ЧАЮВАННЯ І ВИШУКАНІ КОСТЮМИ: ЯК ПРОЙШОВ ОСІННІЙ РЕТРОКРУЇЗ У КИЄВІ

У  столиці відбувся осінній «Ретрокруїз» традиційний парад на ретровелосипедах у ретрокостюмах вулицями міста. 
Від початку за приклад київський захід взяв Tweed Run у Лондоні – центральний ретрофестиваль Європи, якому вже 11 років. Його мета – відтворити всі найкращі ритуали Англії: твідові костюми, наче в Шерлока Холмса чи Агати Крісті, чаювання та пікніки в парку, ретровелосипеди.
Для учасників – це нагода на один день перевтілитися у стильних британців минулих епох.

«Ретрокруїз» стартував біля Маріїнського палацу, де учасники зібралися та грілися за чашечкою гарячого чаю. Охочі могли потанцювати під мелодії 20-х–30-х років. Звідси розпочався велопарад, який завершився вечіркою…

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/chayuvannya-i-vyshukani-kostyumy-yak-proyshov-osinniy-retro-kruiz-u-kyyevi

КИЇВСЬКА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК ВІДЗНАЧИЛА ЮВІЛЕЙ

10 років тому у столиці було створено КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» рішенням Київської міської ради від 29.04 2010 №577 /4015 «Про створення комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді». Статут комунального позашкільного закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» було затверджено 03.09.2010 року виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією). Сьогодні юні дослідники Києва роблять перші кроки в науці у 15-ти наукових відділеннях, 3-х науково-практичних школах та 70 секціях Київської МАН…

Унікальність Київської МАН полягає у тому, що саме тут учні можуть отримати знання й можливість завдяки науково-дослідницькій діяльності в секціях академії, лабораторіях закладів вищої освіти  та науково-дослідницьких установ створювати наукові проєкти, робити публікації у наукових виданнях та отримувати патенти у галузях науки, які взагалі не представлені в шкільній програмі…

Наукове кураторство діяльністю закладу здійснює Національна академія наук України через президію Київської МАН, до складу якої входять 7 директорів наукових інститутів НАН України, а також директор українського відділення «Міжнародного центру наукової культури – Всесвітньої лабораторії» та перший проректор НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»…

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/kyivs-ka-mala-akademiya-nauk-vidznachyla-yuviley

200 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ НА МРІЮ: ВИЗНАЧИЛИ, ЯКІ ШКОЛИ ТА САДОЧКИ ОТРИМАЮТЬ ГРАНТИ ВІД МЕРА СТОЛИЦІ

Щорічний загальноміський конкурс проєктів на отримання грантів Київського міського голови в галузі освіти-2020 завершено. Цьогоріч свої проєкти на конкурс надіслали 29 закладів: 3 садочки, 15 – загальної середньої освіти, 5 – позашкільних та 6 – професійних (професійно-технічних). 

На конкурс надіслали 31 унікальний проєкт. Із них до фінального етапу презентації-захисту дійшли 27, які за оформленням та змістом відповідали всім вимогам. Конкурсна комісія визначила 8 переможців за напрямами «Заклад з ідеєю» та «Новий освітній простір», які отримають по 200 000 грн.

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/200-tysyach-hryven-na-mriyu-vyznachyly-yaki-shkoly-ta-sadochky-otrymayut-hranty-vid-mera-stolytsi

НА СОБАКАХ І ПАМЯТНИКАХ: ЯК У СТОЛИЦІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ КРАВАТКИ

У Києві вперше організували День краватки. Це хорватське національне свято у світі відзначають уже 17 років.
Ідея відсвяткувати цей день належить хорватському посольству, бо Хорватія вважається батьківщиною цього аксесуара.

Червону хустину зав’язували на шию солдатам наречені та дружини на знак взаємної вірності, проводжаючи їх на Тридцятирічну війну. За цими хустинами були впізнавані хорватські солдати, котрі воювали під французьким прапором. Звідси і назва краватка, оскільки цей стиль французькою називався à la croate.

На Андріївському узвозі паперовими краватками прикрасили пам’ятники Тарасу Шевченку та Ярославу Мудрому. Аксесуари роздавали перехожим. Кияни одягали їх і собі, і своїм чотирилапим друзям. На металевій огорожі біля скверу музею-майстерні Івана Кавалерідзе всі охочі могли зав’язати власну краватку або паперові краватки, які виситимуть тут до кінця тижня…

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/na-sobakakh-i-pam-yatnykakh-yak-u-stolytsi-vidsvyatkuvaly-den-kravatky

КЛУБНА КУЛЬТУРА ТА АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ: ЩО ПРИВАБЛЮЄ ІНОЗЕМЦІВ У КИЄВІ

До початку пандемії Київ щороку відвідувало майже 1,5 млн іноземців. Столиця України для гостей країни – це стартовий майданчик знайомства з українською культурою, мовою та кухнею!

Тетяна Пасічник, гід по Києву, щотижня проводить екскурсії для іноземців «Kyiv City Travel». Цей захід організовує Управління туризму та промоцій КМДА…

За велику кількість цікавих різнопланових кав’ярень та клубів, у яких є «свій дух та стиль», Київ зараз називають «другим Берліном». Low-cost квитки до Києва спричинили не тільки те, що українці можуть поїхати «на каву у Відень», а й чимало європейців, особливо студентів, приїжджають на вікенд до Києва…

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/klubna-kul-tura-ta-andriivs-kyy-uzviz-shcho-pryvablyuye-inozemtsiv-u-kyyevi

У МУЗЕЇ ГОЛОДОМОРУ В КИЄВІ ПРОХОДЯТЬ ЕКСКУРСІЇ ДЛЯ НЕЗРЯЧИХ

У рамках проєкту «Дотик на пам’ять» команда Музею Голодомору адаптувала освітнє заняття та екскурсію для незрячих та слабозорих.

Вперше в Україні незрячі та слабозорі можуть «побачити» архівні фото, зроблені у 1932 – 1933 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, ознайомитись із архівними документами шрифтом Брайля та дослідити територію музею за допомогою тактильних макетів. Також екскурсія включає аудіодескрипції меморіальних об’єктів…
Музей знаходить за адресою вул. Лаврська, 3. Замовлення екскурсій за тел.: (044) 254-45-12.

Команда музею адаптувала офіційний сайт відповідно до міжнародних стандартів вебдоступності. Кожен охочий, зокрема люди з інвалідністю та літні люди, матимуть комфортний доступ до інформації про музей, його тему, а також освітні заходи. За необхідності тепер можна буде змінювати кольорову гаму та розмір шрифтів, що полегшить знайомство з інформацією для людей з порушеннями зору. Для незрячих відвідувачів до кожного зображення на сайті додано альтернативний текст та описи історичних фотографій, а усі сторінки та посилання сайту стали доступним для скрінрідерів (програм зчитування з екрану).

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/u-muzei-holodomoru-u-kyyevi-prokhodyat-ekskursii-dlya-nezryachykh