27.05.2021
Чи всі ми свідомо ставимось до нашого життя і покращення здоров’я? Не всі і не завжди. А хотілось би. Нам на допомогу завжди готова прийти Дарка Озерна з книгою «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя».
Озерна, Д. (Дарка) Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя / Дарка Озерна – Київ : [Yakaboo Publishing], [2020]. – 160 с.
Авторка – біологиня, журналістка у сфері здоров’я та наукова блогерка. Головне правило Дарки – писати тільки про те, у чого є наукове обґрунтування. Вона прекрасно систематизує інформацію та розказує про складні речі простими словами, максимально доступно пояснює, як вибудувати систему, яка дозволить вам жити краще і довше. В своїй книзі «Ви це зможете!» авторка дуже просто пояснює, чому для гарного самопочуття важливий нормальний склад мікрофлори кишківника, які фактори впливають на вагу та як правильно будувати здорове харчування. Ця книга дає однаково аргументовані відповіді на питання, як і чому ми хворіємо, як із цим боротись, як жити здоровим повноцінним життям і не довіряти фейкам. Пані Дарка дуже детально пояснює, як сильно на нас впливає нестача сну, надлишок смаколиків та постійна пасивність, і щиро радить, як змінити звички та стиль життя на краще. Авторка не боїться жартувати, говорити легкою мовою з читачем, посилаючись при цьому на наукові факти та доказову медицину. Книга Дарки Озерної дає надію, що позитивні зміни можливі і залежать вони тільки від нашого вибору. І ми вже краще починаємо розуміти, що будь-які дієти – шкідливі. З ними не завжди досягають оманливих ідеалів тіла, але вони часто шкодять нашому здоров’ю – фізичному та психічному. А сироїдіння – це зовсім не погана ідея в нашому повсякденні. Та й якщо у вас немає алергії, то й глютен не такий вже страшний. А головне – жити помірно і просто, різноманітно харчуватись, пам’ятати про фізичну активність і завжди знаходити час для власних задоволень. Якщо дуже захотіти, то цьому легко можна навчитися! Ми всі це зможемо!
Книга вже є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.
20.05.2021
Коли нас запитують, як наші справи, нам не завжди хочеться озвучувати свої проблеми. І іноді просто машинально, не замислюючись, нерозбірливо зронимо: «Усе гаразд!» – чергова буденна відмовка. Ми навчились автоматично відгороджуватись від навколишнього оточення подібно героїні роману «З Елеанор Оліфант все гаразд» британської письменниці Гейл Ханімен.
Ханімен Ґ. З Елеанор Оліфант все гаразд: роман/ Гейл Ханімен; – Харків : Книжковий «Клуб Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 336 с.
Гейл Ханімен – молода шотландська письменниця. Не дивлячись на те, що цей роман – її дебют, авторка отримала за нього декілька нагород та схвальні відгуки критиків і головне – престижну книжкову премію Коста. Про свій зв’язок з героїнею вона сказала: «Елеанор Оліфант – це не я чи хтось з моїх знайомих, але звичайно я відчувала самотність – як і всі». Головна героїня твору – звичайна молода жінка з певними дивацтвами. Вона працює в офісі, не має друзів, не користується косметикою, а всі свої вечори проводить перед телевізором чи за читанням книжок. Її життя страшенно одноманітне, вона ні з ким не товаришує і часто надає перевагу висміюванню людей. І оця її зверхність – це просто своєрідний захисний механізм. В минулому Елеанор є жахлива таємниця, про яку вона нікому не розповідає. Після трагічного випадку, який стався в її дитинстві, вона зростала у прийомних родинах. Він залишив шрами не тільки на її обличчі, але й в душі. Та її життя починає кардинально змінюватись після того, як вона відвідала концерт маловідомої групи, де побачила на сцені музиканта Джонні. Хоч поки що вони навіть не знайомі, але вона впевнена, що саме він зробить її щасливою. Елеанор справді досить чудернацька особа та все ж вдало підмічає, що коли нас питають, як у нас справи, ніхто майже і не переймається про нас. Всі очікують відповідь: «Усе гаразд!». Ця книга читається на єдиному подиху. Неможливо не співчувати цій дивакуватій дівчині і не вболівати за нею всією душею.
Читаймо разом цей оригінальний твір! Двері нашого абонемента завжди відкриті для вас. Фото взяті з інтернету.
