Бачити українською: місія на виживання

Ольга Дубчак уже понад п’ятнадцять років редагує тексти різних стильових напрямків і хоче про це поговорити. Саме редакторська робота надихнула її писати книжку в науково-популярному стилі, адже Ольга знає, що сухий академічний стиль, яким зазвичай викладають правила української мови, і погано сприймається, і майже не запам’ятовується. Першу книжку серії «Українська мова» присвячено українським звукам, їхньому походженню, основним правилам уживання, а також буквам, що ці звуки закріплюють на письмі.

Книжки філологині Ольги Дубчак: «Чути українською»​, «Бачити українською», “Перемагати українською”.

29 березня модератор Ірина Костюк провела онлайн-зустріч на сторінці Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки. Говорили з авторкою книг Ольгою Дубчак про роль української мови у протистоянні з агресивним ворогом.

Мова ненависті — річ погана, але під час війни — цілком добра й навіть необхідна. Як ми називаємо ворога? За якими мовленнєвими особливостями легко його розпізнаємо? Чи вміємо ми воювати словом? Чи достатньою є наша русофобія?

Авторка книжки «Перемагати україн­ською» намагається розібратися з усіма цими питаннями й доводить, що воювати на мовному фронті так само важливо, як і безпосередньо на полі бою. Наша мова вміє давати відсіч ворогам і бути твердою крицею, однак для українського народу вона є передусім домом буття. Українська — це мова любові, ніжності й підтримки в тяжку мить. І саме зараз вона потрібна нам як ніколи.

Книжка «Перемагати українською» — це також про плекання українського слова й прагнення берегти його попри все.

Переглянути відеозапис етеру ви можете за посиланням.