашій рубриці «Вчимось радіти життю» пропонуємо вам незвичайну подорож по Японії у пошуках розуміння щастя та способів його досягнення, які формувалися століттями, незважаючи на війни та епідемії. Ця книга допоможе вам зупинитися і згадати, що кожен ранок, кожна зустріч з нашими дітьми та близькими безмірно важливі й заслуговують на найпильнішу увагу; навчитись цінувати унікальність моменту, а також бути відкритими для творчості та пізнати захопливі аспекти японської культури.

Гарсія (Кіраї), Е. Ічіґо-ічіє. Японське мистецтво проживати незабутні моменти / Ектор Гарсія (Кіраї), Франсеск Міральєс ; [пер. з ісп. О. Ігнатової]. – Харків : Віват, 2020. – 160 с. : іл. – ( Саморозвиток).

Автори книги діляться досвідом, що має стати корисним і трансформаційним. В епоху культури миттєвого, невміння слухати й повергневого ставлення до всього всередині кожної людини є ключ, що може заново відчинити двері уваги, гармонії з іншими та любові до життя. І цей ключ називається ічіґо-ічіє. Його використовують, щоб висловити вдячність і високо оцінити спільно прожитий момент. Однак тут також є крапля ностальгії й нагадування про те, що наше перебування в світі тимчасове. Ічіґо-ічіє дає нам усвідомлення того, що кожен раз може бути останнім. Кожна зустріч, кожен досвід, які ми переживаємо, є унікальним скарбом, і він ніколи не повториться в той самий спосіб. Ми маємо цінувати кожну мить за те, що вона нам дає. Якщо ж ми відпустимо її, не насолодившись нею, то втратимо цю можливість назавжди.

Ми можемо зустрічати тих самих людей у тому самому місці, але ситуація і наш настрій змінюється, ми стаємо старшими, з іншими пріоритетами та досвідом за плечима. Усесвіт безперервно змінюється, а разом з ним змінюємося й ми. Ось чому ніколи і нічого не відбувається так само, як раніше. Ця книжка сприяє пізнанню багатьох захопливих аспектів японської культури, пов’язаних з ічіґо-ічіє, вона вчить створювати й переживати незабутні моменти з різними людьми та з самим собою.

Опануйте мистецтво ічіґо-ічіє та насолоджуйтеся кожною миттю щодня! Запрошуємо до бібліотеки!

Фото взяті з мережі «Інтернет».

Архів 2022

Архів 2021