13.05.2021
Читати твори переможців Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» завжди цікаво. Серед сучасних українських письменників виділяють навпрочуд обдарованих особистостей. Марина Соколян з її романом «Серце гарпіїї» стала переможцем в цій нелегкій творчій конкуренції .
Соколян, М. Серце гарпії : Роман / Марина Соколян. – Київ. : Нора-Друк, 2013. – 252 с.
Роман був відзначений конкурсом «Коронація слова» як найкращий соціально-психологічний твір. Авторка показує, як часто наші думки і амбіції можуть впливати на наше оточення і змінювати долі людей. Головна героїня роману Ярослава приїздить із провінції до столиці і проходить свій шлях від бідної студентки до керівниці відділу у великій компанії. Та проходить вона його далеко не чесною працею. Маючи неабияку здатність плести інтриги, вона вдало влаштовує пастки своїм конкурентам, але ж сама їх віртуозно уникає. З бігом часу, ставши свідком злочину, Ярослава втікає в далеке село, щоб не тільки усамітнитись, але й уникнути подальших контактів зі своїм шефом. Але й там наша героїня користується своїм талантом і оголошує провидицею маленьку дівчинку з синдромом Дауна. Сценарій її спрацьовує: своє покарання отримують кілька нечесних людей і навіть організованих злочинних груп. І головним стає оголошення вбивці її керівника. Їй вдається виправити ситуацію, але ж і гарпія має серце, яке підказує, що не все ще втрачено. За словами авторки – «її героїня уміє знаходити підхід до людей, розгадувати їхні схильності та потреби. Але застосовує вона цей талант як мала дитина – переважно, з метою отримати від оточення якусь для себе вигоду. Тому найбільше для неї питання – чи годна вона подорослішати і навчитися якимось менш деструктивним стратегіям».
Ці 252 сторінки книги затягнуть вас у нескінченний вирій подій – прийдеться відкласти всі свої важливі справи. А згодом вам захочеться перечитати і інші твори цієї щирої і сміливої авторки, а у нас на абонементі їх вже чимало. Будемо щасливі, якщо ви відкриєте для себе цю сучасну українську письменницю – Марину Соколян.
06.05.2021
Мабуть нелегко віднайти в історії України постать, про життя і діяльність якої не вщухали оцінки і дослідження абсолютно протилежні і часом вкрай не об’єктивні. Для багатьох він був прикладом щирої любові до рідної землі, безмежної жертовності у героїчному відстоюванні її самостійності, а для декого – навпаки. Сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» радимо вам прочитати книгу Альфреда Єнсена «Мазепа. Історичні картини».
Єнсен А. Мазепа. Історичні картини / Альфред Єнсен – Харків: Фоліо, 2020. – 183 с.
Альфред Єнсен – шведський історик, слов’янознавець, перекладач. Він переклав багато творів Т.Шевченка, І.Франка, М.Коцюбинського, О.Пушкіна, М.Лєрмонтова та інших. Пан Єнсен дуже активно працював у сфері шведської україністики. Його книга – це переклад історичної монографії Альфреда Єнсена, створеної ще в 1912 році. Іван Мазепа займає особливе місце не тільки в історії України, а також і в історії Швеції. Головною метою цього дослідження була спроба пояснити складний та несподіваний навіть для близького оточення гетьмана вибір на користь Швеції. Два європейські монархи Карл ХІІ і Петро І проводили схожу зовнішню політику, мета якої полягала у збільшенні території держави та розповсюдження впливу на інші європейські країни. Тому невдовзі між Швецією та Російською державою спалахнула війна. Іван Мазепа був не тільки гетьманом українського козацтва, він був однією з найбагатших осіб свого часу і доволі довго користувався прихильністю російського царя. З огляду на це перехід гетьмана на сторону Швеції у самий розпал війни виглядає не зовсім логічним. Але ж наслідком такого вчинку став наступ російського царизму на автономію українських земель. Ця книга багата на величезну кількість маловідомого матеріалу, тут є море цікавих спогадів та відвертого листування – навіть найвибагливіші читачі не залишаться осторонь. «Він знехтував всім, що було йому найдорожчого в світі, знехтував і самим життям – аби піднести свою вітчизну», – сказав Пилип Орлик.
Книга вже чекає на вас у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.