Вчимось радіти життю

19.02.2024

Скільки б ми не чули слів «не сумуй» чи «заспокойся», нам від того не стає легше. Непрожиті емоції можуть застрягнути в тілі й нагадати про себе в найменш підхожий момент. Натомість – сумувати, тужити, горювати – це нормально, природно та  важливо. Авторка бестселерів з популярної психології  Сьюзен Кейн пропонує визнати цілющу силу смутку. Вона показує, чому важливо проживати різні стани, відпускати старі історії. Без суму не буде й радості, бо емоції течуть з одного крана. Прикрутили печаль – прикрутили й потік радості.

Кейн, С. Цінність смутку. Як втрати, любов і туга роблять нас сильнішими / Сьюзен Кейн ; пер. з англ. Анастасії Дубченко. – Київ : Наш Формат, 2023. – 247 с. : іл.

Наше життя наповнене різними пригодами, історіями та проблемами. Кожного дня ми переживаємо невеличкі неприємності, наприклад, під час сніданку ми випадково розливаємо чашку кави чи чаю; йдучи по вулиці, злегка травмуємо ногу; спізнюємося на навчання чи на роботу. Схожих випадків багато, на них ми майже не звертаємо увагу. Але є і серйозніші проблеми, які завдають значно більшого дискомфорту. Частіше за все нам не хочеться аналізувати наші невдачі, нам хочеться якнайскоріше забути та сховати їх в довгу шухляду і не діставати якнайдовше. Тоді негативні емоції в нас так і лишаються. Варто зрозуміти, що непропрацьована поразка перекриває нам шлях вперед і викликає багато страхів діяти знов. 

Невдача завжди залишає в нас чималий слід: біль, травму, страх. Адже рана стає рубцем і згодом вже майже не болить, а лише нагадує про своє існування відбитком на душі. Маємо два висновки: або цей рубець не дасть нам зробити схожих помилок в наступний раз, якщо це залежало від нас; або ми проживемо цей біль, станемо сильнішими і реалізуємо той успіх, якого ми так прагнемо.

Сьюзен Кейн впевнена, що лише через усвідомлене перетравлювання поразки можна прийти до справжнього успіху, коли ми даємо собі шанс побути в цих почуттях, навіть якщо вони негативні – поплакати, прожити своє горе. Всі ці наче підтримуючі слова від рідних «все буде добре» або «колись тобі буде смішно з цього» можуть нам завдати більш гострішого болю.

Невдачу треба прожити. Як ми оплакуємо рідну людину, що померла, так ми маємо право оплакувати і втрачені можливості. І з негараздами треба працювати тут і зараз. Врешті-решт, не можна відчути повноту життя, якщо ви ніколи не відчували його порожнечу.

Кожна проблема – це можливість змінитися. Якими будуть зміни, залежить передусім від вас самих. Книга чудово підійде тим, хто хоче навчитися перетворювати свій біль на творчість, а також почуватися цілісним і натхненним.

Книга є у бібліотеці.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

05.02.2024

Ми постійно спішимо, працюємо зранку до самого вечора, а своєму тілу та здоров’ю загалом приділяємо надзвичайно мало уваги. Якщо ви мрієте стати стрункими й здоровішими та не знаєте, з чого почати, вам стане в нагоді книга Марі Карачиної «Never stop».

Карачина, М. Never Stop / Марі Карачина ; [пер. з рос. С. Дворницького]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. –  222 с. : іл., портр.

Відома спортсменка, учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренерка дає корисні поради для початківців про відповідний одяг, про біг в різні пори року. Марі переконана, що біг – це значно більше, аніж просто вид спорту. Це – можливість поліпшити здоров’я та фігуру, а також  спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити цілі й досягати їх. Авторка ділиться власним досвідом та історіями свого життя. Марі описує свій юнацький досвід та розповідає, як біг увійшов у її доросле життя. Також вона багато пише про настрій та емоції під час пробіжки. Саме біг допомагає їй пережити потрясіння, розчарування, невпевненість у собі і слабкість духу. Рух – це життя. Біг допомагає одночасно тренувати і тіло, і дух. Медитативний стан та величезна кількість часу, яку можна приділити роздумам, аналізу ситуацій та мріям – приємний бонус кожної пробіжки. Кожна перемога підштовхує до наступних звершень, надає наснаги та віри в свої сили.

