Екскурсія “Історія однієї вулиці. Олесь Гончар”

15-11-2017 У рамках проекту “Київ туристичний” відділ краєзнавчої літератури та бібліографії організував  екскурсію “Історія однієї вулиці. Олесь Гончар” для учнів 8-А класу гімназії Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

На місцево-оглядову прогулянку учні вирушили разом з екскурсоводом-волонтером Ліги екскурсоводів міста Києва, спільноти «СкороХод»  Анною Налєскіною, завідувачем відділу Надією Грищенко  та класним керівником  8-А класу гімназії Наталією Анатоліївною. Під час прогулянки діти дізналися про ряд цікавих фактів з історії вулиці О. Гончара: про її неодноразове перейменування, місцеві будинки і мешканців, про архітектурні особливості будівель, зведених на цій місцевості.

Сучасна вулиця Олеся Гончара багаторазово змінювала свою назву. Деякі імена вдало відбивали історію. Наприклад, найдавніше – Мало-Володимирська – було дано, оскільки вулиця починається біля кордону “граду Володимира”. Також не випадково було присвоєно ім’я Валерія Чкалова: в 1939 році на цій вулиці кияни вітали відважного льотчика, який вперше здійснив безпосадочний переліт через Північний полюс у ВАНКУВЕР – США.

У 1996 році відбулося сьоме, останнє перейменування вулиці – на честь померлого в 1995 році українського письменника,  критика, громадського діяча Олеся Гончара. Пам’ятник Гончару прикрасив сквер поруч з вулицею Гончара на розі вулиць М. Коцюбинського та Чапаєва.

По закінченню подорожі втомлені, але задоволені від змістовної подорожі учні  були запрошені до  пам’ятника  Олесю Гончару, що був відкритий у травні 2001 року в однойменному парку. Скульптори пам’ятника – Володимир Чепелик з сином. Капелюх, книга і лист каштана на камені символізують трепетне ставлення Олеся Гончара до Києва. Біля пам’ятника відбулася фотосесія  на згадку.

Класний керівник висловила особу подяку  екскурсоводу-волонтеру Анні Налєскіній та завідувачу відділу Надії Грищенко за організацію та проведення цікавої прогулянки.