Захист персональних даних

Які дані ми збираємо і для чого їх використовуємо?

Публічна бібліотека імені Лесі Українки збирає персональні дані користувачів. Щоб позичити документи читачам за межі бібліотеки, нам потрібна основна інформація про особу, яка хоче користуватися цими послугами: ім’я та прізвище, дата народження, адреса та дані посвідчення особи. У випадку з дітьми до 15 років нам потрібна така сама інформація від їх законного представника. Ці дані обробляються головним чином задля захисту і збереження  бібліотечного фонду.

Ми використовуємо контактну інформацію (електронну адресу, номер телефону ) для більш ефективного спілкування з користувачами та для інформування їх про статус, виконане бронювання або про нові бібліотечні послуги та події (за бажанням користувача), а  також якщо необхідно нагадати йому про неповернені позичені книжки.

Дані про користувачів, які регулярно користуються бібліотекою, та їх потреби, ми використовуємо для розвитку та покращання рівня наших послуг.

Відеоспостереження

Бібліотека   оснащена системою  відеоспостереження, яка забезпечує кращу безпеку менш видимих  ділянок її простору.

Як захищаємо та як довго ми зберігаємо персональні дані користувача

Ми зберігаємо дані протягом терміну дії квитка користувача.

Бібліотека обробляє персональні дані своїх зареєстрованих користувачів у нашій бібліотечній системі ALEPH, і нікому не передає їх.

Працівники бібліотеки, які мають доступ до персональних даних, дають письмове зобов’язання  про  нерозголошення персональних даних, які їм було довірено або які стали їм відомі у зв’язку з виконанням професійних  обов’язків.

Персональні дані наших користувачів захищені, але і користувачі мають дбати про захист своїх персональних даних: не позичати бібліотечний квиток іншим людям, адже кожен може записатися до бібліотеки, не ділитися власними обліковими даними в Інтернеті з іншими, обирати пароль відповідно до рекомендацій для захищеності.

Захист персональних даних в Україні

Закон України «Про захист персональних даних»

Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

Наказ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 08.01.2014 № 1/02-14 «Про затвердження документів у сфері захисту персональних даних».