Як почати бігати? Встаньте і робіть – не відкладайте тренування. Навіть якщо у вас немає відповідної футболки для залу, немає партнера, з яким би ви могли ходити, або ви боїтеся припуститися помилки. Головне – почати. Часто люди не можуть почати цей рух не через нестачу сили волі чи лінь, не через відсутність гарних кросівок чи брак грошей на абонемент. Просто вони поки не бачать необхідності в тому, аби почати займатися спортом, не розуміють, що дасть їм фітнес, біг, звичайний щоденний рух та налаштування поточного способу життя на іншу хвилю. У кожного новачка буде свій «стимул», який слугуватиме поштовхом. У когось – слова підтримки від близьких, у інших – негативна фраза щодо фігури, а хтось сам усвідомить, що без руху дерев’яніє не тільки тіло, а й розум. І щоб зрозуміти, чи зможете ви пройти цей шлях, потрібно встати і робити. Якщо ви ловите кайф від успішної спроби, то ви на вірному шляху. Вчіться не сумніватися у собі та своїх можливостях.

Читаючи книгу, ніби зазираєш за завісу чужого життя, а насправді роздумуєш над своїм. І шукаєш, чи є в тебе можливість бігти, бажання, сила, витривалість, чи вмієш пробачати, відпускати минуле і головне – не забувати дякувати. Дякувати за те, чим володієш, за те, що відійшло в минуле, можливо і за болючий досвід.

Завдяки книзі ви дізнаєтеся про ранерів і пейсерів, про те, що таке трейл, марафон, про те, що крок за кроком можна прийти до цілі, головне – знати про неї і йти чи бігти в правильному напрямку.

Тож заряджайтеся енергією, розвивайтеся, одягайте кросівки і never stop!

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет»

29.01.2024

Чи знаєте ви, що причиною раптового болю в коліні може бути не просто вивих, а негаразди у ваших стосунках з близькими? А алергія, раптова температура, запалення, пухлини можуть повідомляти про щось значно більше? Розшифрувати ці «повідомлення» ви зможете, коли дізнаєтесь, як впливають психічні процеси на фізичний стан організму. Для цього ми пропонуємо ознайомитись з книгою, яку написав провідний французький спеціаліст-практик із шіацу та психоенергетичної медицини Мішель Одуль.

Одуль, М. Розкажи, що болить і я розповім чому. Що ваше тіло намагається вам розповісти про вашу душу. Психоенергетика / Мішель Одуль ; [пер. з фр. Є. Голобородько]. – Харків :Віват, 2020. – 223 с. :іл.

Ґрунтуючись на 20-річному досвіді індивідуальних консультацій та лікування хвороб, Мішель Одуль доводить: наше тіло справді сигналізує про проблеми, і доказом цього є зв’язок між емоційним та психічним напруженням і конкретними захворюваннями. Місце болю вказує на проблему. Наприклад, шкірні захворювання є свідченням проблем сприйняття зовнішнього світу, а біль у колінах сигналізує про негнучкість і напруження в стосунках.

Книгу поділено на три частини. У першій частині автор пропонує філософське осмислення людини та її існування. Ви зможете краще зрозуміти причини власних рішень, опираючись на поєднання знань про психіку, душу, свідоме й несвідоме зі знаннями про тіло. У другій частині автор розглядає людину в контексті психоенергетики інь і ян, тобто пояснює, як пов’язані між собою прояви проблем у нашому тілі. В останній частині книги автор розповідає про роль усіх органів нашого організму, які несуть повідомлення  людської душі до тіла.

