Іздрик неканонічний…: до ювілею поета

Юрій Романович Іздрик народився 16 серпня 1962 року у м. Калуш на Івано-Франківщині. З 1984 року працює інженером в Івано-Франківську на заводі автоматизованих ливарних машин, згодом — у Калуському науково-дослідному інституті галургії (1986-1990).

У 1986 році брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1989 р. розпочалася історія легендарного журналу — «Четвер». Саме у ньому публікуються перші твори прозаїка.

Після літературного дебюту митець ненадовго перериває письменницьку творчість. Окрім редакції «Четверга», Іздрик починає активно займатися малярством (1990–1994). Про це свідчить участь у численних художніх виставках: «Провінційний додаток № 2» (1991), «Пасаж-1» (1992), «s-об’єкт» (1993), бієнале «Імпреза» (1993), «Дні сучасного мистецтва у Львові» (1994), «Повернення в Калуш» (1994) та ін. Поміж цим займається художнім оформленням книжок (збірка Ю. Андруховича «Екзотичні птахи і рослини») і журналів. Проводить персональні виставки — «Kchenkitsch» (1990, Івано-Франківськ), «Колекція» (1993, Івано-Франківськ, Львів, Чернігів), «Іздрик: живопис, графіка, трансильванія». Власне, ті чотири роки новонавернений художник заробляє на життя своїми малюнками: роботи користувалися популярністю й зараз знаходяться в приватних колекціях та галереях України, Польщі, Німеччини, Австрії, Іспанії, США, Таїланду.

У 1994 році митець остаточно повертається до літературної творчості та діяльності. Справжнім злетом у літературній творчості Юрка Іздрика став роман «Воццек» (1997), у якому автор по-справжньому розкрив своє обдарування. Тривале метання поміж музикою, візуальним мистецтвом і літературою на сьогоднішній день вирішується на користь першого, хоча Ю. Іздрик продовжує писати вірші та працює над виданням вуличного журналу «Просто неба». Поет Юрій Іздрик у 2010 році разом з поетом та музикантом Григорієм Семенчуком заснував проєкт «DrumТИатр». З нагоди ювілею митця відділом електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування підготовлено бібліографічний покажчик «Іздрик неканонічний». Дізнатися більше та знайти літературу про прозаїка можна у електронному каталозі бібліотеки.