На платформі ZOOM 16 cерпня відбулось засідання за круглим столом на тему: «Бібліотека і рух волонтерів: грані співпраці», на якому учасники поділились досвідом волонтерської діяльності у своїх бібліотеках. Це всебічна допомога переселенцям, плетіння маскувальних сіток, кікімор, проведення заходів та майстер-класів для дітей та дорослих, фасування продуктів і багато іншого. Корисною і цікавою була інформація про діяльність і досягнення мовного проєкту «Єдині» Івана Капелюшника, одного із його засновників. На даний момент проєкт охопив майже всю Україну, за чотири місяці завдяки йому більше 20 тисяч громадян перейшли на українську мову у своєму спілкуванні.
У світовій практиці найголовнішою ознакою волонтерства є те, що волонтер частину свого вільного часу, сил, енергії, знань, досвіду добровільно витрачає на здійснення діяльності, яка є корисною людям і суспільству загалом. Охарактеризувати волонтерство можна за такими критеріями: безкорисливість, добровільність, допомога “іншому”, громадське охоплення.
Під час військового стану бібліотечних фахівців скорочують, або переводять на неповний робочий день, тому допомога волонтерів допомагає частково компенсувати нестачу рук.
Робота волонтерів бібліотеки є багатогранною: від проведення заходів, ведення клубів за інтересами, організації виставок, ремонт книг, участі у бібліотечних заходах, до асистента програми літнього читання, помічника у класі домашніх завдань та ін.
Бібліотеки стали для багатьох волонтерів гостинною домівкою, майстернею ідей та творчою вітальнею. Продовжуємо працювати на інформаційному фронті і наближати перемогу всіма доступними засобами.