Досліджуючи розподілення емоційної та фізичної енергії в організмі згідно з китайською медициною, автор пропонує нам ключі до лікування й радить навчитися сприймати недуги як меседжі душі. Розв’язуючи власні проблеми, ми можемо подолати будь-який біль, повернути здоров’я та віднайти щастя в житті.

Книга є  у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

22.01.2024

Чи знаєте ви, що багато хвороб мозку тісно пов’язані з харчуванням і способом життя. Якщо правильно харчуватися  і займатися фізичними вправами, то можна цьому запобігти. Багато хто з нас чули про шкоду жирної чи смаженої їжі, про шкідливість м’яса або молочних продуктів. Але те, що вуглеводи (цукор, хліб, крупи, макарони, рис) руйнують наш мозок – несподівана новина. Книга, яку сьогодні ми пропонуємо вашій увазі, про те, що  ви можете змінити в своєму способі життя прямо сьогодні, щоб підтримувати мозок здоровим і процвітаючим і істотно знизити риск його захворювань в майбутньому.

Перлмуттер, Д. Їжа і мозок. Що вуглеводи роблять зі здоров’ям, мислення і пам’яттю : [пер. з англ.] / Девід Перлмуттер, Крістін Лоберг. – Київ : Центр учбової літератури, 2021. – 399 c.

 Автор книги – відомий невролог і фахівець з питань харчування Девід Перлмуттер – за роки практики встановив зв’язок між тим, що ми їмо, і роботою нашого мозку. Девід упевнений, що найбільш небезпечна речовина для мозку – це глютен. Глютен міститься в пшениці, житі, ячмені і у всіх похідних від цих продуктів. Це та сама клейковина, яка допомагає хлібу бути пухким і м’яким. Більш того, глютен здатний викликати залежність та звикання. Саме тому нам так важко відмовитися від вживання мучного.

Лікар доводить, що проблеми з пам’яттю, стрес, безсоння, поганий настрій лікуються відмовою від певних продуктів харчування. Автор пропонує комплексний план дій для когнітивного здоров’я і продовження яскравого, насиченого життя. І переваги не обмежуються здоров’ям мозку.

Книга складається з трьох розділів. В першому розділі автор розповідає про друзів і ворогів мозку, особливо про ворогів, які порушують його роботу і роблять беззахисним перед хворобами. Він доводить, що ідеальною є дієта з надзвичайно низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів. Також розглядає останні роботи, присвячені тому, як ми міняємо свою генетичну долю і фактично контролюємо «головні вимикачі» в нашій ДНК. Розділ завершує розгляд найзгубніших психологічних і поведінкових розладів, таких як депресія та головні болі. Автор пояснює, як справлятися з ними без ліків.

У другій частині книги представлено наукове обґрунтування звичок, які зберігають здоров’я мозку. Вони діляться на 3 основних напрямки: харчування та добавки, фізичні вправи та сон. В третій частині «Прощай, зернова залежність»  автор надає меню та рецепти.

Книга для тих, хто приділяє увагу своєму здоров’ю і хотів би жити довгим, активним, повноцінним життям. Вона також для тих, хто замислюється про зв’язок харчування і якості життя. Ця книга корисна всім – і людям похилого віку, і молодим, в тому числі жінкам, які вагітні або планують вагітність. Дослідження показують, що діти, народжені у матерів, чутливих до глютену, відрізняються підвищеним ризиком розвитку в майбутньому шизофренії та інших психічних розладів.

Ласкаво просимо в майбутнє, де немає хвороб! За вами вибір!

Книга є у бібліотеці.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

08.01.2024

Є те, що ми можемо змінити, і те, що ні. Але нервуючись через те, що не змінити, ми витрачаємо сили, ресурси й час, які могли би спрямувати на те, на що справді можемо вплинути. Книга, яку ми пропонуємо вашій увазі,  навчить правильно реагувати на навколишнє і повною мірою використовувати свої здібності у будь-який час, у будь-якому місці та в будь-яких обставинах.

