Всесвітній день здоров’я

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров’я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров’я в рамках ООН (ВООЗ). Мета святкування — підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий спосіб) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля. ВООЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров’я будь-яким темам і проводить різні  заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня.

2021 рік проголошений міжнародним роком медико-санітарних та соціальних працівників. У цьому році ВООЗ проведе кампанію під лозунгом «Захищати. Допомагати. Об’єднувати зусилля». Кампанія покликана продемонструвати нагальну необхідність капіталовкладень у розвиток кадрів охорони здоров’я, оскільки це дозволяє отримати повсюдну віддачу у вигляді зміцнення здоров’я, створення робочих місць, розширення економічних можливостей та зміцнення рівності.

Міжнародний рік медико-санітарних та соціальних працівників стане чудовою нагодою для того, щоб привернути увагу до потреби у збільшенні інвестицій в готовність медичних працівників, їх освіту і професійну підготовку для протидії пандемії і її наслідків.

У Всесвітній день здоров’я бажаємо усім бути здоровими та життєрадісними!

Інтернет-ресурси: