Квітує ніжно рідна українська земля, вірує яскраво травень, дзвенить у блакиті пташиний спів! Незважаючи на страшну війну, прокидається від сну природа, Україна вдягається у трави та бузок і теплий весняний вітерець приносить до нас світле і радісне свято травня – свято Матері!
Воно стукає у кожну оселю, і ставши на порозі, нагадує нам про мудрість віків –
звичай вшановувати Материнську Долю.
Мати, матуся, мама, мамочка, ненька, скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, наймиліша… Це ти тихою колисковою оберігала наш сон у дитинстві, навчала нас жити за законом правди, будила совість, берегла від ганьби. І ми стоїмо на колінах перед твоєю любов’ю та добротою, перед твоєю мужністю і ніжністю. Твої очі супроводжують нас у далеких життєвих мандрах, материнська ласка зігріває все життя, а мудре слово допомагає долати труднощі.
Споконвіку на Україні шанували одну з головних заповідей Біблії: шануй батька свого і матір свою. Ви шануєте батьків, коли вдячні за все, що вони зробили для вас.
Ще в давніх українських віруваннях Берегиня – це мати всього живого, богиня родючості, природи та добра, небесну ж Богородицю Марію просили про заступництво і допомогу, віддавали їй честь і хвалу за перемогу в битвах.
З давніх часів був створений своєрідний культ жінки-матері, про безмежну материнську доброту, всепрощаючу любов складено легенди, пісні, вірші, молитви. Саме цьому образові присвячували поезії Тарас Шевченко, Леся Українка, Василь Симоненко, Андрій Малишко, Борис Олійник, Олександр Олесь, її образ постає з творів О. Довженка, М. Хвильового, І. Драча, П. Грабовського, Г. Косинки.
Історія цього свята розпочалася у 1908 році, коли американка із Філадельфії Анна Джервіс запропонувала відзначати день на згадку про свою матір, яка передчасно пішла. Пізніше свято було офіційно узаконене. У 1928 році жінки-українки почали відзначати це свято в Канаді, з того часу воно прийшло на Україну, вкоренилось тут і дуже полюбилось українцям, бо ж з давніх-давен вони з великою повагою ставились до жінки-матері. Відзначення Свята Матері стало традицією, і так було до 1939 року, а потім його заборонили і вже більше не відзначали. Довгий час воно було заборонене, сьогодні ж, офіційно Указом Президента з 1999 року його відзначають як в Україні, так і в багатьох країнах світу.
Це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе, що вони для нас зробили, за їх любов, турботу і терпіння. Не забудьте привітати своїх найрідніших матусь!
Сьогоднішня тематична добірка літератури цікава як для дітей, адже вона допоможе їм краще збагнути значення сімейних цінностей, родинних зв’язків на прикладі літературних сюжетів, так і для дорослих, адже Мама сьогодні, це жінка, яка встигає все та усюди.
Читайте, міркуйте та насолоджуйтесь!
Електронний каталог Публічної бібліотеки імені Лесі Українки допоможе вам дізнатись про наявність та місцезнаходження книги в бібліотеках міста та замовити її в найближчий бібліотеці до вас.