Зустріч із дослідницею шведських архівів Мариною Траттнер

Нещодавно очільниця уряду Швеції Магдалена Андерссон подарувала Президенту України Володимиру Зеленському особливий дарунок. Копію листа Карла XII від 1711 року, в якому він визнає Україну як незалежну державу. У Національному архіві Швеції зберігають оригінал листа і ще сотні документів, пов’язаних з історією України.

Впродовж кількох років їх досліджує Марина Траттнер – українка, яка працює юристкою у Швеції. Разом зі шведськими й українськими істориками вона розчитує і перекладає листи та свідчення 1600–1700-х років. Щоб таким чином пояснювати Україну світові і на прикладі задокументованих фактів розбивати російські історичні міфи.

6 вересня відбулася онлайн-зустріч з Мариною Траттнер «У шведських джерелах козаки – європейці». Модерувала Ірина Бондаренко.

Пані Марина за фахом юрист, останні 15 років живе у Швеції, засновниця компанії у сфері високих технологій, яка займається аналізом використання природних ресурсів компаніями. Мати двох дітей. У вільний час, під час пандеміі, Марина пише новели шведською мовою, вірші – українською, тренується і гуляє зі своїм собакою.

На прямій трансляції говорили про видання «Скарби шведських архівів», упорядницею якої є Марина Траттнер. У книзі надається короткий огляд різних розділів шведських архівів, в яких зберігаються документи, пов’язані з українською історією. Уперше до наукового обігу запроваджується низка джерел, що стосуються історії України XVI–XVIII століть. Особливе місце з-посеред документів належить до історії шведсько-українських відносин періоду гетьманства Івана Мазепи та Пилипа Орлика. Видання містить передруки малознаних документів та аналіз картографічних джерел.

Запрошуємо до читання книги «Скарби шведських архівів» у вільному доступі та перегляду відеозапису розмови з авторкою видання.