Ліси ‒ легені планети!

До Міжнародного дня лісів

Ліс є однією з екосистем планети, яка до сьогоднішнього дня у великій мірі змінилася під впливом людської діяльності. Завдяки використанню лісу , людство має можливість відновлювати деякі компоненти біосфери, зниклі в результаті господарської діяльності людини, а також проводити різні вироби для власного користування. У лісі сьогодні мешкає безліч живих істот, які просто не вижили б поза лісовими масивами. Також на території багатьох лісів знаходяться водойми, що мають велике значення, як для господарської діяльності людини, так і для всього кругообігу води в природі. Ліси – один з головних джерел збагачення нашого повітря киснем. Роль лісів неможливо переоцінити з точки зору розвитку економіки різних країн, поліпшення стану навколишнього середовища та підвищення добробуту народів. Деревина є одним з головних джерел палива, відмінним будівельним матеріалом, сировиною для отримання різного роду речовин (лікарських, технічних, фарбувальних). Лісовий фонд нашої планети є основним джерелом надходження кисню у повітря, та за своїм призначенням і розташуванням виконує багато інших функцій, в тому числі рекреаційні, водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, забезпечує потреби суспільства в лісових ресурсах. Сучасні екологічні проблеми лісів мають не просто загальнодержавний, а й глобальний характер. А тому вирішення екологічних проблем зелених насаджень нашої держави стає дедалі актуальнішим, як у міжнародних відносинах, так і в економічному та науково-технічному співробітництві.

З екологічної точки зору, сьогоднішня ситуація в Україні та світі є дуже небезпечною. Але, водночас, і закономірною, оскільки ринкові перетворення, структуризація економіки і господарських зв’язків збільшують негативні антропотехногенні навантаження на навколишнє природне середовище на початковому етапі їх проведення. На це впливають різні групи чинників, а саме: політичні, соціально-економічні, організаційні, техніко-технологічні тощо. Тому, Україна повинна рухатися шляхом гармонізації національного природоохоронного законодавства, вимог і стандартів екологічної безпеки господарської діяльності із західноєвропейськими нормами та адаптації до європейського екологічного простору. Екологічний стан навколишнього середовища, рівень і характер природокористування та природоохоронних заходів, екологобезпечність технологій мають повною мірою узгоджуватися із світовими стандартами.

21 березня відзначають Всесвітній день лісів за роль і значення лісів та лісового господарства в житті суспільства. Його започаткували за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 28 листопада 2012. Міжнародний день лісів, вперше відзначався 21 березня 2013 року.

Щороку в цей день фахівці в усьому світі знаходять час для обговорення цінності лісу. Населення може дізнатися як відбувається або ж має відбуватися збалансоване управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без заподіяння шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

Пропонуємо ознайомитись із оглядом літератури та тематичною презентацією  з нагоди Міжнародного дня лісів. Додаткову літературу можна знайти у електронному каталозі бібліотеки.

Задати питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *