28 липня – День хрещення Київської Русі-України

День хрещення Київської Русі-України відзначається в Україні щорічно 28 липня – в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008-го № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України».

Святий рівноапостольний князь Володимир – один із засновників та покровителів нашої державності. Для українців свято його пам’яті символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це – символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави та віри. Це символ соборності всіх українців і наших земель навколо рідної політичної й духовної столиці – Києва, єдності нашого державного й духовного начал.

На Русі про християнство знали задовго до релігійних реформ Володимира Великого: християнами були Аскольд і Дір. Правдивим є факт хрещення княгині Ольги у 958-му році. Але вирішальним для процесу християнізації нашої країни є введення цієї релігії як державної у 988-990 роках.

Для унормування церковного життя у своїй державі Володимир видав Устав, призначивши десятину на утримання церкви, та визначив права духовенства.

Із прийняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом і в інших містах. Під впливом християнства розвивалися живопис, кам’яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв’язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи.

Саме православ’я визначило розвиток вітчизняної культури протягом наступних століть, зберегло Русь як окрему державу, а її жителів – як народ, не дозволило їх асимілювати сусіднім народам Західної Європи, які цього прагнули.

Православна віра згуртувала різноплемінне населення Київської Русі в єдиний народ, дала можливість на рівноправних умовах увійти до числа найбільш могутніх держав Європи, сприяла розвитку економіки, культури, мистецтва.

Інтернет-ресурси:

Задати питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *