Бути здоровим. Як просто і складно…

Здоров’я – дорожче золота
Вільям Шекспір

Доброго здоров’я, друзі!

У наш час здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, а й фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, воно є основою  довголіття і необхідною умовою упевненості у собі, гарного настрою, здійснення творчих планів,  умовою високої працездатності, створення міцної сім’ї, народження та виховання дітей!

Всесвітній день здоров’я відзначається 7 квітня, починаючи з 1950 року, свято було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.  Головні  меседжі в цей день –  профілактика та увага до нашого власного здоров’я!

У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я – решта все, додасться», – так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.

Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Людина сьогодні звикла сподіватися не на захисні сили свого організму, а на могутність медицини. Микола Михайлович Амосов –  відомий кардіохірург, який врятував тисячі життів, перестав оперувати в 79 років, вивчав питання здоров’я, методи довголіття, практикував здоровий спосіб життя стверджував: «Тільки сама людина винна в своїх хворобах. Найчастіше вона хворіє від ліні і жадібності, але іноді й від нерозумності, незнання та відсутності здорового глузду. Не потрібно сподіватися на медицину: бійтеся потрапити в полон до лікарів! Вона лікує багато хвороб, але не може зробити людину здоровою. Вона навіть не може навчити людину, як стати здоровою. Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим. Лікарі вилікували хворобу, але здоровим ви можете стати лише власними зусиллями».

На здоров’я впливає безліч чинників і найголовніший з них – спосіб життя. Згідно з даними вчених, здоров’я людини залежить від: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 20% – станом довкілля, 20% становить спадковість, 10% рівень розвитку медицини. Тому справедливі є слова: «Ваше здоров’я у ваших руках!»

Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий – необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною ще в стародавньому світі, тому що він (здоровий спосіб) – є однією з умов  формування, збереження та зміцнення здоров’я. Тільки здорова людина може ефективно працювати, створити міцну сім’ю та приносити максимальну користь суспільству.

У всьому світі вже визнали, що до якого б рівня досконалості не доводилась діагностика захворювань та їх лікування, зупинити зростання захворювань можливо тільки, якщо серйозно  займатись їх профілактикою, підвищуванням рівня медичної, санітарної культури, формуванням здорового способу життя людей.

Ми хочемо, щоб Ви і Ваші близькі завжди були здорові, цінуйте те, що у вас є, бережіть себе і вмійте радіти кожному дню.

Пропонуємо вашій увазі тематичну підбірку  літератури, підготовлену відділом електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, в якій ви знайдете багато цікавого для себе та свого здоров’я.

Для інформаційного пошуку користуйтесь – Електронним каталогом Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.