Бути молодим незалежно від віку – можливо! Як зберегти молодість душі та тіла, розповіла психолог Людмила Шепелева у книзі «До біса старість. 30 реальних способів зберегти молодість і здоров’я». Презентація відбулася в залі медіаресурсів 24 вересня. Досвід авторки у боротьбі зі старістю був цікавим для багатьох людей, котрі прийшли на захід. Пані Людмила постійно контактувала із залою, активно залучала слухачів до співпраці, цікавилась їхніми історіями та враженнями.
Людмила Шепелева народилася на Запоріжжі, працювала 15 років учителем української мови та літератури, 10 років психологом. Потім бізнес-тренером, директором по роботі з персоналом у великій компанії. Людмила зізнається, що мала пристойну кар’єру і впорядковане життя. За її словами, «всередині пробивалося відчуття, що це не моє, це тимчасово, ось трохи – і я дозволю собі жити, як хочу. Я розуміла, що найважливіші справи відкладаю, а час плине, можливості тануть. Я раптом усвідомила, що вже багато чого із задуманого не станеться, а для справжньої мрії ніколи не вистачить часу і місця в житті, коли я витрачу його на очікування. До речі, нас таких мільйони».
Останнім часом стала модною тенденція заперечення старості, начебто її не існує. Ми боїмося стати непотрібними, забутими. Боїмося, що багато наших мрій так і не здійсняться. Боїмося старечих хвороб, недоумства, зморшок, імпотенції. Всі ми так чи інакше цього боїмося. Але з іншого боку, авторку хвилювало питання: скільки можна постійно чогось боятися?
У книзі багато історій конкретних людей. Клариса довела, що відсутність шкідливих звичок дозволяє у 87 виглядати на 20 років молодше. Підглядаючи за позитивно налаштованим Генрі, авторка зрозуміла, що так можна зменшити тривогу, повірити в себе, у свої здібності. Олена допомогла Людмилі Шепелевій змінити звички в харчуванні: виявилося, що обмеження калорій з віком лише на користь. Стефані кожен божий день проходить 3000 кроків. І перешкодити їй не можуть ні бридкий бостонський сніг, ні вітер Атлантики. Зустрічаючись з новими дуже дорослими друзями на курсах англійської, у басейні чи в подорожах, спостерігаючи їхні захоплення музикою, літературною творчістю або театром, письменниця переконалася – вони розквітають, зовсім не помічаючи, що солідний вік дихає їм у потилицю. Ці люди знають: поки рухаються – вони живуть.
Тепла та дружня атмосфера, жартівливі тести на визначення фізичного віку й багато цікавинок, – усе це зробило презентацію книги Людмили Шепелевої цікавою, корисною та пізнавальною для слухачів різних вікових категорій.
Книга незабаром буде доступною у відділі абонемента.
Запрошуємо до прочитання й молодіння!