Голідей, Р. Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем / Раян Голідей і Стівен Генсільман ; пер. з англ. Антоніни Ящук. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2019. –  465 с.

Наше життя часто сповнене стресу й перевтоми. Дехто нещодавно став на непростий шлях батьківської відповідальності. А хтось переживає хаотичний період відкриття нового бізнесу. Іншій бореться із залежністю. Хтось закохався.  Хтось пережив розрив стосунків і будує нові.  Хтось наближається до того віку, який можна назвати поважним. А хтось насолоджується юними роками. Хай би яким було ваше життя, хай би через які труднощі вам зараз доводилося проходити, мудрість стоїків допоможе кожному.

Автори книги пропонують цитати з праць представників стоїцизму – Сенеки, Епіктета й Марка Аврелія, які звучать напрочуд сучасно.

Стоїки вчать: контролюючи власне сприйняття, ми здатні досягнути чистоти розуму. Правильно спрямовуючи свої вчинки, ми зможемо діяти ефективно. Правильно використовуючи власну волю, віднайдемо мудрість і розуміння, як взаємодіяти зі світом, та наповнимо своє життя стійкістю, сенсом і радістю.

Найважливіші теми з’являються на сторінках видання: чеснота, смерть, емоції, усвідомлення, стійкість, правильні вчинки, розв’язання проблем, прийняття, ясність, прагматичність, неупереджена думка й обов’язок.

Автори писали книгу так, щоб вона могла стати в нагоді щодня. Одна доба – один роздум, на кожен день року. А тепер уявіть, що кожного дня ви отримуватимете конкретну думку, що може перевернути ваше уявлення про життя і себе догори ногами. Вам задають питання і дають цілий день, щоб над ними подумати… Можна завести щоденник для формулювання й запису власних думок і вражень, як це часто робили стоїки. Потрібно читати сторінку в день. Так, 365 днів і 365 сторінок. Сторінка в день, що змінить життя. 

Мета цієї щоденної практики – допомогти вам жити краще. Автори сподіваються, що у книзі немає жодного слова, яке не можна було б перетворити на дію. Ця колекція мудрості змусить по-іншому поглянути на навколишню реальність, а також навчить підходити до вирішення будь-яких проблем із самовладанням і мудрістю.

Книга є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

03.01.2024

Новорічні свята допомагають нам впоратися зі стресом та покращити настрій навіть в умовах війни. Зробити свято яскравішим та відчути, що ми живемо, ми живі попри все, допоможе дотримання певних ритуалів. Для кожного вони різні: для когось – прикрасити ялинку, для когось – спекти печиво, для когось – покласти дітям під подушку подарунок.

Здебільшого для людей свято – це сімейні посиденьки, затишок. А яке ж свято без святкового столу? Споконвіку наші предки готували особливі страви для традиційних урочистостей. Господині мали свої секрети приготування різноманітних смаколиків, які передавалися від матері доньці. Нам добре відомі ті особливі страви, які дарують неповторний смак кожному святу. Тож сьогодні ми пропонуємо вашій увазі книги відомої авторки, блогерки, вправної господині Лесі Кравецької та книги інших авторів, де зібрані найкращі рецепти для традиційного українського застілля.

На жаль, у цьому році свято зіпсовано війною. Але українцям не слід відмовляти собі у святкуванні, яке не обов’язково має бути гучним. Це може бути тихе святкування, тиха радість та благоговіння – коли в серці спокійно та добре. Ми вдячні ЗСУ за те, що можемо зустріти цей Новий рік. Нам треба підтримувати себе, дух, настрій для того, щоб бути налаштованими на перемогу, чекати цієї перемоги, триматися і підтримувати наших військових.

Книги є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

Архів 2023
Архів 2022
Архів 2021