Відділ літератури з питань мистецтв

вул. В. Житомирська, 4,
тел.: (044) 278-70-03, 279-30-78
e-mail: art-library@ukr.net

Завідувач відділу – Криворучко Леонід Семенович

Відділ відомий не лише в Києві, а й за його межами, насамперед, своїм унікальним книжковим зібранням з питань образотворчого, театрального, музичного та кіномистецтва; фоно- та ізотекою, нотами, рідкісними виданнями із особистих колекцій видатних діячів культури. Серед них першовидання української драматургії поч. ХХ ст. – В.Винниченка, С.Черкасенка, М.Куліша, праці дослідників українського та світового мистецтва 20-30-тих років Д.Щербаківського, М.Возняка, книги з історії всесвітнього театру цього ж періоду, зокрема, майже всі видання видатного режисера і театрознавця М.Євреїнова. Цікаві також часописи кінця ХІХ – початку ХХ століття (“Аполлон”, ”Маски”). Рішенням Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей в 1997 році сюди передано особисту бібліотеку киянина, видатного майстра балету, митця із світовим ім’ям Сержа Лифаря.

Протягом усього життя Серж Лифар зібрав одну з найцінніших в Європі бібліотек, куди увійшли стародруки XVI -XIX століть, раритети, яких у світі нарахувалося не більше двох примірників.

Книга С. Лифаря “Страдные годы” – це спогоди про дитинство та юність, що пройшли в Києві, про життєвий та творчий шлях в еміграції.

Колекція Сержа Лифаря включена до електронного каталога бібліотеки. Доступ до каталога – через мережу Інтернет.

Відділ проводить дослідницьку роботу по вивченню спадщини Леся Курбаса і видав найповнішу в Україні бібліографію його творчості.

У відділі мистецтв постійно експонуються виставки приватних колекцій художників України; працюють домашній кінотеатр, медіатека та Інтернет-центр.