Кущ Павло

Народився Пало Кущ в селищі Андріївка Бердянського району Запорізької області. У рідному селі він закінчив середню школу. Саме тут написав свої перші твори.

Навчався у Київському державному університеті ім. Т. Шевченка  на факультеті журналістики.

Молодий письменник друкував гумористичні твори та стажувався у газетах “Комсомолець Запоріжжя” та “Запорізька правда”. Кілька років попрацював заввідділом районної газети у Чигирині Черкаської області, а з 1991-го за запрошенням працював в одній із донецьких газет.

Павло Кущ тривалий час був власним кореспондентом газети “Україна молода” Донецької області, з якою він зв’язав більшу частину свого життя. Саме в Донецьку 1999 року вийшла у світ перша дитяча книжка Павла Куща «Далі буде…», невдовзі з’явилася ще й збірка гумору і сатири «Вечори на хуторі без «Тропіканки», за яку Куща прийняли до Національної спілки письменників України.

Згодом видаються збірки: «Комарські острови» (2003), «Вогняна Земля» (2006), «Братани по розуму» (2011) та повісті для дітей «Ревин хутір» (2004), «КотоВасія» (2006, 2007).

З червня 2007 року Павло Вікторович Кущ – відповідальний секретар Донецької організації НСПУ, а з  жовтня 2009 року– власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр». 29 вересня 2011 року Павло Кущ обраний головою Донецької організації НСПУ.

Наприкінці січня 2015  отримує премію Кабінету Міністрів імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Також Павло лауреат літературних премій ім. Остапа Вишні.

У 2022 році Друкарський дім Олега Федорова видав нову книжку короткої прози Павла Куща «Телепланетяни». А  цьогоріч за підтримки односельчанина світ побачило трикнижжя  « Зі швидкістю літа» для молодших читачів.

Запрошуємо переглянути презентацію книг. Знайти книги автора можна у електронному каталозі  бібліотеки. Один із заходів з участю Павла Куща відбувся у нашій бібліотеці 14 серпня 2023 року. Бажаємо приємного перегляду і захопливого чтива.