Кіпіані Вахтанг

Вахтанг Теймуразович Кіпіані  (народився 1 квітня 1971, в м.Тбілісі, Грузинська РСР) — український журналіст, публіцист, історик грузинського походження.Головний редактор Інтернет-видання «Історична Правда», однойменного тележурналу, викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси.

Професійну діяльність розпочав у Миколаєві, коли ще був студентом. Його першою публікацією стала стаття, надрукована 1990 року в підпільному виданні Народного Руху «Чорноморія». У 1992 році він обійняв посаду головного редактора газети Миколаївської обласної організації УРП «На сторожі». Потім спробував новий напрямок діяльності, працював майже рік на телебаченні, з червня 1994 до березня 1995, — редактором, ведучим та автором програм телеканалу «Миколаїв». Після цього знов повернувся до друкованих ЗМІ і до травня 1996 року був кореспондентом «Новой николаевской газеты», а також позаштатним оглядачем редакцій «УНІАН-політика», «УНІАН-суспільство».

Автор та упорядник книг: “Зродились ми великої години… , “Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті”, “Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша “, Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР”

Один із заходів з участю Вахтанг Кіпіані  відбувся у бібліотеці 18 травня 2020 року.