Світ прав людини може здатися величезним і складним. Звільнивши рабів, дозволивши свободу релігії та встановивши расову рівність, цар Персії Кір Великий (600-530 рр. до н.е.) визнав основну концепцію прав людини. У 1215 році н.е. група баронів змушує короля Джона підписати Магна Карту, що встановлює певні права, які не може порушувати навіть король. У 1945-1949 роках союзні держави переслідують нацистських лідерів за злочини проти людства. Це перший зареєстрований в історії кримінальний процес, на якому переслідуються особи за їхню поведінку під час війни.
У 1946 році створюється кілька організацій, пов’язаних із правами людини, включно з Комісією з прав людини, Комісією зі становища жінок і Міжнародним кримінальним судом. У 1948 році Генеральна Асамблея ООН ухвалює Загальну декларацію прав людини, яка встановлює «основні та невід’ємні» права для всіх людей.
Починаючи з 2008 року в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Захід проводиться щорічно в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.
Зазвичай святкування Всеукраїнського тижня права супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та Загальної декларації прав людини.
Права людини є основою свободи, мірилом справедливості й миру в усьому світі. Кожен має право знати свої права. Цінуймо і боронімо їх!
Пропонуємо вашій увазі бібліографічний список «Права людини понад усе».