Безпечний інтернет для ув’язнених

День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначався у світі 8 лютого. Цього року день проходив під гаслом «Разом для кращого Інтернету», що закликає всі зацікавлені сторони об’єднатися, щоб зробити Інтернет безпечнішим і кращим місцем для всіх.

Сьогодні нам важко уявити своє життя без Інтернету. Ми спілкуємось у соціальних мережах, здійснюємо фінансові операції за допомогою спеціальних сайтів і додатків, використовуємо програмне забезпечення для роботи і відпочинку. Культурна, освітня, соціальна сфера – усі вони значною мірою увійшли у віртуальний простір. Мобільні телефони, планшети, телевізори, ба навіть побутова техніка сьогодні мають підключення до світової мережі. Тобто, Інтернет став частиною нашого побуту. А відтак необхідно дотримуватись певних правил безпеки – так само, як із електроприладами чи сантехнікою. Також треба зважати на те, що чимало шахраїв та злочинців перемістилися у віртуальний простір і здійснюють маніпуляції з метою наживи. Знати, як захистити себе, свій фінансовий і психологічний комфорт від протиправних посягань – це навичка не менш важлива, аніж самозахист на вулиці.

Необхідно віднайти правильні способи захисту нашого приватного життя, коли ми перебуваємо онлайн.

Багато хто думає, що безпека в Інтернеті – це ілюзія, і бути захищеним зараз неможливо, адже веб-сайти збирають конфіденційну інформацію так тонко, що ми навіть не знаємо що саме їм відомо. Це, можливо, й так, але ця невпевненість – ще одна причина, щоб зберегти свою приватність та уникнути витоку персональних даних в Інтернет.

До суспільно важливого процесу долучилася й Публічна бібліотека імені Лесі Українки. Спільно з партнерами із Департаменту з питань виконання кримінальних покарань працівники бібліотеки організували онлайн-зустріч із засудженими, які перебувають в установах виконання покарань. З метою ресоціалізації в’язнів бібліотекарі провели для аудиторії із 60 установ з усієї України розмову про безпеку в Інтернеті. Говорили про захист сторінок і персональних даних, про надійні паролі й антивірусні програми, про «нігерійські» листи і «листи щастя», про безпеку в соціальних мережах і про «тестики», про фішингові сайти, спам і багато інших важливих речей, які потрібно знати для безпечного користування Інтернетом. Сьогодні аудиторія користувачів бібліотеки збільшилася за годину мінімум на 300 осіб. Бібліотека – для кожного!