Світ дитячої книги

Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Крістіана Андерсена, світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Свято встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY) та відзначається щороку, починаючи з 1967. З перших днів свято було позитивно сприйняте в різних куточках світу і відразу набуло всесвітнього значення. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. Метою свята є привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.

 У рамках святкування раз на 2 роки вручається головна винагорода – Міжнародна премія імені Ганса Крістіана Андерсена. Премія заснована у 1956 році за ініціативи Елли Лепман – засновниці Міжнародної ради з дитячої книги – для дитячих письменників, а з 1966 року ще й для художників-ілюстраторів, адже це люди, що роблять дитячі книжки справді прекрасними. Нагороди вручаються на з’їздах Міжнародної ради з дитячої книги.

Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу. В дитячих бібліотеках та книгарнях відбуваються цікаві акції, конкурси та розіграші. Однак це свято можна відзначати в колі сім’ї. Це дозволить відвернути увагу дітей від численних гаджетів, цифрових ігор та інтернету до справжньої паперової книги, яка не тільки розвиває уяву малечі, але й відкриває двері перед цікавим та невідомим світом.

Відзначення Міжнародного дня дитячого читання – це нагадування про силу дитячої книги збагачувати життя, навчати цінним урокам і розважати. Це день, коли освітяни, бібліотекарі, батьки та діти об’єднуються у спільній любові до друкованого слова та історій, які надихають нас усіх.

Пропонуємо вашій увазі добірку дитячої літератури «Віконце у казковий світ дитинства», яку підготували працівники відділу ЕРДБО. Також можете ознайомитися з книгами, що перемогли у номінації «Дитяче свято» . Всеукраїнському рейтингу «Книжка року-2023». Знайти дитячу літературу для самостійного читання чи читання батьками дітям можна в нашому електронному каталозі.