Поетичний березень

Поезія. Вона супроводжує нас усе життя. Дитячі віршики про маму й тата, сім’ю, Батьківщину, і, мабуть, кожен пригадає, як у дитячому садочку мав надзвичайно важливу роль лісового звірятка та як довго вчив слова з батьками. Чи поезії :  Симоненка, Бодлера, Костенко, Рембо, Шевченка та  Байрона –  знайомі нам зі шкільних часів. Тремтливе зізнання у коханні, написання віршів своїй пасії. Поезія всюди.

Це мистецтво, що створене людьми не одну тисячу років тому, дзеркало суспільства і засіб самоствердження. Поезія дозволяє зазирнути в душу іншої людини, її сутність, зрозуміти емоції та переживання, побачити її страхи. Декламувати вірші – це наче оголювати власне серце, мабуть, тому так соромно стояти перед усім класом біля дошки, намагаючись видобути із себе завчені слова. Поезія – це потужний інструмент впливу, що надихає, змушує задуматись, спонукає до дії. Інакше як пояснити боязнь політичних режимів перед майстрами слова, що сіяли в серцях людей любов, надію і свободу. Поезія єднає людей. Поезія – це запитання і відповідь. Поезія є у простих і складних речах. Поезія – це можливість.

Ліричний жанр став невід’ємною частиною життя багатьох людей та є настільки важливим, що у 1999 році ЮНЕСКО ухвалило Всесвітній день поезії, який вперше було відзначено 21 березня 2000 року. Цей день сприяє створенню позитивного образу поезії у засобах масової інформації як сучасного і відкритого для усіх мистецтва. Україна теж не стоїть осторонь від світового суспільства, тому березень традиційно наповнений поетичними подіями: конкурси, читання, вшанування майстрів слова.

До цієї чудової дати відділ абонементa підготував книжкову виставку «Поетичний березень». На вас чекає унікальна можливість ознайомитись з найкращими поетичними творами українських та зарубіжних поетів. Крім того, один з розділів книжкової виставки містить вірші про Майдан та війну в Україні.  Ці твори допоможуть нам згадати про подвиги українських воїнів та громадян, які виборюють право та незалежність нашої землі.

Ми сподіваємось, що наша виставка надихне вас на безмежну віру в життя, нескореність і перемогу!

Виставка діятиме з 14 по 31 березня.