Магдебурзьке право у Києві 

530 років тому в Києві було запроваджено Магдебурзьке право. Сучасні історики пов’язують цю подію з початком правління великого князя литовського Олександра. Документальна згадка про функціонування уряду війта в Києві датована 26 травня 1494 року.

Пам’ятник на честь повернення Києву Магдебурзького права – найстаріший в столиці. Монумент доби класицизму архітектора Андрія Меленського складається з 18-метрової колони на верхівці з кулею та хрестом та постамента.

Пам’ятник відкрито на схилах Дніпра, поблизу урочища Хрещатик у 1802 році. Він має декілька назв: Колона Магдебурзького права, Пам’ятник хрещення Русі, Нижній пам’ятник святому Володимиру. За багаторічну історію свого існування змінювалися окремі фрагменти цілісної композиції. 

Давні фото пам’ятки архітектури початку ХІХ століття можна переглянути у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії.

Ілюстрації — Киев на почтовой открытке конца ХІХ – начала ХХ века : фотоальбом / [А. Арутюнян]. – Киев : [Издатель Ашот Арутюнян], 2005. – 160 с.

Запрошуємо!