Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Краса природи – це одне з джерел,
що живить доброту,
сердечність і  любов.
Сухомлинський В.О.

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day).

Саме в цей день 1972 року в Стокгольмі відкрилася Конференція Організації Об’єднаних націй з проблем довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав, наслідком цієї Конференції стало створення Програми ООН з довкілля (ЮНЕП).

Цей день є одним з головних способів привернути увагу  до проблем довкілля, в більшості країн світу проводиться багато заходів як на державному рівні, так і на рівні невеликих колективів.

Спостерігаючи за світом, ми всі задумуємось про наше довкілля. І святкування цього дня підкреслює необхідність  змін у відношенні людини до природи та її ресурсів,  адже це шкодить і здоров’ю людини, і довкіллю. Багато проблем піднімаються вже не перший рік в цей день – це кліматичні зміни, глобальне забруднення планети, засмічене довкілля, відсутність очисних споруд, забруднене повітря, вода, яка може містити небезпечні речовини для здоров’я людини, забруднений ґрунт, ґрунтові води, що погіршують якість сільськогосподарських продуктів харчування. Війна сьогодні нещадно руйнує навколишнє природнє середовище, страждають повітря, вода, земля, рослини, тварини.

Книги про захист природи та навколишнього середовища стають все більш популярними. Стан довкілля залежить від людини, від кожного з нас. Як ми можемо долучитись до збереження навколишнього середовища? У всіх нас є можливість використати час із користю для себе та довкілля.

Відділ електронних ресурсів та довідково-бібліографічної роботи підготував добірку цікавих та корисних книг, які підштовхнуть вас до розуміння потреб екології, природи,   навколишнього середовища, навчать корисним порадам зі збереження довкілля та підвищать ваш рівень екологічних знань, культури та екосвідомості.

В Електронному каталозі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки ви зможете дізнатись про наявність книги та замовити її для читання у найближчий бібліотеці до вас.