Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!
Дмитро Білоус.
Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Мовне питання досить гостро сприймається у нашому суспільстві, розділяє його, стає причиною серйозних конфліктів. Але беззаперечним фактом є те, що українську мову постійно забороняли, її використання висміювали. І от ми маємо цілий пласт населення країни, який відрікається від української, щоб бути ближче до умовної російської еліти, нехтуючи усіма зусиллями ряду поколінь українців, що віддали своє життя захищаючи цю частинку ідентичності.
З початком повномасштабного вторгнення у багатьох прокинулась національна свідомість, люди стали цікавитись ким вони є насправді і чому мова така важлива. Всі ми чули історії, як люди боялись виходити з укриттів, бо чули російську мову, думали, що це ворог. Мова є своєрідним індикатором «свій-чужий», завдяки ній ми розуміємо, хто перед нами, де ми знаходимось.
Пошук постійних відмовок, чому я не не можу вивчити справжню рідну мову – це абсурдно. Чи можете ви уявити, щоб наш агресивний сусід зробив українську другою державною, адже там теж чимало наших громадян? І відповідь однозначно – Ні. Все, чого він прагне, так це знищити культурну та національну ідентичність. Пам’ятаймо, яку високу ціну довелось заплатити за нашу рідну мову.
Почніть зміни з себе, не варто боятись робити помилки і слухати тих невігласів, що будуть дорікати вам за них. Вас оточують багато можливостей: безкоштовні онлайн-курси, навчальні матеріали у вільному доступі, зрештою просто візьміть книгу у відділі абонемента, де підібрана виставка «Мандрівка у країну писемності», яка діятиме з 1 по 21 листопада.