23-01-2019 Рік 2019-й оголошений Президентом України роком Китаю в Україні. Нині наші країни відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на стратегічний рівень взаємодії. З нагоди цієї знаменної події відділ абонемента пропонує розгорнуту книжкову виставку “Під небом Піднебесної”.
Відносини між Україною та Китаєм почали зароджуватися ще за часів Київської Русі завдяки Великому шовковому шляху. У період правління династії Юань (271-1368) про “піднебесну імперію” знали у Києві, Галичині та Володимирі-Волинському.
Китай належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала в себе велику кількість держав та культур упродовж 6 тисяч років. Територія Китаю розташовується в 5 часових поясах, але всі живуть по одному часу через так звану економічну необхідність. Населення Китаю становить вже понад 1,8 млрд осіб. Це одна четверта частина усього населення Землі.
Велика Китайська стіна, найбільший пам’ятник архітектури, має довжину в 8 851 км. Колись її збудували для захисту території від войовничих кочових племен. Саме в Китаї вперше з’явилися папір, компас, шовк, друк, фарфор, парашут, механічний годинник, і це далеко не все. Існують незаперечні докази, що в Китаї був винайдений порох. Вирощувати і заварювати чай перші придумали саме китайці. Чай з’явився в Китаї в третьому столітті до нашої ери, і згодом цей напій набув поширення по всьому світу. Китайською мовою протягом 1949-1965 років було видано твори Т. Шевченка, І. Франка, О. Гончара, М. Стельмаха, Б. Олійника.
Ось такі та інші цікаві факти про багатолику та екзотичну країну Китай ви можете дізнатися з літератури, що представлена на книжковій виставці.
Експозиція діятиме упродовж року.