Олена ПЕТРИШИН
У Софії Київській почали реставрувати клейовий живопис 17 ст., розміщений у північній галереї пам’ятки. Остання реставрації цих розписів проводилась майже 50 років тому — у 1972-ому. Зараз фахівці намагаються відновити розписи та зберегти їх для наступних поколінь.
Над реставрацією клейового живопису працюють спеціалісти науково-реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська». Спеціально для робіт на місці встановили риштування на потрібну висоту та розмістили спеціальне освітлення.
Спеціалісти кажуть, що ця частина давнього собору дуже цікава і досі не сповна вивчена. На сьогодні відомо, що цей фронтон створений за часів митрополита Петра Могили (1633–1647).
Загалом у Софійському соборі гармонійно поєднуються різні види монументального живопису — 260 кв.м мозаїки та близько 3000 кв.м фресок, а також клейовий та олійний живопис 17 та 18–19 ст. Аби максимально зберегти святиню, у стінах Софії вже давно не проводять постійних літургій — за винятком великих свят чи подій державного значення.
Окрім цих робіт, у 2021 році також планують почати реставрацію купола Трапезної церкви та завершити відновлення Консисторії.
Детальніше за посиланням: https://vechirniy.kyiv.ua/news/49512/