Ресурси для пошуку грантів

Для бібліотек грант  – це можливість перейти на якісно інший рівень роботи, впровадити нові, затребувані послуги для користувачів.

Гранти від Українського культурного фонду

Грантові заявки регулярно оновлюються на цих сайтах:

https://gurt.org.ua/;

https://biggggidea.com/

https://www.prostir.ua/

Які організації варто моніторити?

ESC (European Solidarity Corps) – Незалежно від сфери та місця проведення активностей, програма надає можливість молоді брати участь у волонтерстві, стажуванні та роботі, проєктах солідарності, нетворкінгу. Водночас програма надає можливість міжнародним організаціям — як державним, так і приватним — приймати та підтримувати волонтерів. Це включає, наприклад, організацію нетворкінгів або проведення тренінгів та підтримки з адміністративних питань.

House of Europе – Підтримка професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. «Дім Європи» пропонує більш як 20 програм: поїздки на конференції, професійні події, стажування і нетворкінг у ЄС та Великій Британії, навчальні подорожі, резиденції, тренінги та інші можливості.

Zagoriy Foundation – Основним напрямком грантової програми Zagoriy Foundation є підтримка проєктів, спрямованих на розвиток культури благодійності в Україні. Це проєкти спрямовані на підвищення довіри до діяльності благодійних інституцій, розвиток комунікацій та партнерств, проведення досліджень, а також підтримка новітніх підходів до реалізації благодійних ініціатив.

 National Endowment for Democracy – бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність. Фонд активно працює з українськими ініціативами, які сприяють розвитку демократії, співпраці та активності різних верств населення. Заявки подають щокварталу.

CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION  – потрібно заповнити форму про організацію та проєкт, який подаєте на фінансування. За місяць отримуєте відповідь щодо подальших кроків. Заявки приймаються протягом року.

Міжнародний Вишеградський фонд Співпраця у сфері культури; Наукова співпраця і наукові дослідження; освіта (семінари, літні школи); молодіжні обміни; транскордонна співпраця Польща-Словаччина-Україна або Угорщина-Словаччина-Україна; промоція туризму

Німецький Фонд „Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” – проекти пов’язані з історичною тематикою

Cловацький фонд з підтримки місцевих заходів

Фінський Фонд Місцевого Співробітництва

Програма польсько-українських обмінів молоді, Національний центр культури (Польща)

INTERCULTURAL INNOVATION AWARD  якщо ваш проект має чітко окреслену інновацію – вам сюди!

Рада Європи – багато пріоритетів та фокусів роботи, зокрема демократія, права людини, гендерна рівність. Активно підпримують молодь та проекти, які пов’язані із роботою із молоддю. На сайті завжди доступна інформація з пріоритетами у фінансуванні на рік – тому шукайте її і враховуйте  заявці при подачі. В будь-якому випадку першочерговим кроком буде реєстрація громадської організації на сайті – опісля Ви маєте отримати підтвердження, щоб отримати доступ до грантів та подаватися на фінансування.

Фонд Відродження

Гранти Посольств інших країн

Посольство США

Проекти розвитку співпраці i сприяння демократії Посольства Литви в Україні – пріоритетні напрямки фінансування: регіональне співробітництво,  інтеграція України у європейський простір

Посольство Канади 

Посольство Франції

РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?

Більшість фондів мають декілька часових рамок подачі аплікаційних форм. Зазвичай це раз у три місяці. Проте є фонди, які постійно приймають заявки. Важливо постійно робити огляд заявок, які з’являються.

Варто запланувати достатньо часу на заповнення заявки, щоб залишився час для прочитання, коректування та редагування – це дуже важливо, адже потенційним грантодавець може стати вашим тривалим партнером або ж одразу сформувати про вас негативне враження.

Враховуйте фокуси та пріоритети потенційного грантодавця, щоб не витрачати і свій час, і час організація, яка оголосила грант.

Робота із грантами – дуже системна праця. Тому людина, яка відповідає за цю ділянку в організації, має 70% часу займатися саме пошуком грантових можливостей, написанням грантів та побудовою довготривалих партнерських відносин із грантодавцями!

Враховуйте, що після отримання гранту важливо прозвітувати про його використання –  у кожного фонду свої вимоги, з якими Вас обов’язково ознайомлять після отримання фінансування. Проте загальну інформацію про звіти Ви можете знайти і на сайті грантодавця. Порада – усі документи готувати поступово під час грантового періоду, а не в останній момент – важливо сприймати грантодавця як партнера і комуні кувати безперервно, часто проявляючи ініціативу та тримаючи в курсі того, що у вас відбувається.