Крас Василь

Василь Крас (нар. 1962 р.) — український письменник, автор історичних романів, лауреат премії «ДніпроБукфест 2019» за роман «Татарський бранець». У 2020 році автор отримав премію «Коронація слова» за роман «Руїна», а за обидва ці романи у 2022 році його було нагороджено премією ім. В. К. Малика.

Автор жив і працював у м. Лимані, але через повномасштабне вторгнення російських військ переїхав і нині мешкає у Київській області.

21 червня 2023 у нашій бібілотеці відбулася презентація книги «Побратими», яка є третьою книгою циклу «Нескорені», до якого ввійшли романи «Татарський бранець» і «Руїна», та продовженням описаних у них пригод.

Роман насичений буремними історичними знаковими подіями 1659 року. Початок року. В країні розгорається полум’я україно-московської війни. Поряд із гетьманом Іваном Виговським діє зрадник, який працює на Таємний приказ Московії. Сейм у Варшаві й затвердження урізаних статей Гадяцького трактату. Скрізь удосталь ворогів і зрадників. Однак є лицарі, які сміливо виходять на боротьбу за волю, справедливість, державність. Троє козаків-побратимів кидають виклик свавіллю й несправедливості. Велика кількість пригод. Битви, поразки й перемоги. Честь і ганьба. Кохання та зрада…

Знайти книги автора можна у електронному каталозі бібліотеки.