«Своїми історіями він ростив покоління гордих і вільних
та змінював тих, хто жив у парадигмі маленької людини,
покірної вічним поразкам: над його книгами не плачеться,
після них хочеться жити, любити й пишатися тим, хто ти є».
Ольга Герасим’юк,
телеведуча,
ексчленкиня журі Книга Року ВВС.
До 85-річчя від дня народження В.Г. Рутківського (18 квітня) відділ абонемента пропонує книжкову виставку «Мудрий лицар дитячої літератури». Володимир Григорович Рутківський – письменник, якого знають і дорослі любителі книги, і юні читачі у всіх куточках нашої неньки України. Його творами захоплюються, їх вивчають в школах як програмну літературу, а книги зачитують до дірок…
За радянських часів письменник зазнав неодноразових звинувачень в українському націоналізмі, його твори відмовлялися друкувати в «Веселці», єдиному на той час дитячому видавництві.
В незалежній Україні письменникові широке визнання принесла пригодницька тетралогія про джур. В 2012 році автор отримує Шевченківську премію за історичну трилогію для дітей про пригоди козаків. В 2011 році Володимир Рутківський став лауреатом премії Книга Року ВВС за двотомний історичний твір «Сині Води». Цей захопливий і добротний роман про визвольну битву, де князю Боброку допомагало троє підлітків, показав, що дитяча і підліткова книга в новій українській літературі не поступається «дорослій». «Я не прихильник вселенського плачу, розписування трагедій. Я, взагалі, за те, що досить нам оспівувати героїчну смерть. Нам треба навчитися героїчно перемагати і героїчно жити. З цієї точки зору я й підбирав своїх героїв. Моя перемога свідчить про те, що все більше фахівців переконані – вистачить нам плакатися, оспівувати нашу нещасну українську долю, треба все ж щось робити», – пояснив автор у коментарі ВВС Україна. Митець своїми творами робить читачів щасливими, підтримує бойовий дух словом.
Помер письменник 31 жовтня 2021 року від ковіду. Надзвичайно болюча втрата для української літератури. Український світ збіднів на Митця, який дав нам приклад шляхетного служіння рідній історії і рідному слову.
Витавка діятиме з 10 до 25 квітня.
Чекаємо на вас!