Незалежність. Ціна свободи

Протягом своєї історії українському народові довелося сплатити вкрай високу ціну за незалежність. Але, незважаючи на мільйони жертв, ворогам не вдалося знищити бажання українців жити у своїй самостійній та соборній державі. Героїчні подвиги вояків українських армій доби Визвольних Змагань 1917-1921 років, самопожертва юнаків у бою під Крутами, кров героїв Базару, по-звірячому закатованих російськими окупантами, мільйони замордованих голодом селян, сотні тисяч загиблих на засланні у Сибіру, тисячі розстріляних українських інтелігентів, легендарний спротив ОУН-УПА, свідома загибель найкращих провідників українського народу, таких, як Симон Петлюра, Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич та багатьох інших, кров героїв Революції Гідності та наших вояків, котрі гинуть за Батьківщину, стримуючи брутальну навалу нашого одвічного екзистенційного ворога росії – це та ціна, яку було сплачено за незалежність України. Слід визнати, що у світі є небагато націй, яким довелося заплатити так дорого за можливість жити вільним життям у межах власної держави. Столітня боротьба за вільну Україну триває досі. Наша країна у полум’ї великої війни.

Про ціну, яку українці платять за незалежність як життєвий і національний вибір, розмовляли 22 серпня з істориком, поетом Анатолієм Горовим. Лекція присвячена відзначенню 31-ої річниці з Дня проголошення незалежності України.

Анатолій Горовий пояснив, що незалежність не була нам подарована, вона постала не на порожньому місці, за неї заплачено високу ціну, її потрібно відстоювати, оскільки вона є передумовою як матеріального, так і духовного добробуту. Коли абсолютна більшість громадян України, незважаючи на свої політичні чи релігійні вподобання, усвідомить, що незалежність є найвищою цінністю, своєрідним спільним знаменником, тоді російська армія покине територію нашої країни та ствердиться успішна й суверенна Українська держава.

Боронити незалежність – це справа кожного українця. Долучайтеся до перегляду відеозапису лекції.