Боротьба росії з українською ідентичністю

За радянської доби велич російської культури та її буцімто визначальний вплив на культури підкорених народів набув політичного характеру. У шкільних підручниках і вищих навчальних закладах її трактування супроводжував постійний епітет «велика»: «велика й могутня російська мова», «великі російські письменники», «великі російські романи» тощо.

Натомість з української культури по-варварському вилучили цілі пласти під приводом боротьби з «українським буржуазним націоналізмом». Зросійщення і приниження української культури супроводжувалось періодичними жорстокими «чистками» творчих середовищ. Все це призвело до її маргіналізації й численних лакун у процесах її історичного розвитку. Проблематику цього питання розкрили у прямому етері 15 серпня поет та художник Анатолій Горовий та філолог-бібліотекар Ірина Костюк.

Росія не просто винищує українську культуру – вона свавільно й нахабно привласнює чуді національні символи. “Ми є народ, у якого вкрали назву”, – так за пару століть академік Михайло Грушевський написав про одну з найгучніших крадіжок Московії, яка вкрала назву “Русь”. Таким чином вона проголосила себе спадкоємицею Русі. Триста років тому після перемоги над Швецією й укладенням Ніштадтського мирного договору у 1721 році, Петро І перейменував Московське царство на Росію, а себе проголосив імператором.

Вже давно не секрет, що в України росія століттями крала історію та культуру. Грабувала, вивозячи українські твори мистецтва, винаходи й технології, а усіх, хто намагався боротися проти цього, — убивала. Інші країни також були обкрадені цією державою-мародером.

У ході бесіди Анатолій Горовий наголосив, що російська культура й справді унікальна — неповторна у культивуванні жорстокості, насильства, нелюдства. Культура кат. Культура чорної діри, яка руйнівно засмоктує й пожирає усе, що нею не є.

Отримати додаткову інформацію про бесіду-етер ви можете у відеозаписі.